Meciuri amicale – vara 2005

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Meciuri amicale – vara 2005

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • Author

Ne+a batut Craiova cu 1-0. Cum e posibil? Pe bune acum. Cu ce echipa am jucat???? O echipa facuta bucati ne+o trage…frate…

Haide Sportul! Hai odata!

ion
    Member

Am jucat cu echipa de baza ,mai putin poate Patriche si Varga !!!!!!!!!!!!
    Rusine sa le fie !!! Cred ca anul asta odata cu plecarea lui Bucur si revolta lui Lazar vor aparea si fitele la echipa…Asta a semanat ,siman asta va avea….

cameliu
    Member

U Craiova – Sportul 1-0 (0-0)
    A marcat L. Pîrvu (85)
    U Craiova: Bornescu – Feleagă, Ciucă, Mischell, Velkovici – A. Ionescu, Săceanu, Clintovich, G. Ciobanu – Al. Piţurcă, Dina. Antrenor Ov. Stîngă. Au mai jucat: Bănică, Crăciunescu, L. Pîrvu, Cagnea, Stemat, Curteanu, Argintaru, D. Mihai, Vîrlan.
    Sportul: Stăncioiu – Raţiu, Secăreanu, Patrichi, Rusu – Cruceru, Stancu, T. Bălan, Nae – Varga, Mazilu. Antrenor Dan Petrescu. Au mai jucat: Ferfelea, Oae, Maxim, Curelea, Nicola.

dragos
    Member

nu stiu cum am abordat acest meci, dar rezultatul NE FACE DE RUSINE !!!
    cum e posibil ca o echipa de juniori sa ne bata?????
    daca am fi jucat cu echipa secunda ca in meciul cu forex, mai intelegeam, dar asa ????
    este adevarat, un meci amical nu seamana cu unul oficial, dar, parca, in iarna nu am pierdut decat 1 singur joc in turneu……..
    probabil, la echipa s-au creat 2 tabere: una din care fac parte jucatorii de baza, care au ratat transferul in aceasta vara si sunt dezamagiti si alta din care fac parte “tinerii”, care vor sa faca treaba, dar inca nu au valoare….
    nu stiu ce vom face, dar “bursucul” tre’ sa fie atent…..nu degeaba a spus ca ii mai trebuiesc 3-4 jucatori……..

Daca jucatorii sunt frustrati. Foarte nasol domnilor. pentru ca vor juca ca atare. Daca nu mai vin macar trei jucatori de valoare (ceea ce nu cred ca se va intampla) eu, daca as fi antrenor, mai ales unul care vrea sa faca treaba, as pleca! Serios!

Radu Dobrin
    Member

e drept ca nu ne prea putem mindri cu performanta asta.. dar mie nu prea-mi spune mare lucru…

tin minte ca anul trecut, prin iulie, am fost in otopeni la meciul cu localnicii… am pierdut parca cu 2-1, la modul rusinos (in mare parte cu rezervele, e drept), fara nici un sut pe poarta in ultima jumate de ora

Florin
    Member

Unii si-au facut titlu de glorie din a spune numai lucruri traznite… 👿

dragos
    Member

@Florin wrote:

Unii si-au facut titlu de glorie din a spune numai lucruri traznite… 👿

poti fi mai concis???

dragos
    Member

iata un anunt (cu iz de ironie) din partea oltenilor (ziarul Atac):

“VÅNZARI / Club decolorat si prespalat – pe vremuri ne faleam cu frumoasele steaguri alb-albastre si cu valiza cu praz a lui nea Marin – vindem la suprapret (dai un ban, dar merita) tricourile noilor juca tori olteni si bucati din gazonul pe care marea noastra formatie de B, adica a lui Mititelu, cu pretentii si posibilitati uriase de A, a invins cu 1-0 superechipa inegalabilului Dan Petrescu. O victorie istorica, de mare moral, care innobileaza clubul nostru ambitios.”

Ieftin. Ca si echipa Craiovei.

ion
    Member

PETROLUL – SPORTU 2-4
    Au jucat toti titulari ,mai putin Stancioiu.Am condus cu 1-0 am fost condusi cu 2-1 si am egalat prin min74 ,celelalte goluri spre final 79′ si 87′
    Zic ca nu prea e bine deoarece am invins spre final rezervele Petrolului .

E irelevant deci. Si nimic nu are darul nici sa ma intristeze si nici sa ma bucure atata timp cat nu se investeste in “baza” Sportului Studentesc. E clar, o sa ne luptam sa supravietuim, iar vindem in intresezoane si tot asa. Deci, de ce m+as bucura cand nu exista perspective pe strada mea?

dragos
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

E clar, o sa ne luptam sa supravietuim, iar vindem in intresezoane si tot asa.

Dane, stim acest lucru demult si probabil, va mai continua o perioada…..dar, nu poate tine la infinit !!!!
    (fac o paranteza: ar fi crezut cineva, ca intr-o zi, jiji nu va mai avea bani??))

@dragos wrote:

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

E clar, o sa ne luptam sa supravietuim, iar vindem in intresezoane si tot asa.

Dane, stim acest lucru demult si probabil, va mai continua o perioada…..dar, nu poate tine la infinit !!!!
    (fac o paranteza: ar fi crezut cineva, ca intr-o zi, jiji nu va mai avea bani??))

lui jiji i s-a strans latul in jurul gatului…
    Cat despre meciul pierdut cu Craiova… mai bine sa mai pierdem cate un meci decat sa patim ca in alti ani sa castigam tot in amicale si in campionat ciuciu… si sa stam undeva jos…
    PS: Poate asa cu jiji falit ajunge steaua in B… sunt curios cati suporteri va mai avea Steaua pe stadion

Radu Dobrin
    Member

din onlinesport, 24 iulie

“Meci amical: Dacia Chişinău – Sportul Studenţesc 1-3

Sportul Studenţesc Bucureşti a obţinut victorie în primul meci amical susţinut la Chişinău. Echipa antrenată de fostul jucător a lui Chelsea, Dan Petrescu, a învins-o fără probleme pe Dacia Chişinău, cu scorul de 3-1.

Sportul a dominat cu autoritare prima jumătate de oră de joc, când a şi punctat cele trei goluri. Oprea a deschis scorul în minutul 12, iar Mazilu a dublat avantajul peste alte 2 minute. În minutul 27 scorul a luat proporţii. Centralul Sorochin a dictat un penalty prea uşor, iar Nae a transformat cu mult calm. Pentru a-şi remonta eroarea, arbitrul moldovean a mai arătat la punctul cu var, la un contact inexistent. Golul de onoare a fost marcat de liderul “dacilor” Sergiu Jăpălău. În repriza secundă, Sportul Studenţesc a jucat cu un alt unsprezece, însă Dacia, deşi a avut câteva oportunităţi, n-a mai reuşit să perforeze poarta bucureştenilor.

Sportul mai are de susţinut la Chişinău încă 2-3 amicale, partidele contra lui Zimbru şi Politehnica fiind deja programate.

Tehnicianul Dan Petrescu a declarat că şi-ar dori un amical contra campioanei Moldovei, Sheriff Tiraspol.

De partea cealaltă, Dacia, după ce a primit o lecţie de fotbal, rămâne optimistă înaintea returului cu Vaduz din Cupa UEFA, manşa întâi fiind adjudecată de echipa din Lichtestein, cu 2-0.

Sportul: Stăncioiu – Patriche, Oprea, Secăreanu, L.Rusu – Oae, Ferfelea, Cruceru, Varga – Mazilu, Nae. Au mai jucat: S. Popescu, C.Lazăr, Şomodean, Sighiartău, Maxim, Tibi Bălan, Nicola, Turcu, Curelea, Raţiu. “

cine e oprea :?:

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 41 total)
  • The topic ‘Meciuri amicale – vara 2005’ is closed to new replies.