Octavian Chihaia 18.03.1981

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • Author
    Tavi
    Member

Mircea Rednic recunoaste ca Ilie este un jucator bun, pe care l-ar dori la echipa, dar in acelasi timp admite ca fotbalistul a pierdut o sansa prin ratarea transferului lui Bratu: “Acum au mai intervenit si discutiile cu Chihaia, pe care cred ca il vom lua, asa ca ramine de vazut ce se va intimpla cu Sabin”.

rhcp
    Member

Incet, incet o sa se vanda tot scheletul echipei: Chihaia, Padure , si vor urma si altii. O sa fie f greu in B, sau poate sunt eu mai pesimist. 😆

07Ex
    Keymaster

Nu cred ca esti pesimist. Si eu incep sa ma intreb cu cine vom juca anul asta, iar putinii jucatori pe care ii vom avea s-ar putea sa joace la bascalie din moment ce nu si-au primit banii cuveniti.

ultrasro
    Member

Sa vedem daca asta stinge datoria pentru Balan si cat mai primeste Siman!

Chihaia are contract cu Sportul pana in 2006, nu a fost declarat liber de contract!!!

07Ex
    Keymaster

Intr-un fel mai bine asa decat sa plece definitiv la Rapid. Cine stie, poate daca promovam intr-un an Chihaia se va intoarce si va juca pentru noi.

ultrasro
    Member

Octavian Chihaia spune că era necesar să facă pasul spre FC Naţional. Chihaia, care va împlini miercuri 23 de ani, a jucat 60 de meciuri în Divizia, reuşind să înscrie 16 goluri

– Octav, cum a fost pentru tine turul de campionat?
    – Şi bun, şi rău. Am jucat meci de meci şi asta a contat mult pentru mine, însă, din păcate, am marcat doar două goluri, iar pentru un atacant este vital să înscrie.

– Eşti îngrijorat?
    – Nu. Cred că a fost şi o pasă mai proastă pentru mine. Mă gîndesc la ratări, destul de numeroase, deşi la antrenamente exersez de 40 de ori cîte o fază ca să mă perfecţionez şi să marchez în partidele oficiale. E lucrul cel mai important la un vîrf de atac deoarece din asta trăieşti, iar eşecurile din faţa porţii se văd imediat.

– Ţi-e teamă că vei pierde postul de titular?
    – Numai Oli va decide acest lucru. Acum sîntem 3 atacanţi, după venirea lui Radu Niculescu, şi poate juca oricine.

– Era o tragedie dacă rămîneai la Sportul?
    – Sigur, nu era chiar un capăt de ţară, dar consider că am făcut destul de mult în cariera mea şi meritam să ajung în “A”. Este un pas uriaş deoarece sînt diferenţe enorme faţă de Divizia B: la Naţional sîntem trataţi ca nişte profesionişti, pe cînd la Sportul eram văzuţi ca nişte copii fără personalitate. În Regie, eram tînăr şi nu tratam lucrurile cu seriozitatea cu care o fac acum.

– Ce-ţi propui pentru retur?
    – Să dau cît mai multe goluri. O să am nevoie şi de noroc deoarece are o importanţă destul de mare. Dacă ne vom concentra mai mult, putem termina sezonul mai sus.

– Ce părere ai de antrenorul Cosmin Olăroiu?
    – El nu face nimic la întîmplare, iar ceea ce aplică e studiat şi vine din Italia, pentru că Oli e fan al campionatului din Cizmă. În plus, este apropiat de jucători, lucru pozitiv pentru noi.

07Ex
    Keymaster

Din moment ce Chihaia NU mai este la Sportul nu vad dece acest post trebuie sa fie pe forumul asta. In concluzie il voi muta pe forumul de Fotbal.

Tavi
    Member

faptul ca toti care pleaca se uita inapoi cu manie nu e un lucru bun pentru actualul management al echipei :?

Ultras
    Member

Chihaia a ratat transferul la Dinamo. Dupa ce s-au inteles pentru 300.000$, Gino Iorgulescu, care detine 20% din contractul lui Tavi, s-a razgandit. Restul procentelor din contract este detinut de Gigi Netoiu si Sile Siman, fiecare avand 40%. Asta insemna ca Siman ar mai fi incasat 120.000$, dupa ce in toamna a incasat 125.000$ pentru transferul la National.

Cainele
    Member

👿 👿 👿 👿 👿 👿 👿 👿
    uite asa se duc de rapa unii jucatori ..se nasc vedete …mor sperante…d-alde gigi si sile nu ii lasa la performanta 👿 👿 👿

Ultras
    Member

Gigi si Sile au vrut, Gino nu.

razvanR
    Member

SENZATIONAL ! Chihaia marcheaza in ultima secunda a meciului OM – Dinamo, un gol ca cel dat de Hagi in meciul cu Columbia, gol care ar califica pe Dinamo in primavara europeana, dar arbitrul nu acorda golul.

S-au aratat 4 minute de prelungire, Chihaia a lobat in munutul 93.59, mingea a intrat in poarta in minutul 94.01.

Arbitrul este nebun !

ultrasro
    Member

Chihaia tragea la poarta iar arbitrul se intoarce cu spatele si fluiera finalul!

dragos
    Member

N-AM VAZUT IN VIATA MEA ASA CEVA !!!!!!

BLESTEMUL ULTIMEI SECUNDE (ca si la Sofia) !!!!!!!!!

ashone
    Member

@razvanR wrote:

SENZATIONAL ! Chihaia marcheaza in ultima secunda a meciului OM – Dinamo, un gol ca cel dat de Hagi in meciul cu Columbia, gol care ar califica pe Dinamo in primavara europeana, dar arbitrul nu acorda golul.

S-au aratat 4 minute de prelungire, Chihaia a lobat in munutul 93.59, mingea a intrat in poarta in minutul 94.01.

Arbitrul este nebun !

EH!!!!!!!! A MAI PLIMBAT-O VINTU PRIN AER SI D-AIA !!!!!! 😆 😆 😆

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.