Pandurii Tg. Jiu

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 115 total)
  • Author
    Tavi
    Member

B2 / PANDURII
    Săndoi vrea promovarea drept cadou
    Antrenorul gorjenilor, Emil Săndoi, care luni a împlinit 39 ani, a spus că şi-ar dori din partea fotbaliştilor săi un cadou mai special. “Cel mai bun cadou de ziua mea ar fi o clasare pe primul loc la finele campionatului. Am dovedit că sîntem într-o creştere de formă şi sîntem pregătiţi pentru un parcurs bun chiar şi în prima divizie”, a declarat Săndoi. / Monalisa Popescu (Tg Jiu)

cameliu
    Member
    07Ex
    Keymaster

Frumos site! :)

ultrasro
    Member

Cum ar fi ca returul incepe sambata 14 martie 2004 :)

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Cum ar fi ca returul incepe sambata 14 martie 2004 :)

Acum si tu esti rautacios! 😆

Ultras
    Member

Pai nu stiai ca au nocturana la Tg. Carbunesti? Meciul incepe la 00.30!

Tavi
    Member

joaca la lampash! 😆

Cainele
    Member

Astia chiar sunt nebuni…ei chiar cred ca vor putea “ataca” primul loc ?????? 😆 😆 😆

cameliu
    Member

Nu stiu cum stau ei cu promovarea, deocamdata i-a batut Jiu…

La întîlnirea de ieri dintre două candidate la promovare, Pandurii şi Jiul, s-a impus echipa din Petroşani, ocupanta locului 3 în B3. Antrenorul gorjenilor, Emil Săndoi, a preferat să înceapă cu echipa a doua, dorind să îi vadă şi pe jucătorii utilizaţi mai puţin în meciurile anterioare. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 5, cînd după o centrare a lui Voicu, Kallai a reluat mingea cu capul de la opt metri. Slaba prestaţie a rezervelor gorjene le-a permis “minerilor” să îşi majoreze avantajul în minutul 51, după un lob al lui Apetrei peste Tibi Lung. Din acel moment, Săndoi a început să introducă în teren mai mulţi titulari şi gorjenii au redus din diferenţă prin şutul de la 25 de metri al lui Cosmin Ursu.
    Cosmin Brujan, Monalisa Popescu (Tg. Jiu)

Jucătorii celor două formaţii s-au descurcat greu pe un teren moale şi denivelat

Pandurii Tg. Jiu – Jiul Petroşani 1-2
    Au marcat: C. Ursu 64 / Kallai 5, Apetrei 51
    Pandurii: Lung – C. Popescu, Al. Negrilă, Nicola, S. Stanciu – Al. Cristea, Kareem, Găman, Lecovişte – Lăpădat, Jianu. Antrenor E. Săndoi. Au mai jucat: Bălăeţ, Hîrsu, Ad. Arcanu, Vintilescu, Trofin, I. Ştefan, R. Rădoi, Nica, Ursu, A. Popescu, Măuţă, Popete.
    Jiul: Botezatu – Irina, C. Oprea, Kallai – Pîcleşan, Buhuşi, Fl. Călin, F. Popescu, S. Ciocoi – Vlasiu, Voicu. Antrenor Dumitru Marcu. Au mai jucat: Cohan, Cimpoieru, Istinie, Şaptelei, Apetrei, Cerghizan.

4 martie 2004

dragos
    Member

@Tavi wrote:

B2 / PANDURII
    Săndoi vrea promovarea drept cadou
    Antrenorul gorjenilor, Emil Săndoi, care luni a împlinit 39 ani, a spus că şi-ar dori din partea fotbaliştilor săi un cadou mai special. “Cel mai bun cadou de ziua mea ar fi o clasare pe primul loc la finele campionatului. Am dovedit că sîntem într-o creştere de formă şi sîntem pregătiţi pentru un parcurs bun chiar şi în prima divizie”, a declarat Săndoi. / Monalisa Popescu (Tg Jiu)

LA MULTI ANI, EMILE!!!!
    sa promovezi la anu’ ….. da’ cu alta echipa, caci anul acesta NOI NE-AM LUAT BILET SI SUNTEM ABONATI!!!!

Giani
    Member

Stati tata calmi. Rregia lihnitului de la rumegatorii de praz s-a desfiintat, deci au ramas fara sponzoru’ printzipal. Cine credeti ca va mai baga bani de la buget in echipa asta a “durilor” cu picioare de nisip? Sweet dreams, leek eaters.

dragos
    Member

in momentul de fata, sandoi & comp. (motru, rarora etc.) isi freaca mainile
    de bucurie……VOM AVEA VIATA AMARA!!!
    de-abia formasem si noi un lot cu experienta, iar, acum, vin “tinerii”……
    …..fara.

07Ex
    Keymaster

Pai ar fi fost prea frumos sa defilam in retur si sa promovam fara probleme. Sportul e o echipa care fara a manca ficatii suporterilor nu se lasa. Pai cum sa avem si noi un retur linistit si fara probleme. Daca asa ar sta lucrurile atunci nu ne-am mai numi Sportul Studentesc. 😉

Tavi
    Member

@97SiR wrote:

Pai ar fi fost prea frumos sa defilam in retur si sa promovam fara probleme. Sportul e o echipa care fara a manca ficatii suporterilor nu se lasa. Pai cum sa avem si noi un retur linistit si fara probleme. Daca asa ar sta lucrurile atunci nu ne-am mai numi Sportul Studentesc. 😉

😆 corect Caz … dar nici masochoisti nu suntem, ce naiba ❗

razvanR
    Member

Vor avea Pandurii 20 de puncte avans pana la meciul direct cu noi, asa cum a spus Emil Sandoi?

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 115 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.