Pandurii Tg. Jiu

Viewing 10 posts - 106 through 115 (of 115 total)
  • Author
    Zibling
    Member

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-2/dragomir-confirma-gsp-pandurii-joaca-si-in-sezonul-acesta-in-liga-1-198492.html

Deci, cum este posibil asa ceva? Si au mai si scris ca este un “contract” conform cu regulamentul LPF. Pai, acest regulament LPF nu tine si el cont de regulamentele UEFA? Eu n-am auzit de asa ceva in nici o alta tara din Europa. X(

sircos
    Member

romania, te iubesc ! :ymparty:

dragos
    Member

nishte jegosi ordinari si imputiti – astia sunt pandurii in frunte cu condescu lor
    X( X( X( X( X( X(
    fiind a doua oara salvati – prin aceasta faza, ma gandesc serios, ca NICIODATA NU VOR JUCA IN “B” !!!!
    asadar, PANDURII FOREVER IN “A” !!!!
    ‘nea platini, daca ai stii ce se intampla in liga lu’ mitica si nashu’, te-ai speria rau :ymdevil: :ymdevil: :ymdevil:

dragos
    Member

am vazut aseara meciul din giulesti…..si m-am enervat cumplit X( X( X( X( X( X(

a fost JAF, JAF, FURT la drumul MAREEEEEE !!!incredibil, cum au putut fi furati pandurii:
    – un penalty clar ca lumina zilei NEACORDAT; X(
    – 2 goluri perfect valabile au fost ANULATE. X(

NU se poate asa ceva……este un caz unic in fotbalul romanesc…..RUSINE, RUSINE, RUSINE.

pandurii au jucat bine, incredibil de bine…….nu pot spune, ca este o echipa din coada clasamentului, insa au fost furati ca-n codru.

centralul Draganescu si tusierul care a anulat cele 2 goluri valabile – ar trebui exclusi din arbitraj 😮 @-) :-ss

alti conducatori de club indignati au cerut sa intre in direct la Fanatik Show: Iancu, Borcea, Becali, Paszkany….in studio mai erau alaturi de Horia Ivanovici, MM-ul si un gazetar de la GSP.

RUSINE RAPID !!!
    Sper sa nu prinda nici in acest an o cupa europeana – NU MERITA !!!

dragos
    Member

Condescu: “M-a sunat Copos şi mi-a spus că a fost jaf! Mi-a propus rejucarea meciului!”
    02.11.2010 – 10:188 comentarii Aboneaza-te la newsletter-ul GSP

Preşedintele Pandurilor, Marin Condescu, dezvăluie că a fost sunat în această dimineaţă de George Copos, care a recunoscut greşelile de arbitraj din cauza cărora gorjenii au fost privaţi de victorie în partida de ieri şi a propus rejucarea meciului.

“M-a sunat multă lume, se spune că există un sistem foarte bine pus la punct. Lucrurile nu se pot schimba decît dacă ne vom pune toţi de acord să se joace fotbal de dragul fotbalului. Nici nu m-a interesat cine ne arbitrează!

Dimineaţă domnul Copos mi-a spus că a fost jaf şi că propune să se rejoace meciul, mi-a promis chiar că va da un comunicat în care va solicita asta! Ştiu că meciul nu se va juca, dar ar fi bine să disputăm totuşi o partidă contra Rapidului!”, a spus Condescu la sportro.

dragos
    Member

se intoarce roata……

=)) :)) Pandurii nu a fost programată pentru meciul cu Oţelul Galaţi din etapa a 19-a. Această decizie a fost luată din cauza faptului că gorjenii nu au achitat o datorie în jurul a 400.000 de euro către Dinamo

Unii preşedinţi cluburilor au luat foc la aflarea deciziei, alţii au spus că regulamentul trebuie respectat. Săgeţile au zburat chiar şi spre Marius Stan care a preferat să nu comenteze atacurile.

CONTRA DECIZIEI
    Borcea, Iancu, Porumboiu: “Pandurii nu a vrut să joace, e un blat ordinar”

Cei mai vehemenţi contra celor de la Pandurii au fost Adrian Porumboiu şi Marian Iancu. “Este un blat ordinar”, ţipă finanţatorul Vasluiului, în timp ce patronul Timişoarei a făcut haz de neca: “Cred că Marin Condescu a pariat că Oţelul va lua campionatul”. Cristi Borcea, acţionarul lui Dinamo, a spus că a încercat să se înţeleagă cu Marin Condescu şi l-a cerut pe Chiricheş în contul banilor, dar a fost refuzat. Este o murdărie, se ştia că Pandurii are această datorie de cel puţin două luni. Dacă n-o pot plăti, să le ia licenţa şi cu asta basta.

NU a fost blat ci un trucaj ordinar. Rusine Dinu Patriciu!!!

dragos
    Member

cand blatistii sunt amenintati cu retrogradarea, fac valuri si ameninta ca vor sa-l dea jos pe Mitica. @-) @-)
    cand Sportul a fost defavorizata, nimeni nu s-a aliat cu noi :-?
    sper, ca pandurii (acesti “faraoni” ai ligii) sa fie dati afara din liga 1 =)) :))

Condescu e convins că-l dă jos pe Mitică » Pandurii susţin că au alături Craiova, Urziceniul şi Vasluiul

Dumitru Dragomir
    Preşedintele de onoare al Pandurilor, Marin Condescu, anunţă că a strîns cele 6 semnături pentru a convoca mîine Adunarea Generală a LPF, dar sursele Gazetei spun că mai are nevoie de încă două cluburi pentru ca demersul său să aibă şanse de reuşită. Craiova, Vaslui şi Urziceni sînt alături de Condescu în încercarea acestuia de a dizolva Liga Profesionistă de Fotbal.

Conform regulamentului, Adunarea Generală a LPF poate fi convocată de preşedintele Ligii, de Comitetul Executiv al Ligii sau la solicitarea unei treimi dintre membri. Deci, Condescu se leagă de cea de-a treia variantă, dar îi trebuie şase semnături

Brăneştiul s-a răzgîndit
    În afara cluburilor Universitatea Craiova, Unirea Urziceni şi Vaslui, cererea a mai fost semnată şi de Victoria Brăneşti, însă ilfovenii au trimis sîmbătă o hîrtie către clubul gorjean prin care anunţau că-şi retrag semnătura. Totuşi, Condescu susţine că odată semnată cererea, oficialii clubului din Brăneşti nu-şi mai pot retrage sprijinul.

Se alătură şi Rapidul?
    Marin Condescu încearcă să mai convingă azi încă un club să adere la demersul său. Ajutorul ar putea veni din partea Rapidului, care vrea să se răzbune pentru că în sezonul trecut LPF i-a dat cîştig de cauză lui Poli Timişoara în scandalul “Varga – Bălan”. Mergem mai departe cu demersurile noastre, avem cele şase semnături necesare pentru a convoca Adunarea Generală a LPF. În şedinţa care va avea loc marţi vom propune dizolvarea Ligii Profesioniste de Fotbal pentru că acolo Comisiile sînt dependente şi trebuie desfiinţate
    Marin Condescu

Poli, Sportul, Oţelul, Steaua şi Dinamo, de partea Ligii
    Condescu a pierdut un aliat important în lupta sa cu Dumitru Dragomir. Patronul Stelei, Gigi Becali, s-a împăcat cu Mitică şi nu anunţă că n-ar mai vrea să-l dea jos de la şefia Ligii. Odată cu Becali, şi-a retras sprijinul şi Dinamo, iar Sportul Studenţesc nu vrea să se alăture acestui demers deoarece nici ea nu a fost susţinută în 2006, cînd a retrogradat.

“Cînd a fost cazul Varga – Bălan nu s-a sesizat nimeni. Cînd noi am fost retrogradaţi, nu s-a făcut nici o analiză. Nu o să se întrunească membrii Adunării Generale nici în 50 de ani. Trei-patru dintre cei care au semnat zic eu că nu au înţeles bine. Fiecare e cu interesul lui. Mai grav e altceva: că cei de la Pandurii au dat 500.000 de euro, iar acum restul datoriei n-o mai recunoaşte”, a spus Vasile Şiman.

Marian Iancu rămîne însă cel mai mare susţinător al lui Dumitru Dragomir: “LPF ne-a fost alături în luptele grele, cu FIFA, cu alte cluburi, şi ne-a ajutat la recuperarea palmaresului. Poli vede în LPF un camarad de nădejde, aşa că pe noi ne doare în pălărie de convocarea lor!”.

“Am semnat convocarea. Mi se pare un lucru de bun-simţ să fii de acord ca un asociat să convoace Adunarea Generală”
    Adrian Mititelu, patron Craiova

“E nevoie de doar şase cluburi care să solicite convocarea Adunării Generale a LPF şi alături de noi se mai află Victoria Brăneşti, Unirea Urziceni, Universitatea Craiova şi altele. Am depus deja la Liga Profesionistă o adresă prin care cerem să se analizeze activitatea Comisiilor de la Ligă”
    Eugen Pîrvulescu, preşedinte executiv Pandurii Tîrgu-Jiu

dragos
    Member

ah, la 1 min distanta au fost pandurii sa-i bata pe banateni…..waw, ce m-as fi bucurat daca pierdeau timisorenii :D
    in ultimele partide, timisoara s-a scos pe final de meci: cu astra, cu noi si azi cu pandurii.
    vom avea meci greu cu minerii…..

dragos
    Member

ei sunt revelatia acestui tur…..Grig este mare antrenor ! :ymapplause: :-B

Viewing 10 posts - 106 through 115 (of 115 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.