PENTRU TOTI SUPORTERI SPORTULUI !!!

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone PENTRU TOTI SUPORTERI SPORTULUI !!!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 59 total)
  • Author
    ngm
    Member

Mister Cristig,

ACCIDENTUL SI SUFERINTA PRIN CARE AI TRECUT NU M-A LASAT INDIFERENT !

ESTE FOARTE GREU SA-MI EXPRIM SENTIMENTELE DE ACUM PESTE 6 LUNI.- E VORBA DE MECIUL DIN OCT 2011
    CE POT SA-MI REPROSEZ ESTE CA NU AM VORBIT DIRECT CU TINE.
    LA CITE UMILINTE SE PETREC LA FIECARE MECI ACASA, NU MAI CONTEAZA…

AI PERFECTA DREPTATE PRIVIND UNITATEA GRUPULUI NOSTRU.

IN ORICE CAZ, TREBUIE GASITA O SOLUTIE DE ACTIUNE COMUNA PRIVIND
    ATRAGEREA DE NOI SUSTINATORI .

MA BUCUR CA CITESTI FORUMUL SI SPER SA COMUNICAM MAI DES, IN BENEFICIUL ECHIPEI.

PROPUN O INTILNIRE CU DL STELIAN GUDACU PENTRU A NE RESPECTA UNII PE ALTII !!!
    -oriune si oricind

MAI AVEM 3 MECIURI ACASA SI AR FI SUPER SA PUTEM FI ALATURI DE JUCATORI,
    IN NUMAR CIT MAI MARE, SA II SUSTINEM PT A RAMINE IN LIGA 1 !!!

Zibling
    Member

Domnule Cristian Gheorghe,

Din pacate sunt si eu de acord cu dvs. – nu exista o unitate, o sinergie, dar nici macar o comunicare coerenta intre suporterii Sportului Studentesc. Dar, asta este o problema generala a societatii generale si… simt eu, ca este o problema si la nivelul conducerii/managementului clubului de fotbal Sportul Studentesc.

La nivelul la care se afla acest club istoric, de traditie, care inca joaca pe prima scena a fotbalului romanesc in momentul asta, toti actorii puteau sa se implice ca in meciurile de acasa sa ne simtim “ca acasa”. Insa, unde nu exista comunicare, nu se vor pune cap la cap ideile tuturor celor implicati (suporteri, managementul clubului). Insa, sa stiti ca impresia generala este urmatoarea:

“Noi, suporterii SS suntem atat de putini, incat nu merita osteneala din partea clubului pt ne cere opinia”… iar aceasta impresie generala doare, pt ca exista oameni ca mine (nu neaparat aici pe forum) care ar face de placere o deplasare in alt oras pt a-si vedea echipa favorita la joc. Hobby, pasiune, cheltuieli financiare – toate la un loc.

In concluzie – sa nu uite niciodata managementului clubului SS ca noi, suporterii, nu am facut niciodata de rusine clubul Sportul Studentesc, nici la meciurile de acasa si nici la cele din deplasari (fara articole defaimatoare online, fara evenimente neplacute implicand jandarmeria, fara violente pe stadioane, deci fara articole “negre” in mass-media).

cristig
    Member

Aveti dreptate cu comunicarea, dar eu nu m-am opus niciodata unei initiative de-a voastra.

Iar despre felul cum ati reprezentat si reprezentati Sportul Studentesc nu am cum sa nu remarc si sa laud staruinta si “nebunia” voastra. Sunt mandru cand povestesc, pentru ca putini se pot lauda cu suporteri ca voi.

Trist si sunt trist, ca nu am putut sa fac mai mult, cine stie poate altii puteau mai mult.. eu m-am concentrat foarte mult pe copii si juniori.. prima echipa tine de finantator 100%… sper din aceasta saptamana la casierie sa gasiti la vanzare un fular si un fanion.. vor fi cantitati mici dar sper sa se dea…

dragos
    Member

@cristig wrote:

sper din aceasta saptamana la casierie sa gasiti la vanzare un fular si un fanion.. vor fi cantitati mici dar sper sa se dea…

asta da initiativa :ymapplause: :ymapplause:
    maine-poimaine poate vom gasi si o sepcuta, un tricout….

PS: La magazinul Puma din AFI Cotroceni nu se mai gasesc tricouri+sorturi, intrucat au fost retrase de la vanzare….nu se stie cauza sau cel putin vanzatoarea asa mi-a spus……
    era singurul loc de unde puteam achizitiona.

cristig
    Member

Situatia cu echipamentul de joc este dificila, niciun importator nu face stocuri… solicita achitarea in avans…. la sorturile negre pentru prima echipa s-a transmis termen iulie 2012 de livrare… nu este o gluma! Romania nu conteaza pe piata materialelor sportive si pentru brandurile de profil….

dragos
    Member

@cristig wrote:

Situatia cu echipamentul de joc este dificila, niciun importator nu face stocuri… solicita achitarea in avans…. la sorturile negre pentru prima echipa s-a transmis termen iulie 2012 de livrare… nu este o gluma! Romania nu conteaza pe piata materialelor sportive si pentru brandurile de profil….

trist, dar adevarat !
    probabil, Romania nu conteaza pe niciun plan international……

Radu Dobrin
    Member

pai se pare steaua/dinamo/rapid/etc conteaza, ca acolo gasesti tot ce vrei cind vrei….Taica-meu parca zicea ca i s-a chiar bagat pe git unu cu dinamo (o data cu biletul cumparat) cind a fost odata in stefan cel mare.

C C UK
    Member

Ma uit cu stupoare la ce s-a scris in aceasta parte a forumului…REALITATEA ESTE CA NU S-A MAI INTAMPLAT NIMIC!!!

ngm imi cer scuze dar iar ai deraiat, invitatii am vrut sa dau dar din galeria de 10 suporteri statornici, cativa au fost impotriva pentru ca au spus ca nu are sens ca printre ei sa se amestece oameni care nu au legatura cu Sportul si care sa vina doar ca au primit o invitatie…. Domnul Cucu a primit sprijinul meu total, dar eu nu pot sa dau invitatii de capul meu, peste unii dintre voi cu state vechi si care ati fost in toata tara la bine si la greu.

Salutare tuturor

Citesc si ma uimesc cu stupoare la comentariiile dl maneger care dupa atata timp sa gandit si el sa de-a un raspuns la ce sa promis atunci,cum poata sa spuna ca CATIVA nu au fost de acord ca alti oameni sa se amestece in galerie cand el a vorbit la telefon doar cu mine si Ovidiu.

ngm
    Member

PACE CUCULE , PACE !!!

cristig
    Member

Asa este, nu s-a dorit ca sa dam invitatii la persoane care nu sunt suporterii sportului… iar personal ti-am spus ca va costa mult ce doreai sa faci si la final s-a adeverit si a fost unul dintre motivele pentru care nu s-a mai miscat nimic si este trist….

Am pus in vanzare azi la meci fanioane si esarfa(fular).. preturile nu sunt mici dar nici mari… 35 si 40 de lei…

Mai sunt 2 etape acasa si va astept in numar cat mai mare pentru ca nu stiu daca vom mai revedea curand meciuri de liga 1 in Regie, din nefericire..

sircos
    Member

@cristig wrote:

Am pus in vanzare azi la meci fanioane si esarfa(fular).. preturile nu sunt mici dar nici mari… 35 si 40 de lei…

de prin alte parti, am luat tricou (original) cu 9 euro (40 lei) si fular cu 7 euro (31 lei). asa ca eu nu dau 35 lei pe un fanion (marimea A5), fie el si cu SS …
    @cristig wrote:

Mai sunt 2 etape acasa si va astept in numar cat mai mare pentru ca nu stiu daca vom mai revedea curand meciuri de liga 1 in Regie.

la aceste meciuri, intrarea ar putea fi libera … ar putea, dar nu cred ca veti rata ocazia de a scoate clubul din saracie prin vanzarea de bilete. sau, la fel de bine, preturile ar putea fi triplate, ca doar nu vom mai revedea curand meciuri de liga 1 in Regie.

Zibling
    Member

Pai, decide-te! Fie vrei gratis la meciurile astea, fie vrei sa-i platesti salariul lui Curelea?

dragos
    Member

ieri am avut parte de o intamplare, sa zic bizara si vreau sa o spun aici pt a va da cu parerea:

ajung la ora 15.05 la casa de bilete…inaintea mea erau 2 tineri, care vrand sa cumpere bilete, au fost alungati de catre 2 jandarmi….bun, ei au plecat.
    dau sa cumpar bilet, casa fiind inchisa, desi vanzatoarea era inauntru si facea monetarul.
    cei 2 jandarmi care stateau langa casa de bilete, imi spun sa plec acasa, intrucat a inceput meciul si casa s-a inchis….
    ignor “sfatul” lor si insist la vanzatoare sa-mi deschida geamul sa cumpar biletu’….
    imi spun, din nou, sa plec daca nu vreau sa am probleme….le dau o replica: da’ ce dom’ne, este stadionul plin ??
    raspuns: nu conteaza, casa s-a inchis :D
    o rog insistent pe vanzatoare sa-mi vanda un amarat de bilet, ca vin de departe.

jandarmii vazand ca, pot sa am succes (la vanzatoare) sa obtin mult ravnitul bilet, isi suna sefu’ pt a veni sa decida daca merit sa iau bilet….vine sefu’ si incepe sa vorbeasca cu vanzatoarea….apoi, sefu’ ma “scaneaza” din priviri si isi da acceptul sa cumpar biletu’…..imi venea sa o pup pe vanzatoare, insa era dincolo de gard…..
    iau biletul si intru pe poarta…intre timp apar si cei 2 baieti respinsi inaintea mea, apare si dl Cristi G. si mai apar vreo 3 suporteri.
    vreau sa subliniez ATITUDINEA POZITIVA si NORMALA de care a dat dovada dl Cristi G., care, desi, jandarmii i-au spus ca, este interzis sa se mai vanda bilete, dupa inceperea meciului, a insistat, ca vanzatoarea sa dea bilete tuturor celor sositi cu intarziere.
    mi-a placut actiunea si atitudinea pro-suporter a dlui. Cristi G.

FELICITARI Mister !!! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

am 2 nelamuriri si poate ma ajutati, voi, cei care umblati pe stadioane:
    – cine decide daca se mai vand bilete: jandarmii sau clubul ?
    – este normal/regulamentar, ca odata cu inceperea meciului sa nu se mai vanda bilete sau difera de la club la club ?

astept raspunsurile voastre.

ngm
    Member

IN TARA ASTA, NU MAI ESTE NIMIC NORMAL !!!

cristig
    Member

In weekend puteti cumpara bilete pentru jocul cu Rapid de Miercuri. V-am pus la dispozitie 173 de bilete la Peluza 1.

Preturile biletelor sunt 20 lei – Peluze, 25 lei – Tribuna 2 si 30 lei – Tribuna 1.
    Biletele le puteti achizitiona de la Marin Dumitru. Oferta este valabila doar pentru suporterii Sportului Studentesc prezenti pe contul de Facebook si forum.
    Pentru celelalte zone biletele se vor pune in vanzare miercuri.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 59 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.