Petreceri – Final de An – Intalniri la Nicu

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone Petreceri – Final de An – Intalniri la Nicu

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 453 total)
  • Author
    dragos
    Member

DA, ESTE UN PAS MARE INAINTE (faptul ca vom avea o adresa)!!!!!

pentru acest lucru, trebuie sa-i MULTUMIM (in primul rand) lui ION, pentru ca nu s-a lasat pana nu a obtinut o intalnire cu ‘nea traian t.; apoi, lui
    TRAIAN TOMESCU pt. ca a dat dovada de intelegere si vazand entuziasmul nostru a raspuns prompt rugamintii noastre de a avea un sediu (o adresa); si bineinteles lui FLORIN pentru realizarea STATUTULUI ASOCIATIEI!!!!!!!
    restul, de-acum incolo, va depinde DOAR DE NOI (CEI INIMOSI)……..

LUNI NE VOM INTALNI LA ORA 13.45 – LA Mc Donald’s in pasajul UNIVERSITATII pentru a merge la MAC POPESCU la arhitectura!!!!!!!

cameliu
    Member

Pina una alta dupa cum Razvan a remarcat deja 11 februarie este considerata “ziua de nastere” a clubului!
    La Multi Ani!
    si la cit mai multe victorii!

ion
    Member

Ca urmare eu zic ca am facut un pas important inainte si ramine acum sa nu pierdem ocazia (eu zic ca am lasat o buna impresie) si sa cadem de comun acord ce facem in viitorul apropiat.Dupa ce vom infiinta legal asociatia ginditi-va ca va trebui sa alergam pina o vom consolida…Va rog ca dupa posibilitati si timp sa incercam sa ne implicam in asa fel incit sa fim si noi un component de baza al echipei!!!

ion
    Member

@ion wrote:

Ca urmare eu zic ca am facut un pas important inainte si ramine acum sa nu pierdem ocazia (eu zic ca am lasat o buna impresie) si sa cadem de comun acord ce facem in viitorul apropiat.Dupa ce vom infiinta legal asociatia ginditi-va ca va trebui sa alergam pina o vom consolida…Va rog ca dupa posibilitati si timp sa incercam sa ne implicam in asa fel incit sa fim si noi un component de baza al echipei!!!

Tomescu a spus ca dupa parerea lui ,Sandu nu se va mai implica niciodata in fotbalul romanesc la nivel de club deoarece este asteptat la cotitura iar in club no1 este tot Mac Popescu iar siman este de fapt un simplu delegat al lui Mac.Siman e falit acum ( se pare) el nu mai face afaceri cu alcool si nu ne-a spus din ce tine echipa.Probabil ca el va mai sta la echipa pina in momentul in care isi va recupera banii bagati si apoi va pleca…asta a presupunerea mea.Oricum pentru ca Sportu sa ramina in prima divizie ii trebuie cert ori un alt sponsor ori siman +alti sponsori .Altfel in B vom sta pina la adinci batrineti…In alta ordine de idei Tomescu a mai zis ca dupa parerea lui Sportu nu se va desfiinta vreodata indiferent de ce-o fi dar eu ca aici nu prea are dreptate…

cameliu
    Member

Pai atunci cea mai importanta discutie va fi cu Mac!
    Trebuie sa-l intrebati ce se va alege cu stadionul daca apartine acum arhitecturii, si daca el efectiv se implica vreun pic in problemele clubului.

Sa gasesti un sponsor e destul de greu. Singura sansa e sa gasesti mascarici de care-i plin acum, care se cearta cu toti doar sa fie cap de afis in mass-media. Nenea cu oile e cel mai mediatizat personaj din Romania la ora actuala! Si asta-i asigura loc in parlament, ca la noi poporu voteaza cu televizoru (Irina Loghin, Zamfir, Dragomir etc.)
    Deci investitor in Bucuresti unde suntem al 5-lea club nu vad venind pe nimeni, decit personaje de genul Gigi sau Staicu …

Cit despre Siman, daca consideram banii pe Dinita, Galamaz, Negru, Chihaia, Faramache, Ciubotariu + ceva bani pe (si de recuperat) pe Patrascu si scadem din suma pe Maxim si toate cheltuielile nu cred ca e in minus…
    Poate insa cu datoria la stat… dar daca pleaca el o poate lasa mostenire… 😥

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Pina una alta dupa cum Razvan a remarcat deja 11 februarie este considerata “ziua de nastere” a clubului!
    La Multi Ani!

Tomescu a spus ca 14.02 este ziua infiintarii clubului…..chiar si razvan avea dubii asupra datei de infiintare (11 sau 14)………LA MULTI ANI!!!!

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Pai atunci cea mai importanta discutie va fi cu Mac!
    Trebuie sa-l intrebati ce se va alege cu stadionul daca apartine acum arhitecturii, si daca el efectiv se implica vreun pic in problemele clubului.

Cit despre Siman, daca consideram banii pe Dinita, Galamaz, Negru, Chihaia, Faramache, Ciubotariu + ceva bani pe (si de recuperat) pe Patrascu si scadem din suma pe Maxim si toate cheltuielile nu cred ca e in minus…
    Poate insa cu datoria la stat… dar daca pleaca el o poate lasa mostenire… 😥

noi il vom intreba pe mac, insa ramane de vazut, daca el va fi sincer si “transparent” cu noi, asa cum a fost tomescu……..

in ceea ce-l priveste pe siman, este clar, ca el in momentul de fata este pe PLUS, caci a scos bani buni din transferuri……dar sunt DOAR banii lui, nu-i plateste pe jucatori, angajati etc.etc. – ca N-ARE BANI!!!!

dragos
    Member

@dragos wrote:

pentru acest lucru, trebuie sa-i MULTUMIM (in primul rand) lui ION, pentru ca nu s-a lasat pana nu a obtinut o intalnire cu ‘nea traian t.; apoi, lui
    TRAIAN TOMESCU pt. ca a dat dovada de intelegere si vazand entuziasmul nostru a raspuns prompt rugamintii noastre de a avea un sediu (o adresa); si bineinteles lui FLORIN pentru realizarea STATUTULUI ASOCIATIEI!!!!!!!
    restul, de-acum incolo, va depinde DOAR DE NOI (CEI INIMOSI)…

i-am mentionat lui tomescu ca, prin bunavointa prietenului nostru Cazimir,
    sportul studentesc are pagina de web recunoscuta de ziarele de sport din tara, de uefa etc. MULTUMIM Caz!!!!

Ultras
    Member

@dragos wrote:

@cameliu wrote:

La Multi Ani!

Tomescu a spus ca 14.02 este ziua infiintarii clubului…..chiar si razvan avea dubii asupra datei de infiintare (11 sau 14)………LA MULTI ANI!!!!

Pai trebuie sa sarbatorim!!!
    Cine se anunta? Ca poate ne strangem mai multi si stabilim si detaliile legate de intalnirea cu Mac Popescu.
    Detalii despre petrecere, maine!

07Ex
    Keymaster

Multumim mult pentru toate informatiile. Acum sper ca putem muta topicul pe forumul ‘Suporter’, acolo unde trebuia de fapt sa fie inceput. 😉

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

@dragos wrote:

sportul studentesc are pagina de web recunoscuta de ziarele de sport din tara, de uefa etc. MULTUMIM Caz!!!!

Nici o problema! Oricare din voi daca ar fi fost in locul meu ar fi facut acelas lucru. Acum sper sa pot sa lansez noul site pana cand vom promova in A. :)

Si topicul asta il voi muta pe forumul ‘Suporter’ deoarece nu-si prea are locul aici. 😉

Cainele
    Member

@Ultras wrote:

@dragos wrote:

@cameliu wrote:

La Multi Ani!

Pai trebuie sa sarbatorim!!!
    Cine se anunta? Ca poate ne strangem mai multi si stabilim si detaliile legate de intalnirea cu Mac Popescu.
    Detalii despre petrecere, maine!

Sa curga sampania!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Scuze pentru intalnire.. 😳

Cainele
    Member

@97SiR wrote:

@dragos wrote:

@dragos wrote:

Nici o problema! Oricare din voi daca ar fi fost in locul meu ar fi facut acelas lucru. Acum sper sa pot sa lansez noul site pana cand vom promova in A. :)

Si topicul asta il voi muta pe forumul ‘Suporter’ deoarece nu-si prea are locul aici. 😉

Cazimir…esti modest 😆

cameliu
    Member

@dragos wrote:

@cameliu wrote:

La Multi Ani!

Tomescu cred ca indragostit… la virsta lui… o tine cu Valentine’s day…

Clubul e “nascut” pe 11!
    The club was established on February 11th 1916 as Sporting Cub Universitar Studentesc Bucharest, having as its founder a brilliant mathematician and professor by the name of Traian Lalescu.

ion
    Member

Va rog luni ora 13.45 la Universitate, jos in pasaj linga Mc Donald’s sa ne vedem pentru a merge la Mc Popesu’s.Florin,Ovidiu va rog incercati sa va faceti timp macar 1 ora sa discutam serios cu el,sa ne cunoasca pe toti .Apoi daca nu puteti sa stati mai mult ramin cei care pot.Sincer nici eu nu cred ca pot sta f mult dar e bine sa avem o continuitate in prezenta si ceea ce vorbim.Deoarece e vineri si eu pina luni nu mai pot intra pe forum va rog sa confirmati prezenta pentru a sti ce avem de facut cei care merg si pe cine contam.

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 453 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.