Petreceri – Final de An – Intalniri la Nicu

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone Petreceri – Final de An – Intalniri la Nicu

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 453 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

ok…joi ramine atunci

ion
    Member

@ion wrote:

Propun la cei interesati ca miercuri sau joi 05.08 sau 06.08 sa ne vedem tot la Metrou jos la Universitate la ora 18 nu mai tirziu.Va rog sa confirmati venirea voastra sa deasemenea va rog sa veniti cit mai multi!

Ramine atunci JOI 07.08.03 la ora 18 la Metrou linga McDonalds(jos) pentru toata lumea care poate veni! Da sau ba?

Radu Dobrin
    Member

@ion wrote:

Ramine atunci JOI 07.08.03 la ora 18 la Metrou linga McDonalds(jos) pentru toata lumea care poate veni! Da sau ba?

da

Ramine atunci JOI 07.08.03 la ora 18 la Metrou linga McDonalds(jos) pentru toata lumea care poate veni! Da sau ba?[/quote]

DA

Radu Dobrin
    Member

in afara de berile de rigoare :)… cam asta am facut joi seara (cei care am fost la intilnire)

– asociatie: ne trebuie sediu. ideile au fost impatrite. ion (si eu) era pentru un sediu independent de club. alta idee a fost un local in moxa. pentru inceput, s-ar putea face cu un sediu care sa figureze doar pe hirtie (domiciliul unuia dintre noi). Pentru a incepe ‘in mare’ cu asociatia (atragere de sponsori, suporteri etc…) trebuie ceva bani pe care nu prea ii avem. daca incepem ‘in mic’ (doar ca sa ne facem auziti…sa punem o intrebare sub o forma cit de cit oficiala….sau sa mai adunam cite un ban pentru deplasari), nu trebuie cine stie ce mare investitie. probabil doar pentru costuri birocratice de infiintare.

– legat de asociatie si de eventuala sponsorizare a deplasarilor, ne trebuie un cont in banca. ovidiu zicea ca e o treaba simpla de realizat

– “racolarea” de suporteri noi. au fost idei de a face asta prin licee…scoli..etc. chiar si prin “momirea” noilor suporteri cu deplasari..tricouri…beri (asta a cazut ulterior)

– sportulstudentesc.com ca pagina oficiala a clubului (cu acceptul lui cazimir, bineinteles). este absurd ca dupa toate orele de munca (si costuri) cheltuite de cazimir, clubul sa nu aiba pagina ca si pagina oficiala. intr-adevar, prin ziare pe ici pe colo, pagina e data drept oficiala, dar totusi nu este acelasi lucru. clubul ar trebui sa ii dea credit lui cazimir pentru site, altfel se merge, intr-un fel, in paralel…clubul cu ale lui…noi cu ale noastre.

– transmisii live de la meciuri. razvan are posibilitatea de a transmite de pe stadion audio (video nu cred ca se poate din cauza drepturilor de televizare…etc.). “posibilitatea” inseamna laptop+microfon+telefon. De aici ar ca fi 2 alternative: una sa transmita pe yahoo in cerc inchis (f simplu de realizat) sau 2: razvan sa trimita stream-ul in serverul lui cazimir (sau serverul unde este sportulstudentesc.ro), si de acolo facut un link pe site (cum fac cei de la steaua). Intrebarea este: Cazimir, crezi ca am putea face asa ceva?

– a mai fost parca o idee de a bloca accesul ne-inregistratilor pe forum pentru a evita intrusii nedoriti care au opinii diferite. personal sint impotriva. cred ca toate comentariile sint binevenite. acum, fiecare zice ce stie el/ea cel mai bine. daca ‘intrusii’ stiu doar atit, e treaba lor. noi putem sa ne pastram decenta in orice caz. Dar asta e doar parerea mea…

Cam atit imi aduc aminte. Adaugati (sau corectati) va rog daca am omis ceva

Tavi
    Member

Raducu … o singura chestie … cum poti sa bei bere si sa fi si scretar de sedinta 😆

Radu Dobrin
    Member

@Tavi wrote:

Raducu … o singura chestie … cum poti sa bei bere si sa fi si scretar de sedinta 😆

cind e vorba de bere pot sa fiu si secretar utc :)

07Ex
    Keymaster

Radu, merci mult pentru informatii. Din pacate acum nu am timp sa va raspund la intrebari dar promit ca peste weekend ma voi gandi la ce putem face cu site-ul si cu transmisiile (eventual live) de la meciuri.

1. Eu zic ca a avut cum sa fie si secretar de sedinta si sa bea linistit o bere :)
    2. Sunt deacord cu restrictionarea celor care intra ca si guest pe forum si zic ce vor, pana la urma le este rusine cu ceea ce sunt? cu numele lor? sau cu porecla lor?
    3. Eu sustin ideea unui sediu in actele cu care se merg la judecatorie la unul dintre noi acasa….. dupa aceea sediul se poate schimba oricum si in acte daca dorim, la judecatorie.
    4. Ovidu ar trebui sa deschida cu putini bani care se vor strange pentru asociatie, un cont pentru viitoarea asociatie, pentru care oricum trebuie sa ai un cont cand ajungi la judecatorie… si acolo cine mai poate sa vireze cate putin… si 100.000 la o adica sunt de ajutor… si uite asa se poate aduna intreaga suma necesara…. oricum aceste lucururi vor ramane sa fie discutate in curandul cel mai apropiat. Ar fi fost frumos daca ne-am fin infintat pana la inceperea capionatului… dar este bine si un pic mai tarziu… daca stau sa ma gandesc bine astept acest moment de cam 4 ani asa ca o luna maxim doua in plus deja nu mai conteaza.
    FRATILOR HAIDETI SA FACEM CEVA!!!

ultrasro
    Member

Pe unde ai fost acum, ai vazut ceva fotbal :)?

Radu Dobrin
    Member

am o mare invidie pe tine cazimir ca esti acolo :) :) :)…(“acolo” fiind acasa, bineinteles…:))

07Ex
    Keymaster

Cred ca intrebarea este adresata mie. Pai plec din Manila miercuri dimineata si apoi stau 2-3 zile la Hong Kong (un mic concediu daca e s-o spunem pe-a dreapta). Pe urma plec catre casa sambata iar din Toronto pe 16. In Romania cred ca ajung pe 17 tocmai in timp pentru etapa de sambata viitoare.

ultrasro
    Member

Vii deci la meciul cu Magnetica in deplasare, adica in Ferenntari, cartierul Veseliei!

07Ex
    Keymaster

Stai un pic ca acum imi dau seama ca in sambata respectiva la ora 11 am o intalnire pe care nu pot s-o aman. S-ar putea char sa nu pot veni la meciul respectiv insa daca vrei ne putem intalni dupa meci eventual la o mica bere. :)

Tavi
    Member

@ultrasro wrote:

Vii deci la meciul cu Magnetica in deplasare, adica in Ferenntari, cartierul Veseliei!

Ne riscam sa ne faca aia buzunare pe burta? 😆

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 453 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.