PROMOVAREA 2010!!!

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II PROMOVAREA 2010!!!

Viewing 9 posts - 46 through 54 (of 54 total)
  • Author
    Spawn09
    Member

He he mare bucurie mare felicitari studentilor si imi pare rau ca nu am aparut prea des sezonul asta pe stadion dar deh…..acum sunt prin tari straine si le urez bafta studentilor in Liga 1 :) sa ne auzim cu bine in Liga lu Mititica

dragos
    Member

frumos colaj de poze si imagini video.
    mi-au placut.

07Ex
    Keymaster

Am pus pozele si pe Facebook pe grupul suporterilor Sportului Studentesc aici.

Sa dea Domnu sa ramanem multi ani de acum inainte in Liga I pentru ca asa cum s-a spus mai sus,aceasta echipa chiar merita sa fie printre elitele fotbalului romanesc(desi e cam mult spus dupa ultimile performante :p ),plus ca odata cu intrarea Sportului in primul esalon eu zic ca si campionatul va castiga din punct de vedere al spectacolului fotbalistic….decat antijocul practicat de Targu Jiu,mai bine fotbalul ofensiv afisat de echipa noastra :D .

07Ex
    Keymaster

Balkan Boys

Sportul Studenţesc a promovat duminică în Liga I, iar evenimentul nu a rămas nesărbătorit. La câteva ore după succesul decisiv, 2-1 cu Gloria Buzău, “studenţii”, însoţiţi de prietene sau soţii, s-au adunat pentru festin la doi paşi de stadionul Giuleşti, la restaurantul Potcoava.

La puţine minute după ora 20:00, “Gaşca Nebună” a pri­­mit liber la petrecere din partea tehnicianului Tibor Selymes. Şampania, berea şi vinul au curs, iar atmosfera s-a destins imediat. Cu Selymes în prim-plan, jucătorii au cântat, au dansat şi au rememorat cele mai importante momente ale stagiunii care se apropie de final cu paşi repezi. “Cine e în Liga I? Sportul e, Sportul e!”, au ţipat jucătorii în mijlocul ringului.

Elena Gheorghe, sora lui Costin Gheorghe, jucătorul echipei din Regie, a fost invitata specială a petrecerii. Alături de partenerele “studenţilor”, Elena a reprezentat sarea şi piperul chefului. De altfel, reprezentanta României la Eurovisionul de anul trecut, cu piesa “Balkan Girls”, este una dintre cele mai înflăcărate fane ale Sportului, aflându-se deseori în tribună la jocurile din Regie.

Varga, Mazilu şi Raţiu au întărit “gaşca nebună”

De la petrecere nu au lipsit şi câţiva dintre foştii jucători din Regie. Ionuţ Mazilu, Alin Raţiu, dar şi Dacian Varga, reîntors de la Rapid, au ciocnit un pahar cu vin cu toţi cei prezenţi la Potcoava. “Ia uite! Au venit primele transferuri! La anul luăm titlul cu ei!”, au glumit jucătorii în momentul în care cei trei au ajuns la chef.

Buna dispoziţie a fost prezentă până puţin după miezul nopţii, moment în care fiecare s-a îndreptat spre casă, gândindu-se, probabil, la viitoarele dueluri cu CFR, Steaua, Dinamo sau Rapid.

“Am primit o nouă şansă la viaţă. În fotbal, m-am născut la 16 ani, când am debutat la prima echipă, iar acum, la 21, simt că am renăscut” – Costin Gheorghe, mijlocaş Sportul

“Sunt foarte fericită că a promovat Sportul. La următoarea petrecere pe care o vor avea promit să le susţin un minirecital în exclusivitate” – Elena Gheorghe, artistă

articol şi interviu de Florin Alboiu

dragos
    Member

we are – simply The BEST !! :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost mutat la arhiva.

Viewing 9 posts - 46 through 54 (of 54 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.