Prosoape Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 54 total)
  • Author

@cameliu wrote:

Aia cu grataru e din presa?

Nu frate, este facuta de mine la padure dupa meciul cu Dinamo…….
    Ma bucur ca v-a placut…

Si “Capitanul” este tot facuta de mine …

Am postat fotografiile pentru a va rascoli sentimentele.. nu neaparat pentru a fi puse pe calendar…

adi
    Member

Problema este cu rezolutia acelor poze vechi, care este prea mica pentru a iesi imagini ok pe un calendar. Crede-ma ca si eu as face un calendar separat cu istoria echipei.
    Oricum, promit ca urmatorul calendar nu il vom mai face “pe coltul mesei”, asa din scurt. Pana atunci, poate vom obtine si niste materiale din arhiva Regiei Fotbalistice.

@lsolcan wrote:

Eu votez pentru cele cu istoria echipei. Mi se pare interesant ca macar 6 dintre ele sa apara pe calendar. As pune una din perioada interbelica sau mai veche daca exista pentru a sugera ca echipa are traditie.

Giani
    Member

Nu, poza cu gratarul era privata. Dar, desi nu aparea antentul, ziarul care a publicat acel articol ar fi putut sa ne persecute in instanta, pentru ca era pagina lor. Cat timp nici macar nu ne-am organizat ca lumea, nu ne permitem astfel de riscuri. Sa fim noi “tatici” si dupa aceea mai vorbim. Uiti ca suntem in rromanica, in mizeria in care a spune ca te-ai fondat in 1916 si nu ai legaturi cu regimul comunist este echivalentul unei crime impotriva sigurantei statului (degeaba). Pentru ca, daca nu ai observat, in fotbal, mizeria de campionat de pe locul 10 mondial nu are voie sa existe decat ca sedere, cine e in plus zboara in B, in cel mai fericit caz.

adi
    Member

Firma care face calendarele mi-a spus astazi ca sunt 99% sanse sa avem macar 25 calendare gata pana la intalnirea de sambata seara, iar restul pe luni.
    Am ales 11 poze dintre cele mai votate, plus o poza surpriza, foarte sugestiva pentru bucuriile pe care le-am trait sezonul trecut, si de ce nu, pentru cele care vor urma peste o perioada.
    Am personalizat si coperta, iar 3 poze au fost ajustate pentru o paginare mai buna (erau landscape si era indicat sa avem portrait).
    Mai aveti 45 ore pana veti vedea si primi calendarele, dar eu zic si sper ca merita sa asteptati.

Giani
    Member

I can’t wait!

adi
    Member

Am primit primele 50 calendare, acum mai am 37 bucati.
    Va astept cu comenzi la telefon (0744498654) sau pe e-mail (as_ssb@yahoo.com).

Giani
    Member

Si calendarele chiar sunt faine. Merita.

adi
    Member

De maine pana luni sunt plecat din tara, deci nu pot prelua sau onora comenzi pana atunci.
    Multumesc.
    @adi wrote:

cameliu
    Member

Am primit si eu calendarul. Fainut!

Ce se mai putea adauga era “ASSSB” pe fiecare pagina, undeva sus, jos, nu conteaza…

Pentru calendarul de la anu poate bagam si sigla daca o inregistram. In plus putem face scanuri dupa regiile fotbalistice si sa dedicam citeva pagini istoriei. Pt mine istorie e si poza cu gratarul (am un fix cu asta!!!), asa ca pina la anul asociatia poate intreba ziarul respectiv daca e de acord ca imaginea sa fie reprodusa in calendar (cu precizarea sursei).
    Si asta se poate face pt ORICE imagine publicata de un ziar! Pina la urma nu au cum sa nu fie de acord, cu precizarea sursei… e tot interesul lor.
    Insa trebuie facut totul din timp!

Giani
    Member

Acest calendar numai din timp nu a fost facut, dar oricum e fain. La anul il vom face din timp si va fi altceva, adica mult mai bine.

07Ex
    Keymaster

Eu calendarul il pun pe perete cum ajunge la mine. 😉

Giani
    Member

Il am deja pe birou. Un exepmlar l-am facut cadou unui coleg, care si el tot pe birou l-a lasat; cine intra vede Sportul Studentesc la inaintare.

Zibling
    Member

@adi wrote:

Am intrat si eu in posesia unui exemplar, care acum troneaza pe biroul meu. Dar, nu as vrea sa fiu carcotas, insa, am descoperit ca are o eroare.. nu e ea grava, dar sper sa nu mai fie si altele. Norocul meu ca sunt inconjurat de 3 calendare si pot verifica la toate. Eroarea este chiar pe pagina lunii ianuarie. Adica luna decembrie a anului 2006 are tot componenta lunii ianuarie 2007 :(

Giani
    Member

Asta este… merci pentru observatie, confirm eroarea.

adi
    Member

Mi-au mai ramas 10 calendare personalizate, din care 5 vreau sa le donam unor domni care merita (cei care au sustinut clubul in mod constant sau care ne pot sprijini). De aceea va provoc la niste propuneri / voturi.
    Propunerea mea este sa trimitem cate un exemplar catre Mac Popescu, Francisc Cune, Mircea Radulescu, Ovidiu Ioanitoaia si Cristian Topescu.
    Astept propunerile / comentariile voastre.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 54 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.