Remembers…..

Viewing 9 posts - 121 through 129 (of 129 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

@dragos wrote:

am vazut aseara, emisiunea REPLAY pe TVR1.
    invitat special: Nasu’

am (re)vazut golurile marcate de el si alte faze spectaculoase din meciurile sportului din anii ’70 – ’80

senzationala ECHIPA de AUR de atunci !!! :ymhug: :ymhug: :ymapplause: :ymapplause:

este adevarat, ca o parte din meciurile anilor ’80 le-am vazut live……..oricum, mi-au creat o seara placuta !!!

intradevar, una dintre foarte putinele emisiuni pe care merita consumat curentul. Chiar ca senzationala echipa am avut. Dupa cum zicea si Sandu, mai mult de jumate dintre ei erau cu un cap peste orice jucator din nationala din ultimii (si urmatorii, probabil) 10 ani.

De unde o fi gasit Olaianos tricoul pe care i l-a dat lui Nasu la sfirsitul emisiunii? Chiar unu de ala as vrea si eu.

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@dragos wrote:

am vazut aseara, emisiunea REPLAY pe TVR1.
    invitat special: Nasu’

am (re)vazut golurile marcate de el si alte faze spectaculoase din meciurile sportului din anii ’70 – ’80

senzationala ECHIPA de AUR de atunci !!! :ymhug: :ymhug: :ymapplause: :ymapplause:

este adevarat, ca o parte din meciurile anilor ’80 le-am vazut live……..oricum, mi-au creat o seara placuta !!!

intradevar, una dintre foarte putinele emisiuni pe care merita consumat curentul. Chiar ca senzationala echipa am avut. Dupa cum zicea si Sandu, mai mult de jumate dintre ei erau cu un cap peste orice jucator din nationala din ultimii (si urmatorii, probabil) 10 ani.

De unde o fi gasit Olaianos tricoul pe care i l-a dat lui Nasu la sfirsitul emisiunii? Chiar unu de ala as vrea si eu.

sunt convins, ca l-a comandat special la PUMA.
    dealtfel, si eu mi-as dori unul……

pikciu
    Member

Buna ziua,

Numele meu este Valentin si sunt din Pitesti. Eu colectionez programe de meci si bilete de la meciurile echipei mele favorite, FC Arges. http://www.fcarges1953.ro/colectie

As dori sa va intreb daca aveti de la meciurile Sportul – FC Arges din trecut ceva amintiri: fotografii, programe de meci, fanioane etc. V-as ramane recunoscator daca mi-ati raspunde la mesajul meu.

Cu respect,
    Valentin

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

am vazut intr-un magazin PUMA un tricou similat = 50 lei…..+ inscriptionare (nr + nume) inca 25-50 lei.

07Ex
    Keymaster

@pikciu wrote:

Buna ziua,

Numele meu este Valentin si sunt din Pitesti. Eu colectionez programe de meci si bilete de la meciurile echipei mele favorite, FC Arges. http://www.fcarges1953.ro/colectie

As dori sa va intreb daca aveti de la meciurile Sportul – FC Arges din trecut ceva amintiri: fotografii, programe de meci, fanioane etc. V-as ramane recunoscator daca mi-ati raspunde la mesajul meu.

Cu respect,
    Valentin

Valentin,

Nu stiu daca am asa ceva, dar ma voi uita prin arhiva pe care o am si-ti voi raspunde. Acum sunt insa in concediu si nu am acces la programele de meci.

pikciu
    Member

Multumesc pentru raspuns!

dragos
    Member

am revazut, deunazi, cateva secvente din meciul jucat in 1985 pe stadionul 23 August: sportul – dinamo 2-0
    120.000 spectatori care stateau si pe pista de atletism……fantastic public :ymapplause: fantastica echipa aveam ! :ymapplause:
    atunci am fost pe stadion, numai ca, am indurat o super INGHESUIALA…. X(
    am crezut, la un moment dat, ca voi fi calcat in picioare……uffff, ufffff

dragos
    Member

sa ne aducem aminte de vremurile de glorie ale Sportului:

http://www.youtube.com/watch?v=vejdfMZYSfM

http://www.youtube.com/watch?v=mj8EknlYHbs

admin
    Keymaster

Stadionul Regie august 2021
    Stadionul Regie august 2021

Viewing 9 posts - 121 through 129 (of 129 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.