Renovarea bazei din Regie (2004)

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Renovarea bazei din Regie (2004)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 218 total)
  • Author
    Tavi
    Member

Vasile Siman: ”Rămînem în Regie”

Preşedintele Vasile Şiman nu ia în calcul varianta ca “studenţii” să joace în sezonul următor la Urziceni sau la Tîrgu-Jiu: “Avem o singură opţiune: Regia. O să încercăm să aducem baza sportivă la standardele impuse de UEFA pentru prima divizie”. Preşedintele de onoare al clubului, Mac Popescu, a achiziţionat deja 3.000 de scaune de plastic, care vor fi montate imediat după încheierea sezonului. (sursa: Prosport)

07Ex
    Keymaster

Pai in primul rand nu cred ca 3000 de scaune sunt suficiente. Parca ne treuie minimum 7000
    In al doilea rand parca ne mai trebuie si alte imbunatatiri la stadion nu numai scaunele de plastic – statii sanitare, etc.

Deci ce vrea Siman sa spuna ca va aranja toate chestiile astea pana la inceperea campionatului? 😯

Ultras
    Member

Acum sunteti carcotasi. Siman a spus ca Mac a achizitionat 3000 de scaune, dar asta nu inseamna ca nu va cumpara si altele. La discutia pe care am avut-o cu Mac, acesta a spus ca va reface vestiarele si grupurile sanitare in vara. Oricum, vom vedea la inceputul campionatului.

De jucat vom juca in Regie pentru ca avem un an dispensa pentru a aduce stadionul la standarde (nou promovata)

Tavi
    Member

Cazimir, macar sa se apuce de treaba. Pe cuvantul meu de onoare ca nu m-as supara daca am juca cateva meciuri din toamna pe alt stadion, daca apoi vom avea un stadion modern si sa nu mai avem “frecusuri” inutile.

dragos
    Member

fratilor, siman se da drept “moralist”, iar cand tre’ sa scoata malaiul – se pierde in ceata……..nu cred, ca va moderniza baza sportiva…..cu toate ca m-as bucura.

Ultras
    Member

Dragos inca nu ai inteles ca Siman nu va da nici un ban pentru baza pentru ca nu e a lui? Daca va baga cineva acesta este administratorul, adica Arhitectura, adica Mac Popescu. Eventual, Mac Popescu ar putea sa ii ceara lui Siman chirie. Atat!

dragos
    Member

nu stiu ce se va intampla, dar sile chiar daca ar fi a lui, tot s-ar codi sa investeasca in baza……

Ultras
    Member

Sile are bubele lui multe si mari, da’ hai sa nu-i face proces de intentie…

@97SiR wrote:

Pai in primul rand nu cred ca 3000 de scaune sunt suficiente. Parca ne treuie minimum 7000
    In al doilea rand parca ne mai trebuie si alte imbunatatiri la stadion nu numai scaunele de plastic – statii sanitare, etc.

Deci ce vrea Siman sa spuna ca va aranja toate chestiile astea pana la inceperea campionatului? 😯

Dupa primul an de la promovare te obliga la 2.000 de scaune, iar apoi trebuie sa respecti reglementarile UEFA de 7.000…. eu asa stiam daca stie cineva altfel sa ma contrazica….

Acum fie vorba intre noi…. Mac Popescu a spus clar ca nici nu concepe ca Sportul sa joace pe alt stadion…. e o chestie de orgoliu pentru el.

Tavi
    Member

ne-am obisnuit sa fim sceptici la declaratii pentru ca in ultimii ani am auzit prea multe si am vazut prea putine (mai ales in politica) :(

din pacate nici Siman n-a facut exceptie de la aceasta regula :(

noi ramanem cu speranta :?

cameliu
    Member

Informatii despre primirea licentei gasiti mai jos:

De pe linkul FRF, exista un fisier word
    http://www.frf.ro/licente_cluburi.htm

Referitor la cluburile care vor promova din Divizia B în Divizia A la sfârşitul sezonului 2003-2004, acestea vor beneficia de o procedură de licenţiere simplificată. Ele au obligaţia să prezinte, cu cel puţin patru săptămâni înaintea startului Diviziei A, sezonul 2004-2005, Situaţiile financiare anuale, auditate în conformitate cu legea română pentru Societăţile Comerciale.

Bucureşti, Viorel Duru

14.05.2004

10.12. CANDIDAŢII PROMOVAŢI ŞI CANDIDAŢII CALIFICAŢI PRIN COMPETIŢIA DE CUPĂ

Chiar şi în cazul în care cluburile promovate în prima ligă, sau clubul din divizia inferioară care câştigă cupa României, nu sunt cunoscuţi la momentul emiterii licenţei, candidaţii respectivi trebuie să depună cerere pentru licenţă. În primul sezon de după promovare, demersul va fi facilitat.
    Un candidat promovat trebuie să depună următoarele documente cu cel puţin patru săptămâni înainte de începerea noului sezon.

10.12.1. ETAPA I:

– Situaţiile financiare anuale auditate (bilanţ, cont de profit şi pierderi şi anexe la situaţiile financiare)

10.12.2. ETAPA A II-A ŞI A III-A:

– Situaţiile financiare anuale auditate (bilanţ, cont de profit şi pierderi şi anexe la situaţiile financiare).

– Contul previzionat de profit şi pierderi şi comentarii pentru sezonul pentru care se solicită licenţa.

– Planul de trezorerie pentru perioada pentru care se solicită licenţa.

– Comentarii asupra ipotezelor utilizate pentru dezvoltarea contului previzionat de profit şi pierderi şi a planului de trezorerie.

– Confirmarea de către auditor că contul previzionat de profit şi pierderi, planul de trezorerie şi comentariile asupra contului de profit şi pierderi sunt realiste.

Un candidat promovat este obligat să notifice (criteriile F.2.03 şi F.2.04) chiar din primul an în care joacă în divizia superioară.
    Începând cu cel de-al doilea sezon în divizia superioară, candidatul trebuie să îndeplinească procedura uzuală de acordare a licenţei.

cameliu
    Member

Dupa cum asteptam, au inceput deja in presa sa apare posibile locatii pt sezonul viitor. Prima: Ploiesti!

Din Prosport:

SPORTUL ŞI PETROLUL, ÎMPREUNĂ ÎN “A”
    Echipa din Regie este a doua formaţie promovată în prima divizie, după ce Poli Iaşi a reuşit acest lucru săptămîna trecută. Sportul Studenţesc, care se întoarce în Divizia A după un sezon, va fuziona probabil cu Petrolul Ploieşti şi îşi va muta cartierul general pe stadionul “Ilie Oană”.

Tavi
    Member

@cameliu wrote:

Sportul Studenţesc, care se întoarce în Divizia A după un sezon, va fuziona probabil cu Petrolul Ploieşti şi îşi va muta cartierul general pe stadionul “Ilie Oană”.

Fereasca Sfantul!

cameliu
    Member

Saptamina viitoare sigur vom juca sau la Bacau sau la… Piatra Neamt! 😆 😆 😆

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 218 total)
  • The topic ‘Renovarea bazei din Regie (2004)’ is closed to new replies.