Renovarea bazei din Regie (2004)

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Renovarea bazei din Regie (2004)

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 218 total)
  • Author
    dragos
    Member

am intuit bine, ca vom avea viata grea (in “A”), inca din primele minute ale promovarii, caci sacalii ne dau tarcoale……
    problema este aproape identica (ca IN CAZUL MAXIM) – frf+lpf ne joaca cum vor muschii lor, iar simannnnn se face ca n-aude, nu vede, nu intelege…..AR FI PACAT SA PIERDEM LOCUL MUNCIT PE BUNE!!!!

siman stia ca vom avea probleme cu stadionul inca de anul trecut, asa ca nu inteleg ce tot o da la intors, ca astia nu-i dau unda verde, daca nu este totul OK.
    s-a bazat ca va gasi o baza de inchiriat, insa toti i-au dat cu FLIT…..
    problema este NASOALA, GROASA si……PREZINTA UMFLATURI.

Ultras
    Member

Voi tot nu pricepeti ca Siman nu are nici o treaba cu stadionul? Lucrarile au inceput mai greu pentru ca administratorul (si cel care baga banii) este Arhitectura. La stat exista anumite proceduri de indeplinit. Daca eram in situatia in care sa nu existe garantii va mai intelegeam. Parca sunteti niste babe bocitoare… 👿

ultrasro
    Member

Ne mananca pe toti starea de nesiguranta chiar daca stim ca se lucreaza :)

Nu uita ca mai este si Pampasul si Jungla de defrisat, ai vazut in poze ce padure deasa e la peluza II :)

Ultras
    Member

Pardon, este obiectiv turistic. E Gradina Botanica a noastra ! 😈

ultrasro
    Member

Problema este ca e mai mult traseu de orientare turistica, trebuie sa le dam harti vizitatorilor ca sa nu-si sfarseasca zilele in aceasta lume disparuta ce mai rezista in spatele peluzei dinspre Carrefour Orhideea :)

Ultras
    Member

De fapt spectatori vin cu miile dar au disparut in Iadul Verde. Sa vedeti cati Robinsoni vom gasi…

Tavi
    Member

Cazul Maxim si cazul “Uite licenta, nu e licenta” au o oarecare asemanare.

Un semnal de alarma privind stadionul si viitorul in A al SS a fost tras inca de la sfarsitul turului diviziei B sau chiar un pic mai inainte. Va mai amintiti desigur iesirea lui Siman de dupa finalul meciului de la Fieni din ultimul meci din tur.

Daca in cazul Maxim Sile n-a scos (oricum n-a scos el propriu-zis ci o terta persoana) banu’ pentru transferul jucatorului decat atunci cand a fost amenintat cu Divizia C, in cazul de fata, asa-numitul “Ia licenta, na licenta”, a existat o incetineala cu iz bugetar si specific balcanic in demararea lucrarilor. Cand si cine va scoate propri-zis banii nu mai este treaba noastra. Arhitectura, arhitectura ajutata …

Deosebirea majora este ca lucrarile au inceput iar mai devreme sau mai tarziu stadionul va arata asa cum trebuie pentru a primi licenta.

Din cate inteleg Constructorul are un termen de predare. Daca ce face el este si pe placul faimoasei Comisii si daca si hartiile necesare (Contestatie, recurs, etc) vor fi facute la timp atunci toate acestea nu vor ramane decat probleme administrative si echipa nu va avea probleme la redebut pe propriul teren!

Ultras
    Member

Cine scoate banii e clar ca nu ne intereseaza, dar nici sa acuzam aiurea. Sile trebuie acuzat pentru altele, ale lui. Altfel, am si eu un apartament de zugravit, imi trebuie niste apometre. Cine se ofera?

ultrasro
    Member

Sa vedem cum creste iarba :) si cum face priza betonul din tribune. Florin vrea sa asculte susurul filetului ce prinde scaunul de banca, poezie, poezie 8)

ultrasro
    Member

le postez atat pe yahoo cat si pe webshots :)

Nu va mai faceti atatea probleme. Ultrasro is dead right. Nu au cum sa nu le dea licenta. Stadionu o sa fie gata shi dak printr-o posibila chestie mai incurcata cineva tot o sa finateze echipa. Poate o s-o faca chiar Dan…. 8) 8) 8)

Totu e OK sunt sigura. Numai jucatorii sa-si faca treaba pe 31 shi sa incepem bine campionatu.

SUPER! SUPER DAN! SUPER DAN PETRESCU – this was the sound of millions of Blues fans on the Stamford Bridge when Dan flew on the field

07Ex
    Keymaster

Am vazut pozele. Merci mult! :)

Nu stiu insa daca voi ati observat dar in pozele lui Ovidiu la tribuna I acolo unde era si Florin eu am numarat doar vreo 300 si ceva de scaune. Daca e sa punem la socoteala inca 300 si ceva de scaune in partea cealalta a tribunei oficiale ajungem la vreo 600-700. Pe urma poate vor instala inca vreo 200-300 la oficiala si ajungem la 1000. Unde sunt celelalte 2000 de scaune care trebuie montate pana pe 24 iulie. La peluza unde sta galeria am vazut ca nu s-a lucrat mai deloc. Bancile tot ruginite sunt iar tribuna denivelata.
    Sper ca pana pe 24 sa avem stadionul pus la punct.

ramos
    Member

Aproape gata in Regie
    Sportul Studentesc se pregateste pentru Divizia A Marti 13 Iulie 2004

Se pare ca avertismentul primit de cei de la Sportul Studentesc privind baza din Regie – reamintim, Comisia de licentiere a cluburilor nu a acordat studentilor licenta de club profesionist, in special din cauza stadionului, departe de criteriile cerute pentru o arena din primul esalon – a fost bine inteles. Ieri se lucra in continuare la stadion, care, in acest moment, e gata-gata sa se apropie de ce trebuie: vestiarele sunt aproape total renovate, tribuna oficiala are alta fata, iar locurile pe scaune se apropie de cifra ceruta, 3.000, urmand ca pana in toamna toata arena (circa 12.000 de locuri) sa fie cu locuri individuale. Din cate se pare, pana pe 20 iulie totul va fi gata, asa ca Sportul Studentesc va avea sanse mari ca la ultima examinare sa primeasca atestatul de club profesionist si, in consecinta, dreptul de a evolua in “A”.

Tavi
    Member

Indoielile se risipesc de la o ora la alta! :)

Ultras
    Member

@ramos wrote:

Aproape gata in Regie
    Sportul Studentesc se pregateste pentru Divizia A Marti 13 Iulie 2004

Se pare ca avertismentul primit de cei de la Sportul Studentesc privind baza din Regie – reamintim, Comisia de licentiere a cluburilor nu a acordat studentilor licenta de club profesionist, in special din cauza stadionului, departe de criteriile cerute pentru o arena din primul esalon – a fost bine inteles. Ieri se lucra in continuare la stadion, care, in acest moment, e gata-gata sa se apropie de ce trebuie: vestiarele sunt aproape total renovate, tribuna oficiala are alta fata, iar locurile pe scaune se apropie de cifra ceruta, 3.000, urmand ca pana in toamna toata arena (circa 12.000 de locuri) sa fie cu locuri individuale. Din cate se pare, pana pe 20 iulie totul va fi gata, asa ca Sportul Studentesc va avea sanse mari ca la ultima examinare sa primeasca atestatul de club profesionist si, in consecinta, dreptul de a evolua in “A”.

Acest articol este din Romania Libera. In editia tiparita apare si o poza cu tribuna I dinspre Crangasi in care apar scaunele. Acest articol apare in urma unui mail pe care eu l-am trimis la redactie, din cauza articolului de ieri cu Ceahlaul care se pregateste de A. Poza este cea facuta de Ovidiu. Tin sa-i felicit pe cei de la redactia Sport de la Romania Libera, pentru ca au dovedit ca pot sa relateze si altfel.

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 218 total)
  • The topic ‘Renovarea bazei din Regie (2004)’ is closed to new replies.