Renovarea bazei din Regie (2004)

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Renovarea bazei din Regie (2004)

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 218 total)
  • Author
    Ultras
    Member

@97SiR wrote:

Am vazut pozele. Merci mult! :)

Nu stiu insa daca voi ati observat dar in pozele lui Ovidiu la tribuna I acolo unde era si Florin eu am numarat doar vreo 300 si ceva de scaune. Daca e sa punem la socoteala inca 300 si ceva de scaune in partea cealalta a tribunei oficiale ajungem la vreo 600-700. Pe urma poate vor instala inca vreo 200-300 la oficiala si ajungem la 1000. Unde sunt celelalte 2000 de scaune care trebuie montate pana pe 24 iulie. La peluza unde sta galeria am vazut ca nu s-a lucrat mai deloc. Bancile tot ruginite sunt iar tribuna denivelata.
    Sper ca pana pe 24 sa avem stadionul pus la punct.

Ieri cand am fost la stadion erau montate 1150 de scaune.

ultrasro
    Member

Se mai montau vreo 700 la oficiala si in sectorul din dreapta tunelului, iar restul de 1100 la tribuna II. In total stadionul ar avea circa 10.000 locuri pe scaune, atat :)

Radu Dobrin
    Member

Desi a fost foarte iritat in cursul saptamanii trecute de decizia Comisiei de licentiere in cadrul FRF, prin care gruparii sale nu i-a fost recunoscut statutul de club profesionist degradarii arenei in Regie, patronul Sportului, Vasile Siman, s-a aratat ieri convins ca totul se va rezolva. Mai mult decat atat, Siman a dat asigurari ca echipa sa va beneficia de conditii mult mai bune decat majoritatea divizionarelor A.

– Risca Sportul sa nu evolueze in Divizia A in sezonul viitor?

– In nici un caz! Singura problema a fost poate ca noi am inceput ceva mai tarziu lucrarile la stadion, si din aceasta cauza Comisia de licentiere ne-a amanat putin cu acordarea statutului de club profesionist. Totusi, nici nu se pune problema ca peste zece zile, mai exact pe 24 iulie, sa nu indeplinim toate conditiile, ba chiar sa le si depasim.

– Pe ce loc se poate clasa Sportul?

– Orice este posibil. Oricum, sunt convins ca nu vom mai avea probleme ca in anii trecuti. Echipa a crescut, jucatorii sunt mai maturi acum, asa ca ma astept sa nu mai am emotii pe finalul campionatului. In fond, venim dupa un an in care am defilat in Divizia B, unde am dat 92 de goluri si am primit numai 15.

– Nu sunteti cam optimist? In fond, Divizia A este altceva decat Divizia B.

– Nu e vorba ca as fi neaparat optimist, dar de ce sa fiu pesimist? M-am uitat si eu la meciuri in sezonul trecut si cred ca am fi fost mai buni decat multe echipe de pe prima scena. De fapt, n-ar fi trebuit sa ajungem in Divizia B, dar acum nu mai are nici o importanta. In orice caz, pe teren va trebui sa demonstram ce suntem in stare. Restul sunt povesti.

– V-ati mai dori jucatori la echipa?

– Cred ca suntem singura echipa din Divizia A care nu avem nevoie de nici macar un singur jucator, iar asta cred ca spune destul de multe! Mai mult, tot jucatorii nostri trezesc interesul echipelor mari, ceea ce inseamna ca au valoare.

Dragos STOICA/ziua

dragos
    Member

@Ultras wrote:

Voi tot nu pricepeti ca Siman nu are nici o treaba cu stadionul? Lucrarile au inceput mai greu pentru ca administratorul (si cel care baga banii) este Arhitectura. La stat exista anumite proceduri de indeplinit. Daca eram in situatia in care sa nu existe garantii va mai intelegeam. Parca sunteti niste babe bocitoare… 👿

mai florine, nu te mai enerva asa de repede ca esti tinar (parca esti stefan cel mare – iute la manie), eu spuneam ca sile sau mac trebuiau sa priveasca problema stadionului in perspectiva, chiar daca atunci nu existau bani, macar faceau demersurile necesare obtinerii lor…………
    dar, asa e romanul – pana nu-i ajunge cutitul la os, nu se simte bine……..s-a fript odata, mai vrea inca o data????
    trebuia luat taurul de coarne mai devreme…….noi ne suparam intre noi si ei isi vad de treburile lor….pai, este normal????

Ultras
    Member

Da’ nu m-am suparat. Doar vreau sa analizam lucrurile asa cum sunt. Atunci ce diferenta ar fi intre noi si presarii de la ProSport si GSP? Inca o data va repet. Vom primi licenta. Mai ales ca patronul firmei de constructii vrea sa vina la inaugurarea din 31 iulie, la meciul cu Apulum. Si omul are si el ceva conexiuni…

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Se mai montau vreo 700 la oficiala si in sectorul din dreapta tunelului, iar restul de 1100 la tribuna II. In total stadionul ar avea circa 10.000 locuri pe scaune, atat :)

Asa mai merge. Eu insa din poze nu am vazut decat cateva sute. Ma intreb cand stadionul va fi gata cate locuri vom avea? Acum fara scaune parca avem 12000 locuri dar cateodata am mai vazut in ziare ca au incaput si 15000 de oameni. Probabil ca atunci cand vom avea toate locurile pe scaune va fi mai greu sa intre 15000.

07Ex
    Keymaster

Sunt curios cati spectatori vor veni la meciul cu Apulum. :)

Ultras
    Member

Intre scaune a fost lasata o distanta de 15 cm, adica 1,5m la 10 scaune, 15 m la 100… Deci se reduce semnificativ capacitatea. Probabil ca vor fi intre 9.000 si 10.000 de scaune.

ultrasro
    Member

E mai bine ca sunt doar 10.000 de locuri… se umple stadionul mai usor 😆

ultrasro
    Member

Cred ca vor fi maxim 3000 de spectatori in functie si de starea vremii 😯

Cum e acum vremea in Bucuresti nu vor veni mai mult de 200 de oameni :(

afara sunt maxim 20 de grade si ploua torential pentru a doua oara in ultimile 5 ore :(

Nu stiu unde se antreneaza echipa in urmatoarele doua zile in conditiile astea pentru ca in Regie sigur nu au cum :(

Eu zic sa mearga la o sala undeva sau la piscina pentru tonifierea organismului :)

Acum 3 zile aveam 40 de grade la umbra acum sunt 20 de grade langa soba… ar mai lipsi o tornada si o scurta ninsoare ca sa fie tacamul complet

In conditiile astea nu se poate pleca la munte :)

PS: Temperatura a scazut acum sunt doar …. 17 grade Celsius … in ritmul asta diseara bag caloriferul electric in priza si scot plapuma :(

07Ex
    Keymaster

Stiti cumva daca se poate sta intre doua scaune. Ma intreb daca (si asta este un mare DACA) vom juca Doamne fereste intr-o cupa europeana si se va umple stadionul pana la refuz daca nu vor incapea peste 10000 de spectatori?

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Temperatura a scazut acum sunt doar …. 17 grade Celsius … in ritmul asta diseara bag caloriferul electric in priza si scot plapuma :(

Ovidiule, hai ca parca esti prea de tot. :)
    La 17 grade bagi caloriferul? Aici 17 grade sunt intr-o zi placuta de vara iar lumea este in extaz cand afara sunt 20 de grade. Daca nu ma credeti intrebati-l si pe Radu ca banuiesc ca si la el cam tot asa e.

ultrasro
    Member

Acum la ora 17.00 sunt doar vreo 15-16 grade

Desi banuiesc ca vine era glaciara :(

Care a vazut Day After Tomorrow?

Ma duc sa fac provizii de paturi :)

Sper ca pana vineri sa vina vara, altfel nu perminam renovarile la stadion in Regie si mai vedem noi licenta de divizia A din parti, poate doar pentru POLO :)

Ma duc sa caut o haina prin birou ca sa plec si eu acasa :)

Radu Dobrin
    Member

@97SiR wrote:

La 17 grade bagi caloriferul? Aici 17 grade sunt intr-o zi placuta de vara iar lumea este in extaz cand afara sunt 20 de grade. Daca nu ma credeti intrebati-l si pe Radu ca banuiesc ca si la el cam tot asa e.

haha….chiar asa e!…aici la 17 lumea face baie in lac!

ultrasro
    Member

sa nu cadem din lac in put, avem nevoie de vreme frumoasa ca sa termine lucrarile

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 218 total)
  • The topic ‘Renovarea bazei din Regie (2004)’ is closed to new replies.