Renovarea bazei din Regie (2004)

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Renovarea bazei din Regie (2004)

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 218 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

spatiul este de doar 15 cm

Giani
    Member

Tati, eu stiu o chestie: cica in 30 de zile se incheie capitolul “Protectia mediului” la negocieri. Si legislatia europeana, si cea romana, prevad o chestie desteapta: se face un plan de conformare, bine documentat si care tine cont inclusiv de puterea financiara a firmei in cauza, iar daca aceasta il respecta, scapa de amenzi si, mai mult, primeste si facilitati fiscale pentru a-l finaliza. Se pare ca numai in fotbal chestia asta nu conteaza, sau carnatul ala cu funduri de sifon deasupra nasului, tata si unchi de traficantzi si consumatori de cocaina, nu cunoaste chestiile astea. E clar ca fraierul este complexat rau de tot fatza de gigi fecali, pinalti parti decat shea normala, sechele phisice, borshea, tata jean valjean (cu moaca de rroman), marele looser de la primarie shi altzi parvenitzi de doi lei de ishi permite sa faca asemenea marlanii fatza de clubul care l-a facut om (calitate pe care, din alte puncte de vedere, nu a avut-o niciodata). Se vede ca individul este paralel cu orice principiu juridic al momentului shi ca nu vede altceva decat interesul celor care finanteaza la greu (shi nu din cotizatzii) shi care, mai ales, ii rad shi ultimul ppb de impuritatzi de pe un anumit sfincter. Magaria cu standardul dublu (Alba e OK, noi nu) e vizibila de pe satelitul NASA, numai tovarashia sa (sa nu uitam ca era preten cu Nicushor si Copros) nu o vede, mai mult, o aproba.

ultrasro
    Member

Azi la 14.30 in conferinta de presa de la sediul FRF, Duru anuntat ca pe 23 are inspectia finala la stadion !

Radu Dobrin
    Member

asta inseamna ca trebuie cumparate oarece mizilicuri in prealabil?….(porc…butoi de vin…pirande …etc…) :)

ultrasro
    Member

nu stiu daca Simaan le cumpara macar apa minerala :)

DACA VREA SA NE FACA RAU DOMNUL DURU DE LA LPF SI CEILALTI DIN GASCA AIA GASESC EI CEVA IN NEREGULA. DAR SA SPERAM CA NU.

07Ex
    Keymaster

Din cate am inteles eu de la Ovidiu si de la Florin nu prea avem cum sa nu primim licenta.

In alta ordine de idei, bun venit pe forum cristiansportul. :)

ultrasro
    Member

Azi incepe montarea montarea scaunelor la tribuna oficiala, apoi la tribuna a II-a

Au pus termopane la vestiare si se incheie montarea copertinei…

MULTUMESC.
    97SiR

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

Azi incepe montarea montarea scaunelor la tribuna oficiala, apoi la tribuna a II-a

Au pus termopane la vestiare si se incheie montarea copertinei…

Tot astazi duru a declarat in gazeta sau prosport, ca e f pesimist ca sportul va termina lucrarile si intruni conditiile de licenta… petrolul si ceahlöaul interesindu-se deja de situatia Albei si Sportului, (probabil fiind gata de un nou start in Divizia A).

Sa vedem, ce-o fi…

cred ca duru curu asta e cam pus pe noi. si cred ca daca vrea sa ne faca rau s-ar putea chiar sa poata. cam prea ne cauta el nod in papura ” ca nu sunt usile verzi ca nu e iarba albaastra” e pus el de cineva sa faca pe nebunul.

ion
    Member

Eu cred ca Siman e responsabil de toata aceasta situatie …In fine, nu dau cu paru dar nu vad de ce ne ingrijoram…L-ati vazut senin pe Siman declarind ca totul e Ok ,lucrarile sint in grafic etc…Frf-ul merge la 2 capete dovedind ca de obicei nesimtire totala …Eu cred ca totul va fi un happy-end dupa un scenariu scris si regizat de Sile care doreste prin ceea ce face sa ne ofere senzatii tari in viata noastra si asa plina de senzatii…
    Asa e Sile setat, orice problema a Sportului sa o rezolve in ultima instanta si el sa fie in rol de comisarul Moldovan -incoruptibil si imbatabil in tot ce face !!!

Ultras
    Member

Continuati sa o dati pe Sile. Daca nu vroiati senzatii tari, atunci ar fi trebuit sa inchirieze un alt stadion, situtie care cel putin mie nu mi-ar fi convenit. Cat priveste renovarea va dau un exemplu: Sile vine in fiecare zi se intereseaza de stadiul lucrarilor, dar nu-l baga nimeni in seama. Toti discuta numai cu Mac Popescu.
    O faza misto: si-a dat cu parerea Sile cum ca ar trebui sa se faca nu stiu ce lucrare in plus, la care constructorul (patronul) i-a spus cat costa, ceea ce la demoralizat si nu a mai deschis discutia despre asa ceva. 😈

s-ar putea sa ai dreptate. dar ultima data cand s-a jucat cu nervii nostri am retrogradat.(scandalul maxim) sa te auda Cel de Sus, si nu la Mircea Sandu ma refer :) , si sa avem parte de un happy-end.

Ultras
    Member

Din ZIUA:

Vasile Siman: “Lucrarile sunt gata”

Presedintele Sportului Studentesc, Vasile Siman, a declarat ieri ca afirmatiile directorului Departamentului Licente din cadrul FRF, Viorel Duru, conform caruia lucrarile de modernizare la stadionul din Regie nu vor fi finalizate pana la termenul-limita de pe 24 iulie, nu sunt acoperite de realitate. “Sa veniti la stadion sa vedeti daca am indeplinit sau nu cerintele pe care le-au avut fata de noi. Deja sunt terminate lucrarile care ni s-au cerut”, a declarat Siman. Conform acestuia, lucrarile de modernizare la stadionul din Regie au fost efectuate deja in proportie de 70%. “Au fost montate deja primele o mie de scaune. Urmeaza ca in aceasta saptamana sa mai vina alte doua mii de scaune, iar pe santier sunt in prezent 126 de persoane care lucreaza in doua sau chiar trei schimburi pentru ca Sportul sa nu intampine dificultati la acordarea licentei”, a declarat seful santierului. La sfarsitul acestei saptamani, vor fi montate trei centrale termice si vor fi incheiate lucrarile la vestiare si la cabinetele medicale. Reprezentantul firmei angajate pentru modernizarea stadionului a mai spus ca mai sunt inca probleme la inlocuirea acoperisului de la tribuna oficiala, precum si la asfaltarea suprafetei care desparte terenul de joc de tribuna intai. Costurile primei etape a lucrarilor se ridica la aproximativ patru miliarde de lei si au fost suportate din fondurile Facultatii de Arhitectura. (D.S.)

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 218 total)
  • The topic ‘Renovarea bazei din Regie (2004)’ is closed to new replies.