Renovarea bazei din Regie (2004)

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Renovarea bazei din Regie (2004)

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 218 total)
  • Author
    ion
    Member

@Ultras wrote:

Continuati sa o dati pe Sile. Daca nu vroiati senzatii tari, atunci ar fi trebuit sa inchirieze un alt stadion, situtie care cel putin mie nu mi-ar fi convenit. Cat priveste renovarea va dau un exemplu: Sile vine in fiecare zi se intereseaza de stadiul lucrarilor, dar nu-l baga nimeni in seama. Toti discuta numai cu Mac Popescu.
    O faza misto: si-a dat cu parerea Sile cum ca ar trebui sa se faca nu stiu ce lucrare in plus, la care constructorul (patronul) i-a spus cat costa, ceea ce la demoralizat si nu a mai deschis discutia despre asa ceva. 😈

Da-mi voie sa am parerile mele si sentimentele mele visavis de Siman si situatia de la Sportu’…Daca ar fi fost in regula ce se intimpla la echipa ,nu eram in stare sa-l ironizez pe Siman ,chiar i-as fi multumit public !E o discutie mai larga si chiar nu are rost s-o reactualizam(situatia o stii si tu si cred , ca mai cu lux de amanunte decit toti)

Ultras
    Member

Si eu pata pusa pe Sile din anumite motive, dar chiar nu pot sa il acuz pentru ceva ce nu tine de el. Pentru situatia stadionului vinovat este statul roman, prin Ministerul Invatamantului. Cred ca este singurul minister din Romania care, pana acum, nu a investit nici un ban in baza sportiva care ii apartine. Stiti bine ca Siman a incercat cand a venit in Regie sa concesioneze baza, dar nu a vrut fostul rector al Politehnicii, Dumitrache (parca) care astepta sa i se dea spaga. In locul lui Mac Popescu i-as cere lui Siman 1000$ /meci chirie (jumatate din preturile care se practica pentru orice alt stadion) si banii i-as folosi pentru continuarea lucrarilor de modernizare. Da’ amandoi e ‘oti!

dragos
    Member

adevarul este undeva la mijloc, insa clubul tre’ sa ia licenta……caci SACALII asteapta pasul gresit.

ion
    Member

ADEVARUL e unul singur si nu vreau sa fac pe desteptul :nu poti merge (daca vrei sa faci ceva serios) la nesfirsit cu improvizatii…tinta este una :de moment —-obtinerea licentei ,de viitor—-performanta si nu comert cu jucatori sau alte chestii speculative .Voi nu vreti sa ne pupam si sa bem bere cind Sportu bate sau vreti sa analizam gindirea si comportamentul lu’ Siman .Daca tipu isi face treaba bine la Sportu’ jur ca il pup si nu mai zic nimic urit de el !!!

Tavi
    Member

se inmoaie Duru

http://www.ziarulcn.com/index.php?pid=article&aid=5991

A propos! Duru asta o fi neam cu Sapunaru? 😆

Ultras
    Member

Din Gazeta Sporturilor:

SPORTUL

Duru mulţumit de stadionul “studenţilor”

“Am fost într-o inspecţie neoficială la stadionului Sportului şi am rămas impresionat de ce am văzut acolo. Sînt gata să recunosc că am greşit cînd am spus că lucrările nu se pot termina pînă în 24 iulie, termenul limită decis de Comisia de Licenţiere”, a declarat ieri Viorel Duru, Director al Departamentului de Licenţiere al FRF. “Vom pune scaune şi la tribuna a II-a, chiar dacă acest lucru nu era stabilit iniţial “, a ţinut să precizeze preşedintele de onoare al Sportului, Mac Popescu. y Paul Muntenescu

Ultras
    Member
    Ultras
    Member

Ieri am fost la stadion cu Ovidiu (ati vazut pozele) si am vorbit cu Vasile si Mac, care erau in inspectie. Siman ii tot spunea cam ce mai trebuie facut (in plus) la stadion si l-a plimbat dintr-un capat in celalalt. Mac a spus ca va instala un post permanent de paza la poarta 3.
    Dar sa revin. Ovidiu va merge la Mac, marti pentru contractul de comodat, iar lui Vasile i-am propus din fuga confectionarea de catre club a unor materiale promotionale. Mie nu mi s-a parut refractar, mai ales ca Mac a spus ca i se pare o idee buna.

PS. Momentan marti s-ar putea sa am o sapca- doua. Albe cu sigla clubului sportiv. Fiind putine bucati sunt un pic cam scumpe, in jur de 200 -220.000 lei. Nu stiu inca sigur.

dar un tricou ca al baietilor cat costa ? si de unde ar puteaa fi cumparate?
    as vrea sa fim si noi ca suporterii englezi toti imbracati ca echipa lor favorita.

ultrasro
    Member

Trebuie sa-i presam pe Siman si Mac sa faca un magazin cu materiale de genul asta :)

Ultras
    Member

Pozele de ieri pe Romanian Soccer

http://www.romaniansoccer.ro/news/news1467.shtml

pai ar trebui dar nu cred ca li s-ar parea o treaba rentabila. si s-ar putea ca sile sa nu fie de acord.

asa parca e mai bine . stadionul incearca sa arate ca unul a unei echipe cu pretentii.

07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

Momentan marti s-ar putea sa am o sapca- doua. Albe cu sigla clubului sportiv. Fiind putine bucati sunt un pic cam scumpe, in jur de 200 -220.000 lei. Nu stiu inca sigur.

Cat inseamna asta in dolari deoarece m-ar interesa o sapca? :)

ultrasro
    Member

vreo 7-8 $ USA

sa speram totusi ca mac popescu si siman vor face si un magazin de produse promotionale

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 218 total)
  • The topic ‘Renovarea bazei din Regie (2004)’ is closed to new replies.