Renuntam sa mai sustinem echipa FRF ilegal numita ROMANIA?

Home Forums Sportul Studentesc Sportul Studentesc – Forumul suporterilor / Fan Zone Renuntam sa mai sustinem echipa FRF ilegal numita ROMANIA?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Am o intrebare care nu este doar a mea: in afara pozitiei corecte a lui Piturca care a condamnat manevra de retragere a licentei pentru Sportul Studentesc a mai existat cineva din FRF care sa sesizeze absurdul situatiei? Nu cred!
    Drept urmare propun ca si noi sa sustinem echipele adversare ale Romaniei din preliminariile CE urmator. Adica sa tinem putin cu Bulgaria si Slovenia in speranta ca lumea din tara asta le va da cu gratarul in cap banditilor de la FRF si LPF. Asta cred ca e ultima solutie!

07Ex
    Keymaster

Eu unul voi tine cu Romania atat timp cat vor juca impotriva altor echipe. Nu mi se pare firesc sa nu tin cu ei doar fiindca la carma federatiei sunt niste imbecili.

ultrasro
    Member

Nu am nimic cu Victor Piturca asa ca voi cere sa plece toti banditii din conducerea federatiei! Atat, dar nu pot sa ma consider roman in clipa asta, congolez poate! Atat am de zis :(

Radu Dobrin
    Member

Chiar daca o biocotare in masa a echipelor de club si a nationalei pe plan extern ar crea probleme mari alesilor nostrii, boicotarea in acelasi timp a celor multi care transpira in iarba, personal, mi se pare o nedreptate mai mare decit cea pe care o traim noi zilele astea.

Sint convins ca exista solutii mai putin nocive pe plan secundar. Nu vom reusii sa “indreptam” o nedreptate facind alta….asta e parerea mea strict personala…

ultrasro
    Member

Sunt de acord cu tine dar acum sunt prea suparat.

Ma gandeam la CAS, asigurari de sanatate si alte chesti pe care le platim dar avem sanse mari sa nu beneficiem vreodata de ele, daca se mai joaca nemernici astia din FRF asa mult cu inimile noastre!

Giani
    Member

NU voi mai sustine national;a rromaniei si nici echipele angrenate in competitiile europene. Pentru mine tara asta de cacat a murit; ma simt un cadavru viu care circula si respira si se hraneste printre alte cadavre vii. Tara asta este un mare weceu care trebuie parasit si renegat din toate puterile, cat mai ai timp. Hai Olandfa, hai Bulgaria. Forza Gorica. La gunoi, rromania!!!!

Bob
    Member

In echipa nationala va juca (cu siguranta) Ionut Mazilu, poate la un anumit moment Tibi Balan si Costin Lazar, iar ei nu au nici o vina.
    Pentru tot ce au facut la SPORTUL STUDENTESC, pentru felul cum au aparat culorile clubului si pentru caracterul de care au dat dovada, o sa ma bucur pentru realizarile lor…indiferent la ce echipa vor ajunge in final.

Giani
    Member

De acord cu tine, acolo pot sa joace si cei trei jucatori ai nostri, dar NU voi mai sustine aceasta echipa pentru ca succesele ei se rasfrang proportional in cresterea tupeului si nesimtirii liderilor politici din casa aia de toleranta, numita impropriu a fotbalului. Si cum bonusurile pentru performante merg tot in casa de toleranta, ci nu in conturile jucatorilor, mai bine sa nu se agite decat sa isi dea sufletul pe teren ca sa se ingrase toate tarfele.

Giani
    Member

Suporterii echipei Livorno (Adevarul de ieri, 17 august) au decis sa boicoteze meciurile nationalei, in semn de protest fata de masurile exagerat de blande in scandalul blaturilor. S-ar impune sa dam un comunicat asemanator.

Giani
    Member

Bravo tricolori!!! Felicitari nasule. Condoleante putirca. Congratulations, tuicea. Bine cainesacule. Bravo, tarfe ordinare, v-a atins blestemul celor retrogradati pe nedrept. Doua goluri in mai putin de 60 de secunde, si visul de marire al prostituastelor ferefiste si lepefiste a murit, asa cum era si firesc. Exista o justitie divina, venita tocmai din partea nulitatilor de la sud de Dunare.

ovidiu
    Member

Mult succes echipei ferefiste si de acum incolo.
    Oricum parca imi pare rau de baietii care alearga pe teren. Si chiar si de Piturca, chiar daca nu l-am iubit niciodata. Dar cu mentalitatea stau si ei asa cum stau. Mai ales ca bulgarii n-au aratat mare lucru.
    O sa ma cracanez daca si miercuri o dau in bara.
    Oricum Nashul era foarte dezinvolt dupa meci si au pus-o de-un sprit. Ce mandra era echipa lepefisto-ferefista langa presedintele tarii. Numai urechiatu lipsea de pe acolo.
    Parca m-am bucurat mult la golul al doilea al baietilor lui Hristo.
    Am vazut meciul cu inca vreo 3 prieteni si cu fiul meu, iar prietenii au fost oarecum surprinsi ca am izbucnit la al golul egalizator.
    NU, NU mai pot tine cu asa zisa echipa nationala a romaniei. Si nici cu echipele de club.
    Nu merita.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Giani
    Member

Eu am vazut meciul la o carciuma din Regie, alaturi de Andras, de colegul meu Cristi si de un tovaras de-al lui. La golul egalizator era sa mi-o fur, evident ca m-am bucurat. Dar este ultimul meci pe care il vad, maine ies actele asociatiei, din acel moment voi boicota orice echipa romaneasca antrenata in competitiile externe (inclusiv cea de tineret, unde avem trei jucatori).

EDIT: ce bine ii statea cainescului la oficiala cu latele alea jegoase. Arata ca un boschetar ce este.

Radu Dobrin
    Member

comentariul lui lupescu vis-a-vis de performanta lui piturca…

‘mie mi s-a intimplat si mai rau! Am pierdut cu 4-5 dupa ce am condus cu 4-0 in min 70’

Piti se pare ca e “desteptu’ ” gastii acolo 😆 (mai lipseste Oli din club 😆 )

Giani
    Member

@Radu Dobrin wrote:

comentariul lui lupescu vis-a-vis de performanta lui piturca…

‘mie mi s-a intimplat si mai rau! Am pierdut cu 4-5 dupa ce am condus cu 4-0 in min 70’

Piti se pare ca e “desteptu’ ” gastii acolo 😆 (mai lipseste Oli din club 😆 )

Marele cainescu… mars, javra!

Blue Eyes
    Member

Ce fel de romani suntem noi daca nu tinem cu echipa nationala ?
    :)
    Io as face altceva…..Propun sa mearga in fiecare zi un suporter la sediul FRF in semn de protest (cu un banner mare anti FRF)…
    Facem cu schimbul…
    In fiecare zi alt suporter…
    Pana se simte cineva….
    :)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 15 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.