Romeo Padureţ 17.10.1974

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Romeo Padureţ 17.10.1974

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 117 total)
  • Author
    Tavi
    Member

prefera sa faca tusa la steaua??? sau sa joace in B si … ceva in cupa …

Radu Dobrin
    Member

@Tavi wrote:

probabil i s-au marit cheltuielile lunare….totusi, nu mai are 20 de ani…eu tind sa il inteleg…

Tavi
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@Tavi wrote:

probabil i s-au marit cheltuielile lunare….totusi, nu mai are 20 de ani…eu tind sa il inteleg…

tu ai lua bani ca sa stai? ……………. hmmmm … si eu!

Radu Dobrin
    Member

pai vezi??…:)

Ultras
    Member

Azi la antrenament Paduret a venit in costum, semn sigur ca nu ramane. Singurul semn de intrebare este daca se inteleg Siman si Becali. Grila este de 54.000$, iar Siman cere 200.000$

Tavi
    Member

Toata stima pentru Siman ca a bagat o caruta de bani in echipa asta … dar tot ciudat ramane?!
    :P

Tavi
    Member

asta e stilul oierului sa negocieze prin presa … sa vedem ce se intampla …

sa-i dea Dumnezeu lui Padure tot ce e mai bun … pentru ca MERITA!

Giani
    Member

Maurul si-a facut datoria!

Dupa mai bine de un deceniu in slujba clubului din Moxa, Paduret merita sa incerce mai sus. Multumim, Padure! la cat mai multe succese! Iar daca transferul se va adeveri, prefer pentru binele jucatorului sa fie la Steaua, unde se poate discuta si de dorinta de performanta, dar si de bani. O avea ciobanul multe bube-n cap, dar a demonstrat ca macar vrea sa faca performanta la Steaua.

Si sper ca Andone sa-si bage mintile-n cap si sa realizeze ca dinamo nu e decat un dinozaur comunist tinut artificial in viata de niste politruci si militzieni care se vad si ei mari oameni de fotbal. Si de fapt, nu sunt decat niste bieti oameni, care insurubeaza becul rotind masa si imping peretele ca sa bage steckerul in priza.

Ultras
    Member

Piturca s-a razgindit,

Antrenorul Stelei a renuntat in ultimul moment la achizitionarea lui Paduret. Vasile Siman si Victor Piturca neaga in continuare tratativele privind transferul mijlocasului in Ghencea, dar jucatorul le confirma

Catalin Tepelin

Paduret a dormit linistit joi spre vineri. Stia ca ieri urma sa faca poate cel mai important drum din viata sa: cel de acasa pina la Marriott, la sediul Stelei, unde urma sa semneze contractul cu gruparea ros-albastra. Toata ziua a stat ca pe ghimpi. “Astept sa ma cheme, trebuie sa sune telefonul din minut in minut”, a spus el in jurul orei 12:00. Tensiunea a crescut de la ceas la ceas, dar sperantele s-au rarit: nici un semnal pe telefon.

La ora 17:00, ros-albastrii, in frunte cu Victor Piturca si cu Mihai Stoica, au plecat spre Alba Iulia. Cu ei trebuia sa se intilneasca Paduret pentru a-si pune autograful pe contractul cu Steaua. Nu l-a mai contactat nimeni, sa-i spuna daca transferul a cazut sau daca inca mai e de actualitate. Patronul gruparii din Ghencea, Gigi Becali, astepta si el decizia lui Piti: “Nu m- a sunat, inseamna ca s-a razgindit. El hotaraste, el face echipa, nu eu”.

|n ciuda confirmarilor venite de la fotbalistul in virsta de 29 de ani, antrenorul Stelei a refuzat sa recunoasca tratativele. “Paduret? Spuneti-mi voi ceva despre el, ca eu nu stiu nimic, habar n-am!”, a zis tehnicianul inainte de decolarea spre Alba. Vasile Siman, patronul Sportului, s-a mentinut pe aceeasi linie: “N-am primit nici o solicitare din partea Stelei. Astept in continuare. Daca ma suna, se rezolva”.

Surse autorizate sustin ca, desi Piturca i-a spus miercuri seara lui Paduret ca actele vor fi semnate joi la prinz, el nu era foarte hotarit in privinta transferului. Ar fi vrut sa-i asigure un inlocuitor lui Aliuta, dar a luat in calcul virsta lui Paduret, 29 de ani, si pina la urma a renuntat. Aceleasi surse au confirmat ca intre ros-albastri si Siman intervenise un acord financiar, conform caruia Steaua urma sa plateasca gruparii din Regie in jur de 120.000 de dolari.

“Ma rog sa sune telefonul”

Paduret a asteptat toata ziua un semnal din partea conducatorilor ros- albastrilor

Mihai Brezeanu

Romeo, cind s-a pus prima oara problema transferului tau la Steaua?
    Discutiile dureaza de zece zile. Miercuri seara, nea Piti m-a sunat si mi-a spus ca azi in jurul prinzului urmeaza sa fiu chemat la “Mariott” pentru a semna contractul. |ti dai seama ca toata ziua n-am facut altceva decit sa astept sa sune telefonul. De dimineata am fost la stadion, in Regie, si m-am uitat la colegii de la Sportul cum se antrenau.

De ce n-ai participat si tu?
    Cum sa intru la antrenament cind stateam cu mobilul in mina si ma rugam sa sune? Apoi, m- am dus acasa si m-am pus pe asteptat. Spre seara am iesit la o plimbare prin oras sa mai scap de tensiune.

|nca mai speri sa te sune?
    Sigur ca da. Steaua e echipa la care am vrut mereu sa joc, formatia pe care am simpatizat-o din copilarie si la care pot face performanta. Aleg fara nici un regret sa merg in Ghencea, chiar daca asta inseamna sa renunt la un contract mult mai avantajos din punct de vedere financiar la un club strain. Steaua e prima optiune si va fi mereu asa.

Conteaza in alegerea ta si faptul ca Dinita joaca deja la ros-albastri?
    Bineinteles. Am vorbit cu el si abia asteapta sa refacem tandemul de la Sportul.

Daca nu vei ajunge in Ghencea, ce vei face?
    |n nici un caz nu voi ramine la Sportul. Pe 21 septembrie voi deveni jucator liber si voi pleca, probabil, in strainatate. |nsa ar fi pacat sa pice varianta Steaua, pentru ca trecerea in Ghencea ar insemna pasul cel mai important din cariera mele.

Tavi
    Member

era de asteptat … de unde mai are oferta Padure … ceva din strainatate mai avantajos.

Radu Dobrin
    Member

18+17k$ pe an???

viata grea sa fi fotbalist in divizia B in RO…..cind te gindesti ca un inginer la volvo ia mai putin…

greu de tot!

Ultras
    Member

Cu viata grea, ai dreptate! Dar sa nu uitam ca pentru Padure e ultima sansa sa mai ciupeasca ceva. Daca nu face cheag acum, va ajunge antrenor la copii Sportului peste cativa ani! Nu spun ca asta ar fi rau! Da’ nu stiu daca vrea sa ajunga din nou pe statul de plata al lui Siman 😈 😈 😈 😈 😈

ultrasro
    Member

Oricum el este peste valoarea unuo Pompiliu Stoica in care Victor Piturca are mare incredere….

Tavi
    Member

@Tavi wrote:

era de asteptat … de unde mai are oferta Padure … ceva din strainatate mai avantajos.

Steaua a încercat să-l legitimeze pe conducătorul de joc al Sportului Studentesc, Romeo Păduret. Discutiile, care erau într-un stadiu avansat, s-au încheiat ieri, în momentul în care Vasile Siman a anuntat grila jucătorului – 210.000 de dolari. “Stiu că Păduret este în discutii cu cei din Ghencea, dar nu cred că va pleca”. În ceea ce-l priveste pe fotbalist, acesta spune că pretul cerut este prea mare: “Nu stiu cum s-a ajuns la această sumă. Eu mi-am calculat grila, si nu depăseste 54.000 de dolari. Dacă nu mă transfer la Steaua, la Sportul nu mai stau. Am deja oferte din străinătate, unde mă pot transfera fără ca el să primească bani”.
    Din cîte se pare, este vorba despre Samsunspor, unde Gigi Multescu se interesează de mai mult timp de mijlocasul Sportului. De partea cealaltă, presedintele executiv, Mihai Stoica, a spus: “Nu cred că ne mai interesează jucătorul”. Contractul fotbalistului expiră sîmbătă, 20 septembrie, însă perioada de transferuri se încheie astăzi. “Dacă Piti nu m-a sunat pînă acum, înseamnă că nu-l vrea”, a precizat ieri Gigi Becali.

Tavi
    Member

Cred ca i-ar fi mult mai bine in Turcia … drum bun Padure! Siman daca ai minte pastreaza-l! … cu conditia sa-i maresti salariul sa-i onorezi contractul!

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 117 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.