Romeo Padureţ 17.10.1974

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Romeo Padureţ 17.10.1974

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 117 total)
  • Author
    dragos
    Member

se pare ca toti cei care pleaca de la siman, nu se mai uita inapoi.
    acest personaj devine o fantoma greu de “digerat” pentru jucatorii mai “in varsta”, iar pentru cei f. tineri (pana cand li se va acri si lor) este mana cereasca pentru afirmare.
    in cazul de fata, padure va pleca acolo unde va fi platit omeneste.

Radu Dobrin
    Member

@Ultras wrote:

Cu viata grea, ai dreptate! Dar sa nu uitam ca pentru Padure e ultima sansa sa mai ciupeasca ceva. Daca nu face cheag acum, va ajunge antrenor la copii Sportului peste cativa ani! Nu spun ca asta ar fi rau! Da’ nu stiu daca vrea sa ajunga din nou pe statul de plata al lui Siman 😈 😈 😈 😈 😈

si din 35k pe an nu se poate face cheag!?!…

mda…imi aduc aminte in 86 cind steaua lua cite un aro revopsit de caciula pentru cupa….si oricarei echipe (atentie!..din lume!) care intra pe teren impotriva lor le tremurau chilotii…..parca tot pe vremea aia sportul batea inter la bucuresti….

35000/an…….

poate sint eu mai tacanit…dar la nivelul de fotbal care se joaca in romania la ora actuala, jucatorii ar trebui sa fie platiti cu 5 mil lei pe luna.

si ar trebui sa taca din gura si sa zica ‘mersi’ ca altfel ar lucra cu tirnacopul

o sa spuneti ca figo la real madrid ia nu-stiu-cit…samd…..parerea mea e ca si chestia aia e la fel de anormala ca si cei 35k

Ultras
    Member

@Radu Dobrin wrote:

mda…imi aduc aminte in 86 cind steaua lua cite un aro revopsit de caciula pentru cupa….si oricarei echipe (atentie!..din lume!) care intra pe teren impotriva lor le tremurau chilotii…..parca tot pe vremea aia sportul batea inter la bucuresti….

Pai si pe unde au ajuns majoritatea jucatorilor Stelei din ’86? Pe unde am zis eu: antrenori la copii si juniori! Pe statul de plata al alde Siman
    Sa nu uitam ca un sportiv ar fi normal sa castige cat este in activitate, atat cat sa ii ajunga toata viata. Imi vei spune ca dupa ce inceteaza activitatea competitionala poate sa se apuce de altceva. Dar asta trebuie sa fie ceva suplimentar. Pentru ca un sportiv consuma in 10-15 ani mai multa energie decat un om normal in 40-50 de ani!
    Si nu ca as vrea sa le plang de mila, dar asa mi se pare normal!

Radu Dobrin
    Member

credeam ca un sportiv practica sportul pentru a obtine performanta…………………..

Ultras
    Member

Exista si in performanta diferite nivele…

Tavi
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@Ultras wrote:

Cu viata grea, ai dreptate! Dar sa nu uitam ca pentru Padure e ultima sansa sa mai ciupeasca ceva. Daca nu face cheag acum, va ajunge antrenor la copii Sportului peste cativa ani! Nu spun ca asta ar fi rau! Da’ nu stiu daca vrea sa ajunga din nou pe statul de plata al lui Siman 😈 😈 😈 😈 😈

si din 35k pe an nu se poate face cheag!?!…

35000/an…….

poate sint eu mai tacanit…dar la nivelul de fotbal care se joaca in romania la ora actuala, jucatorii ar trebui sa fie platiti cu 5 mil lei pe luna.

si ar trebui sa taca din gura si sa zica ‘mersi’ ca altfel ar lucra cu tirnacopul

o sa spuneti ca figo la real madrid ia nu-stiu-cit…samd…..parerea mea e ca si chestia aia e la fel de anormala ca si cei 35k

Radu … cand tu te scoli la 10 si bajbai dupa sticla de vodca … oamenii aia au dat deja turele de teren de sfarsit de antrenament! asta in cursul saptamanii ca in uichend au meci ….

pe de alta parte ar trebui sa fi primul care intelege cum functioneaza o piata .. fie ea si a fortei de munca … ca in tarile civilizate … cu cerere si oferta …

Tavi
    Member

… si programul asta il au de la 8-10 ani pana cand o termina cu sportul … dupa asta nu mai arde nimanui de invatat sa faca altceva!

Radu Dobrin
    Member

Sigur ca este asa cum spui tu…nu contesta nimeni turele de antrenament incepute de la 8-10 ani…..si ca economia de piata justifica salariile….etc..
    ….dar ce voiam sa sa spun e ca MIE nu mi se pare corect

ce nu inteleg eu e…de ce se putea performanta pe bani putini…si nu se poate pe bani multi?…sau are cineva impresia ca un jucator alearga mai repede daca ii fluturi “suta” din spatele portii?(poate da…pina cind are “suta” in buzunar..)…sau devine mai mult sau mai putin profesionist (ca mentalitate vorbesc) daca ii maresti salariul?….

nu vreu sa intru in polemica fara sens…nu de la asta a plecat ideea…ci de la faptul ca 35.000/an, considerind nivelul fotbalului practicat, (si, nu in ultimul rind, tara in care exista oameni care nu au bani sa se stearga la fund )…mi se pare un salariu enorm!

ultrasro
    Member

Suedezii de la Hattrick sunt de vina. Eu trebuie sa platesc pentru cel mai slab jucator din lotul meu 40000 lei pe luna asta insemnand circa 2000 usd lunar sau 24 usd anual. Deci mai mult decat Paduret, si jucatorii mei sunt in liga 6.

Am dreptate? Normal ca daca faci comparatie cu salariul unui profesor nu este mult. Dar si la profesorii universitari si inginerii din Romania exista unele exceptii (cam 1% din total) care castiga cel putin 2000 usd pe luna chiar pe pamantul Romaniei. Mai mult sau mai putin meritat asta deja e la fel ca la fotbal!

In rest numai de bine!!! :)

Ultras
    Member

Daca nu isi gaseste o echipa care sa-i achite grila si sa astepte returul pentru a avea drept de joc. E constient ca daca nu joaca ii va fi foarte greu si e foarte posibil sa semneze un nou contract cu Siman. Pentru noi ar bine, dar asta inseamna ca va ramane “forever” la Sportul.

Cainele
    Member

Ar merita Padure sa ramana ceva timp out , pentru ca el a vrut sa plece si oricum nu cred ca se va mai intoarce la Sportu’

Tavi
    Member

eu cred ca e bine si pentru el si pentru noi sa joace in continuare ….

Tavi
    Member

dupa scandalul Aliuta – Piturca e posibil ca Padure sa prezinte interes

Cainele
    Member

Oricum din punctul meu de vedere s-a vazut lipsa lui Padure la meciul cu “muncitorii” de la Magnetica si probabil ca daca burloiu nu le elimina un jucator , Sportu’ facea meci nul.

Ultras
    Member

Atata timp cat nu are drept de joc nu prea cred.
    A fost prezent in tribuna sambata si a declarat ca ar fi dorit sa joace, dar se pare ca nu a fost nevoie de el.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 117 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.