Romeo Padureţ 17.10.1974

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Romeo Padureţ 17.10.1974

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 117 total)
  • Author
    cameliu
    Member

L-au amatorizat…

Comitetul de Urgenţă a mai decis:

1. Respinge memoriul Sportului Studenţesc şi aprobă reamatorizarea jucătorului Romeo Pădureţ.

dragos
    Member

s-a intamplat asa cum trebuia sa fie……..cine ne da noua dreptate???
    nimeni.

Tavi
    Member

ce sa ne dea noua ? … Padure a plecat dupa ca a servit atata timp echipa si sile n-a clipit .. :(
    Padure e un coordonator excelent si cu el in echipa am fi facut fata cu brio in A … daca sile n-a vrut, s-a ajuns si aici! Memoriile nu i-ar fi tinut de foame lui Padure … daca el a acceptat aranjamentul asta cu Steaua inseamna ca avut multe sa-i plateasca lui sile (de unde nu razbate nimic daca nu vrea el) Padure n-a venit sa se planga sau sa lanseze zvonuri prin presa dar cand a putut l-a fript! Sper sa nu-l friga Steaua pe Paduret! :?

Cainele
    Member

Parca Aliuta a revenit la echipa… Saracu’ Padure iar sta pe banca….. 👿

07Ex
    Keymaster

@Cainele wrote:

Parca Aliuta a revenit la echipa… Saracu’ Padure iar sta pe banca….. 👿

Padure si-a facut-o cu mana lui. Daca ramanea la noi ar fi jucat fiecare meci, ar fi fost probabil capitan, si poate ar fi avut mai multe sanse sa prinda un contract afara. Dar daca a preferat mai multi bani si sa faca tusa … asta e treba lui.

Giani
    Member

@Cainele wrote:

Oricum Padue a ales sa mearga la turma lui gigi Beeeeee , nu?

Cam asta e tata. Spiritul de turma e foarte accentuat la romani, altfel nu vad de ce s-ar lasa condusi de un cioban.

Tavi
    Member

Mijlocasul Romeo Paduret si-a reziliat, de comun acord, contractul cu Universitatea Craiova. Paduret s-a intalnit ieri cu antrenorul Mircea Rednic si cu presedintele Pavel Badea, iar in urma discutiei cu acestia s-a luat decizia de reziliere a contractului. „L-am introdus in teren in meciul cu FC Arges si a jucat 20 de minute, dupa care i-am spus ca nu este pregatit sa joace la Universitatea. Probabil de asta s-a suparat“, a declarat Mircea Rednic. Presedintele Pavel Badea sustine, in schimb, ca Paduret este amator atat din punct de vedere profesional, cat si prin comportament. Paduret semnase cu Universitatea Craiova un contract pe trei sezoane.

dragos
    Member

pacat de el………..daca nu prinde un contract imediat, se va antrena prin parcuri……..

07Ex
    Keymaster

Padure daca era baiat destept ar fi ramas la noi. Nu primea el bani prea multi de la Siman dar era boier. Nu-l dadea nimeni afara de la echipa, si nu l-ar fi inlocuit nimeni de pe pozitia pe care o avea. Asa insa s-a dus dupa bani si uite ca nu a realizat nimic. Pacat de el.

cameliu
    Member

A vrut sa fie luat drept amator!
    Cam cu asta s-a ales…

dragos
    Member

asa este: era boier, insa, asa s-a “procopsit” cu acest statut de amateur…
    el este de vina si apoi, steaua………
    cu toate ca, rednic ii promisese ca in cel mult 1 luna de zile sa redevina
    profesionist, modificandu-i contractul…….

cameliu
    Member

Paduret vrea înapoi în Regie
    La stadionul din Regie a fost prezent ieri si Romeo Paduret, care a jucat pîna în vara lui 2003 la Sportul, dar a trecut între timp si pe la Steaua, si pe la Universitatea Craiova. “N-as refuza pe Sportul, va dati seama, este echipa unde m-am lansat”, a spus mijlocasul de 29 de ani. “L-am vazut, dar deocamdata n-am discutat nimic”, a replicat presedintele Siman. (Paul Muntenescu)

Radu Dobrin
    Member

hmm….cind a plecat, parca, ii cam “putea” tot la sportul…..ma rog…..din partea mea, e bine venit

dragos
    Member

Rednic l-a luat la FC VASLUI (de la fc caracal), insa atunci cand rednic antrena craiova l-a exilat pe paduret, pentru ca nu era pus la punct cu pregatirea……poate-poate va juca iar in “A”……

dragos
    Member

romeo s-a transferat de la caracal la gloria bistrita sub comanda lui sabau……Paduret va juca in echipa cu tizul sau Paduretu.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 117 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.