Sebastian Ghinga 12.02.1987

Home Forums Archive Foste glorii / Past Players Sebastian Ghinga 12.02.1987

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Sper sa merite banii dati pe el si sa ne ajute sa promovam anul asta.

Giani
    Member

Da’ bine a jucat sambata… bine de tot. Daca ar fi stiut sa dea si cu capul (ala de sus, nu in variantra Chihaia Jr.) terminam cu 3-0.

adu_fanatik
    Member

este un jucator destul de talentat.lam vazut cum joaca si are o ambitie mare.merita banii dati de siman.o sa vedeti ca se afirma 8)

07Ex
    Keymaster

@adu_fanatik wrote:

este un jucator destul de talentat.lam vazut cum joaca si are o ambitie mare.merita banii dati de siman.o sa vedeti ca se afirma 8)

Bine ai venit printre noi adu. :D

Zibling
    Member

Bine ai venit si din partea mea, Andu.

Si, da, Ghinga se va afirma numai ca de 2 meciuri, Gigi Multescu il uita pe banca de rezerve si il baga in teren pe ametitul de Ferfelea. Of, ce am ajuns sa spun despre Ferfelea, care juca “altceva” sezonul trecut in opinia mea. Ah, ca o paranteza – azi (a se citi la meciul de la F.C.Brasov), Ferfelea a fost introdus prin min. 65 si a fost scos de pe teren prin min.80 deoarece… a jucat prost (nu s-a complicat in faze de atac, ramanand undeva inutil pe la mijloc, ceea ce cred ca l-a cam nemultumit pe Gigi Multescu).

adu_fanatik
    Member

multumesc,baieti…..

Giani
    Member

Sa recunoastem ca si Ghinga si Ferfelea au jucat bine cu Snagovul. Haideti sa nu dam prematur cu pietre, cu atat mai mult cu cat avem destule tinte in acest sens.

adu_fanatik
    Member
    Giani wrote:
    Ovidiu, Ghinga nu are nume, dar de ce am avea nevoie de jucatori cu nume care sa intre pe teren numai in fite? Faptul ca a fost international de juniori spune multe, in primul rand ca vrea sa se afirme.

ai ziso foarte bine.este o foarte buna explicatie pentru ceea ce am zis si eu.ati vazut ca deja a si dat gol in meci oficial???cu timpul a sa se afirme :)

adu_fanatik
    Member

@Ultras wrote:

Putetui raade cat vreti, tu si claudiu, dar asta micu’ e cel mai scump transfer facut de sportu’… mai scump, per total, decat maxim…

ai mare dreptate ultras.siman a tinut foarte mult sa il ia pe ghinga.are mare incredere in el insa lui ghinga ii trebuie timp deoarece el vine dintro divizie inferioara 😉

Giani
    Member

Si daca in privinta lui Maxim Siman s-a pacalit, si inca din greu (inclusiv cu acea neprezentare, taman la meciul cu Bacaul), se pare ca insistentele pentru Sebastian Ghinga au meritat. Important este ca si ceilalti 10 coechipieri sa il ajute sa isi faca un nume.

cameliu
    Member

SPORTUL STUDENŢESC / Interviu Sebastian Ghinga
    Sebastina Ghinga este un tanar din Bacau nascut pe 12 februarie 1987, a crescut in centrul de copii si juniori al clubului Aerostar Bacau, astfel pentru prima data de la venirea sa acesta transmite primele opinii catre suporteri.

Rep : Ce stiai de Sportul pana sa ajungi aici?

Sebi: Era o echipa de top, de traditie din Divizia A, de la care au plecat foarte multe valori.

Rep : Ti s-a schimbat opinia?

Sebi: In continuare cred ca sunt foarte multe valori la echipa.

Rep : Observi vre-o diferenta intre viata de la Bacau si cea din Bucuresti?

Sebi: Este greu pentru ca nu cunosc orasul, dar pentru ceea ce imi trebuie mie am invatat drumul de acasa pana la antrenament.

Rep : Ce opinie ai de coechipierii tai?

Sebi: Sunt baieti valorosi care merita sa joace in Liga 1

Rep : S-a schimbat viata de la venirea ta la Sportul?

Sebi: Da, o schimbare radicala am venit de la C la B, intensitatea antrenamentelor este mai mare, iar meciurile sunt mult mai grele.

Rep : Crezi ca ai reusit sa te impui in colectivul echipei?

Sebi: Nu ne aparat sa ma impun, dar m-am integrat destul de bine.

Rep : Care sunt obiectivele tale la Sportul?

Sebi: Vreau sa joc meci de meci si sa promovam in Liga 1.

Rep : Ce stii despre Centrul de Copii si Juniori de la Sportul?

Sebi : Stiu ca este cel mai puternic din Romania, ma uit in vestiar si imi dau seama cat de important este ca si junior sa ai sansa sa fii promovat la prima echipa. Sunt foarte, foarte multi jucatori care au crescut si au fost promovati catre fotbalul mare, asta spune tot despre politica clubului si profesionalismul celor din centru.

Rep : Ce transmiti celor care iubesc Sportul?

Sebi: Le doresc sa fie alaturi de echipa in continuare pentru ca merita, deoarece este o echipa de traditie si trebuie sa fie alaturi de Steaua sau Dinamo. Suporterii fac parte din echipa noastra, sunt al doisprezecelea jucator.

Rep : Multa bafta Sebi!

Sebi: Multumesc!

Sursa: http://www.fcsportulstudentesc.ro

adu_fanatik
    Member

se pare ca joaca meci de meci…..desi nu prea a marcat goluri…dar la postul lui de mijlocas la inchidere mai greu dai goluri….tre sa fiii atent sa nu iei….

Giani
    Member

Si Ghinga face chiar foarte bine faza defensiva. Cred ca daca nu am avea apararea atat de aerisita, ar juca la fel de bine si pe pozitii ofensive.

adu_fanatik
    Member

@Giani wrote:

Si Ghinga face chiar foarte bine faza defensiva. Cred ca daca nu am avea apararea atat de aerisita, ar juca la fel de bine si pe pozitii ofensive.

asa e giani….poate ca in viitorul apropiat va incepe si el sa isi afirme prestatia….poate imi dai un id sa vb si noi

Giani
    Member

Scuze, uitai sa iti dau ID-ul. Revenind la Ghinga, sa nu uitam ca si Lazar se lovea de aceeasi problema: trebuia sa stea retras ca sa acopere defensiva. Probabil ca si Sebi se confrunta cu aceeasi problema, atunci este normal sa nu dea goluri. Chiar si dupa atata timp raman la parerea ca Ghinga a confirmat.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 32 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.