Sepci Sportul Studentesc

Viewing 4 posts - 16 through 19 (of 19 total)
  • Author
    mihada
    Member

Lamuriti-ma si pe mine. Cine se ocupa de producerea si distribuirea acestor materiale? Asociatia suporterilor sau clubul? Sau impreuna?

cameliu
    Member

niste suporteri binevoitori!

Giani
    Member

@dragos wrote:

@mihada wrote:

Mai tineti minte tricourile alea cu un taur pe ele… MESERIE….

jucatorilor li se spunea, atunci, “taurii” din regie……ce vremuri erau……
    ce tricouri faine………

Acum li se spune “gasca nebuna”… din nefericire, se ineaca precum rrapidistul la malul garlii, si atunci apelativul devine “gasca obosita”, si e pacat… Oricum, “gasca nebuna” este un brand excelent pentru suporteri, dar cu conditia sa nu ne punem pe piept o seringa.

Giani
    Member

@cameliu wrote:

niste suporteri binevoitori!

Numai suporteri… conducerea clubului nu ne-a ajutat absolut cu nimic, in nici un demers, si aici demonstram ca de fapt ne putem defini suporteri. Tot ce s-a facut: materiale, deplasari, coregrafie, a fost facut numai si numai de catre suporteri, cei care si-au permis. Si cand a venit problema deplasarilor lungi, care nu au putut fi organizate… tot cei care au putut au plecat.

Stiti care a fost factorul decisiv al victoriei de la Tg. Jiu? si asta a fost spusa de jucatori (Bucur, Balan, Lazar si Stancioiu)… suporterii. Nici nu s-au asteptat sa fim acolo, si la 1-0 pentru ei ne auzeam tot noi… practim i-am impins de la spate, noi am jucat in 12 (publicul… stiti povestea), nu oltenii, dovada ca stim sa fim unde trebuie, in momentele importante. Dupa acel meci, majoritatea jucatorilor aveau lacrimi in ochi, si fiecare dintre ei, cand i-am asteptat la autocar si i-am salutat, au spus acelasi lucru: “Multumim, fara voi nu reuseam”. Si atunci am demonstrat ca nu avem nevoie de club pentru a ne face datoria de suflet, si cred ca suntem singurii suporteri din divizia blat care nu apelam la ajutorul conducerii, dar facem tot ceea ce ne sta in putinta pentru a ne sustine echipa.

Viewing 4 posts - 16 through 19 (of 19 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.