speram intr-o primavara europeana!!!

Home Forums General Football Fotbal Extern / World Football speram intr-o primavara europeana!!!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • Author
    dragos
    Member

si chiar mai mult din partea echipelor romanesti.

HAI BAIETII !!!

Radu Dobrin
    Member

doamne’ajuta….dar amindoua, dupa parerea mea,….cam au ‘mission impossible’…:(

Tavi
    Member

… poate ajung sa joace finala intre ele 😆 😈

dragos
    Member

mai stii….orice este posibil.
    n-ai vazut ce paradox?
    anul trecut deportivo era in top si acum a luat-o cu 8-3 de la monaco……
    …sunt varza.

07Ex
    Keymaster

Da, dar macar anul trecut erau in top. Echipele noastre nu numai ca n-au mai fost in top de nu stiu cand dar in ultima vreme sunt de rasul lumii. Sper insa ca anul asta sa ajunga ambele in primavara europeana. :)

Cainele
    Member

Eu dau Stelei 40% sanse , iar pentru DINAMO 65% 8)

dragos
    Member

eu dau fifty-fifty sau sun un prieten……..iar, daca intreb publicul….!!!!!????

Cainele
    Member

poti primi raspunsuri neasteptate 😆

Radu Dobrin
    Member

cine e delwarte acesta???…ce cauta el acolo??…sau are ando o slabiciune pentru portari care iti frig ficatii??? 👿

ultrasro
    Member

De groaza, ce cauta Delwarte asta in Romania, avem si noi panarame made in Romania, sau e fratele lui Sereni portarul lui Lazio!!!!

07Ex
    Keymaster

@Cainele wrote:

Eu dau Stelei 40% sanse , iar pentru DINAMO 65% 8)

Pai daca Dinamo a avut sanse 65% si a luat-o cu 4-0 ma intreb ce va face Steaua. :)

Tavi
    Member

din pacate mi s-a confirmat pronosticul … si anume singura sansa de a ajunge in primavara era sa fi cazut intre ele :(

dragos
    Member

cainii au plecat “de rasa” si s-au intors MAIDANEZI cu coada intre picioare
    steaua inca ne mai da sperante, insa ……..oricum SUCCES!!!!

multi
    Member

@Tavi wrote:

din pacate mi s-a confirmat pronosticul … si anume singura sansa de a ajunge in primavara era sa fi cazut intre ele :(

N-am vrut sa cartesc iarasi dar afirmatia de mai sus ma incita !
    O sa mai vedem primavara cand s-or termina toate relele pe care banii multi si posibil negri care se invart prin fotbal n-o sa ne mai aduca in fruntea bucatelor tot felul de “tata smecherilor” (cum se autocaracterizeaza miticii)…
    Ce sa ceri de la echipe care se distreaza prin campionatul fara nici o miza ?!? Mai mult decat au facut ? E de-a dreptul incredibil si ca au ajuns in turul doi si ca , din doua , una nu s-a facut chiar de ras…(desi am emotii mari pentru meciul retur)
    Revenind , sigur ca singura sansa sa ajunga in primavara era cea mai sus descrisa ; intr-un fotbal condus de militieni , ospatari , crescatori de animale samd e greu de crezut ca se poate face vreo treaba serioasa. Nu pentru ca n-ar fi stimabili cei ce se ocupa cu meseriile de mai sus (desi , la unii , am dubii) ci tocmai pentru ca nu se ocupa de ele si se amesteca peste cei care s-au pregatit pentru fotbal . Despre patronul lui Chelsea n-am auzit decat ca mai tot da bani sa-si faca echipa si nimic altceva , despre patronul Stelei , ca-i mai dibaci , aud ca-si tot da cu parerea despre cum a fost meciul , cum va fi urmatorul si cum o sa castige el cupa campionilor…Intre timp mai face pe vreunul “jigodie” … O fi stiind el ceva… dar asta nu-i treba mea… treaba mea e sa constat ca oamenii astia nu fac bine fotbalului , ca il cumpara asa cum isi mai cumpara o casa sau o masina si il fac propria unealta de satisfacere a vanitatii…
    Hai ca m-am enervat inutil…
    Cred ca si noi (si mai ales presa care ne creaza reflexul) facem rau ca asociem Steaua cu Becali , Craiova cu Netoiu sau Staicu sau Mititelu sau mai stie naiba cine , Rapidu’ cu cofetaria din gara , Liga Profesionista cu DDD (Domnul Dumitru Dragomir) si-asa mai departe… Asta ii determina ca dupa ce au cumparat sau confiscat bucati din fotbalul romanesc sa-si si dea in petec “dovedindu-si ” priceperea.
    Intre timp campioana se pare ca se hotaraste prin carciumi , retrogradarile nu se pare ci m-am convins ca se hotarasc pe oriunde altundeva numai pe teren nu , cat de curand o sa puna ei ordine si in campionatele de pitici … si noi o sa tot asteptam tragerea aia la sorti care sa ne puna sa jucam intre noi ca sa prindem o primavara europeana…

Cainele
    Member

😥 @Radu Dobrin wrote:

cine e delwarte acesta???…ce cauta el acolo??…sau are ando o slabiciune pentru portari care iti frig ficatii??? 👿

Delwarte este transferat gratis de la Mons .i s-a oferit o sansa , dar zic eu a gafat nepermis la asemenea nivel si cu Sahtior si mai ales cu Spartak ,meci unde dupa parerea mea a gresit la primele 3 goluri. 😥 😥 😥 😥 😥 😥 😥 😥 😥 😥

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 17 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.