Sportul ar avea nevoie de un executant de lovituri libere?

Home Forums Miscelaneous Diverse / Miscelaneous Sportul ar avea nevoie de un executant de lovituri libere?

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • Author
    alexandrual
    Member

Niste lovituri libere / free kicks printre care si cateva de genul folia seca (nushtiu sigur daca am scris corect)

http://www.youtube.com/watch?v=6CKDsLa2xS0

sircos
    Member

daca s-ar aplica regulile de la handbal (sa intre pe teren doar la lovituri libere), ar fi bun baiatu` :)

Zibling
    Member

@sircos wrote:

daca s-ar aplica regulile de la handbal (sa intre pe teren doar la lovituri libere), ar fi bun baiatu` :)

Baiatu’ e chiar el: alexandrual – membru vechi al acestui forum. Ia baga mataluta un ochi pe topicul de freestyle.

@al: Hai, ca incet-incet, o dai din jonglerii in fotbal adevarat. Ce mai urmeaza? O serie de centrari perfecte la cap sau voleu? In curand, cred ca-mi vei onora invitatia la fotbal in Parcul Tineretului. Asadar, in fiecare sambata de la 9:00 dimineata… pe terenul mare de langa lac. Acolo avem si plase la porti :p

07Ex
    Keymaster

Al, incerci sa-l imiti pe Ronaldinho din clipul ala Nike, cand a dat mingea in bara de 4 ori?

alexandrual
    Member

@07Ex wrote:

Al, incerci sa-l imiti pe Ronaldinho din clipul ala Nike, cand a dat mingea in bara de 4 ori?

cam asa ceva… mai am doar 3 lovituri… un fleac
    mi-am dat seama ca si de 3 ori sa dai consecutiv este aproape imposibil… dar de doua ori se poate face in cateva ore de incercari.

legat de fotbalul pe sintetic .. sincer uitasem de acea invitatie pt ca as fi venit pana acum. Aproape 100% voi veni sambata viitoare :)

07Ex
    Keymaster

@alexandrual wrote:

@07Ex wrote:

cam asa ceva… mai am doar 3 lovituri… un fleac
    mi-am dat seama ca si de 3 ori sa dai consecutiv este aproape imposibil… dar de doua ori se poate face in cateva ore de incercari.

Gurile rele spun ca acel clip cu Ronaldinho n-ar fi real. Nu stiu daca e adevarat, deoarece mie mi se pare foarte real. Poate ca tipul este chiar atat de bun incat s-o dea in bara de 4 ori … sau pur si simplu a avut noroc. Nu stiu, deoarece n-am incercat niciodata.

Zibling
    Member

Cazimir, problema nu este ca n-ar putea s-o dea de 4 ori in transversala, ci ca de fiecare data mingea ar reveni inapoi la el, ceea ce cam sfideaza regulile fizicii – adica trebuie sa lovesti transversala si cam din acelasi unghi… de 4 ori.

alexandrual
    Member

salut !!
    Sambata asta mai este valabila invitatia la fotbal?, pentru ca daca da, voi veni si eu si poate si fratimiu.

voi va strangeti deja de 3 echipe ? sa nu fiu in plus.. :D

Zibling
    Member

Eu nu citesc f.des forumul Sportului Studentesc, insa in afara de 1 august, eu voi fi in fiecare sambata a acestei veri pe terenul sintetic mare de jos din Parcul Tineretului, incepand cu ora 9:00. Uneori isi mai fac aparitia si sportistii Ovidiu (ultrasro), Manuel (RoMa1978) si Iulius (nu mai stiu ce user are aici pe forum).

Viewing 9 posts - 1 through 9 (of 9 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.