Sportul Studentesc 1916

Home Forums Miscelaneous Internet / Computer Games Sportul Studentesc 1916

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 76 total)
  • Author
    Napoleon9
    Member

Ne tii si pe noi la curent cu evolutia lui, sa avem un exemplu de ce se poate scoate din antrenamente? ;)

ultrasro
    Member

Sper sa creasca frumos

Daphix_
    Member

Ce nivel ai la tineret?
    Mie personal imi este groaza de asemenea juniori, ptr. ca pana ii duc la excellent la stamina, imi distug toata forma echipei… ori asta nu e de dorit, mai ales daca esti nevoit sa antrenezi stamina ptr. un singur jucator sau doi, care au nevoie de ea. Ii trebuie macar 4 antrenamente de stamina (mai degraba vreo 6). Apoi sa-l duci la un inadeq defending sau passing… Ca sa iasa un mijlocas serios…
    Ce faci il vinzi sau il tii?

Giani
    Member

Oricum ,mult mai bine decat “conopida” pe care am scos-o azi. Defending weak, playmaking weak, si cam atat. I-am dat un fire instantaneu. Dar George a scos un “broccoli” de zile mari: un portar wretched. Si cica amandoi avem scoli solid.

Giani
    Member

Ambele echipe au scos 25*. Adversarul mi-a fost putin inferior pe defense, net inferior pe midfield si mai bun cu juma’ de stea pe atac. I-au mers ceva mai bine wingerii. Si mi-a dat-o cu 2-1. Mai prost e ca mi-a cotonogit un fundas.

ultrasro
    Member

Scoala mea e tot solid….

Iar juniorul asta mi-a pierdut meciul, pierzand o minge la centrul terenului in genul Vali Negru la meciul cu Dinamo!

Daphix_
    Member

Pai l-ai jucat cu stamina wretched ? :?

ultrasro
    Member

Trebuia doar sa dea niste pase bune dar el a pierdut mingea-n puii mei!

😯

adi
    Member

ovidiu, si eu am scos un tinerel de 17 ani, cu pm passable si quick, cam de aceeasi valoare. hai sa vedem cum evolueaza amandoi.

Giani
    Member

Vreau si eu un passable din asta. Pana acum au iesit din urna numai inadecvati si weak, cu scoala solid. Prea multa legumicultura, sectiunea verze.

cred ca devina este partea stanga a aparari tale

m-am uitat la stelutele jucatorilor, ai probleme cu central defending-ul… parerea mea… si ai mei scot mai bine, dar din pacate nu am mijloc si ced ca ai si mici probleme la mijloc… mai ales cu unul din cei cu care ai jucat o stea jumate mi se pare putin pentru un mijlocas, chiar daca celalalt a scos 3 +1/2.

ultrasro
    Member

Meciul lui de debut….

ultrasro
    Member

Am fost furat azi in amicalul cu danezii din Copenhaga! Iar DANEZII….

Sportul Studentesc 1916 – Copenhagen FC 03 1 – 4

Date: 9/24/2003 at 10:00
    MatchID: 9696386
    Arena: Sportul Studentesc 1916 Arena
    Crowd:

At Sportul Studentesc 1916 Arena, 1807 punters turned up, and despite threatening clouds at the horizon, no rain came. Studentesc had chosen a strategic 4-5-1 formation. Lineup: Cederstad – Melinte, Tobã, Nitulescu, van de Broek – Hägerhall, Toftvang, Toma, Tone, Akki – Henriksson.

CFC03 had chosen a strategic 3-5-2 formation. Lineup: Ciceri – Priske, de Ruiter, Golia – Serra, Steenberger, Galisteo Del Val, Bryde Andersen, Almby – Zunic, Knutsson.

Studentesc seemed to prefer attacking in the middle. In the 7:th minute Fredrik Henriksson almost put the home team one ahead on a cross pass coming in from the right, but the shot went wide. Fredrik Henriksson hit the ball just perfect in the 14:th minute and could score for Studentesc with a fab long shot to 1 – 0. In the games 28:th minute the visitors levelled to 1 – 1 as Francisco Galisteo Del Valle struck home on a bar rebound, following a shot from the right. Studentesc seemed to suffer a certain amount of confusion about the organization of the team. In the games 39:th minute CFC03´s Isak Almby missed an opportunity to put his team one up from the penalty spot, later claiming that ”the floodlights blinded him”. CFC03 took the lead in the games 39:th minute with 1 – 2 after some elegant plays down the middle. Kim Knutsson was the scorer. The teams went for a half-time break at 1 – 2. Studentesc, bringing the final ball possession rate to 53 percent, dominated the battle.

The Studentesc players spent the half-time break getting a rerun of the teams tactical organization. Alexander Cederstad kept the home side in the game with a magnificient save, as Isak Almby delivered an almost perfect free kick to the far cross bar. CFC03s Leonel Serra got himself booked after a foul. Petru Melinte the unlucky victim, couldn´t continue the game. Studentesc seemed to suffer a certain amount of confusion about the organization of the team. Some fine manouvering on the left lead to an 79:th minute CFC03 goal, making it 1 – 3. Kaj Steenberger was noted down as the scorer. CFC03 had, after 80 minutes of the game, worked the left side industriously, creating several opportunities to add to their lead, but somehow didn´t achieve closure. In the 85:th minute Studentescs Jonny Hägerhall received a yellow card for going into a challenge studs first. After 89 minutes a combination in the middle resulted in a through ball for Zvonko Zunic who increased CFC03´s lead to 1 – 4. The fortyfive minutes were dominated by CFC03, with an impressive 59 percent possession of the ball.

Most important Studentesc player was Dinu Tobã. Marcus Jansson was a disappointment, however. CFC03´s best player was Leonel Serra. David Priske on the other hand, had a terrible day. The match ends 1 – 4.

SOLD SEATS

Terraces: 1235
    Basic seats: 452
    Seats under roof: 100
    VIP seats: 20

TEAM ATTITUDE

Team Attitude: Normal

TEAM INFORMATION

Sportul Studentesc 1916
    Copenhagen FC 03

RATING

Sportul Studentesc 1916
    Player rating and Team formation
    Midfield: weak
    Right Side Defence: passable
    Central Defence: excellent
    Left Side Defence: passable
    Right Side Attack: weak
    Central Attack: weak
    Left Side Attack: inadequate

Copenhagen FC 03
    Player rating and Team formation
    Midfield: weak
    Right Side Defence: weak
    Central Defence: weak
    Left Side Defence: poor
    Right Side Attack: weak
    Central Attack: inadequate
    Left Side Attack: poor

STELE LA DANEZI

Paolo Ciceri 2.5 *

David Priske 0*

Nils de Ruiter 2 *

Erik Bryde Andersen 0.5 *

Tiziano Golia 0*

Leonel Serra 2.5 *

Francisco Galisteo Del Valle 1.5 *

Kaj Steenberger 2.5 *

Isak Almby 1.5 *

Kim Knutsson 2*

Zvonko Zunic 1.5 *

STELE LA AI MEI

Alexander Cederstad 2.5 *

Marcus Jansson 1.5 *

Dinu Tobã 3.5 *

Costin Nitulescu 2 *

Geert van de Broek 2.5 *

Jonny Hägerhall 1.5 *

Gigi Toma 2.5 *

Ovidiu Tone 3.5 *

Kalil Akki 2*

Ralph Toftvang 1.5 *

Fredrik Henriksson 2 *

E prea de tot sa bata aia cu 4-1 la mine acasa!!!!

Daphix_
    Member

Uite parerea mea, adica cum explic eu rezultatul!

1) Ai jucat 4-5-1, ptr prima oara cred sau (oricum) echipa nu are experienta in aceasta formula. Iti apar in 3 randuri niste mesaje de genul “confusion”, “rerun of tactics”, etc..
    2) Nu ai stamina la un nivel satisfacator, mai mult ca sigur ca ai fost sub danezi, din acest pct de vedere! Desi in 1 repriza ai dominat (53%), in a 2a repriza ai fost dominat (59%).
    3)Ai preferat atacul pe mijloc, dar ai scos doar “weak” la rating! Daca mergeai pe atac pe flancuri eu zic ca era mai productiv (pe unul din flancuri ai inadeq…)
    Chestia asta cu “noile tactici” e inca in testare… din cate am citit eu… Prea multe meciuri ciudate… Stiu un meci, la care echipa gazda a dominat cu 98% (!!!) si a pierdut (!!!), oaspetii alegand contra-atacul… si castigand!
    4) Intervine aici si factorul “random”… ori la meciul asta… ai avut parte de o doza foarte mare… :D Se mai intampla… dar sper ca nu si mie…

PS: vezi ca stelele acelea nu-s foarte elocvente… in ceea ce priveste evolutia echipei…

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 76 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.