Sportul Studentesc II (Echipa Satelit)

Home Forums 2017-2018 Season Sezon 2017-2018 Season Sportul Studentesc II (Echipa Satelit)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 189 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Turneu in 4, pentru promovarea in Divizia C: Cu Termo, Spic de Grau si Romprim pe stadionul Girueta de la ora 16.30 sau 18.30. Sistem fiecare cu fiecare.

SPORTUL / Sãptãmîna viitoare, Sportul Studentesc II va disputa barajul pentru promovarea în Divizia C în compania echipelor bucurestene Spic de Grîu, Romprim si Termo. Meciurile vor avea loc luni, miercuri si vineri, de la orele 16:30 si 18:30, pe stadionul Girueta din cartierul Berceni, ocupanta primului loc urmînd sã joace la anul în “C”. Pentru a forta promovarea, la echipa secundã a “studentilor” vor juca Stanca, Tibi Bãlan, Stelian Stancu, Maxim, Cruceru si Ciubotariu. (Mihai Brezeanu)

Mergeti la meciuri sa ii sustineti?

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Pentru a forta promovarea, la echipa secundă a “studentilor” vor juca Stanca, Tibi Bălan, Stelian Stancu, Maxim, Cruceru si Ciubotariu.

Desi as vrea ca echipa a II-a a noastra sa joace in C, nu mi se pare totusi fair sa aducem jucatori de la echipa de seniori. Ma rog, poate 1-2 ar mai fi cum ar mai fi, dar chiar mai mult de jumatate din echipa nu mi se pare prea corect.

Anonymous
    Member

Adica 20-21 de ani varsta lor!

dragos
    Member

eu cred ca voi ajung acolo…….este chiar in spatele blocului meu vecin…
    sper sa castige ai nostri

07Ex
    Keymaster

Si eu sper sa castige ai nostri. Stie cineva rezultatul meciului de astazi?

ultrasro
    Member

Sambata la ora 17.30 Sportul II a jucat pe Romprim cu echipa gazda

Scorul a fost 0-0

La noi au jucat printre altii Stanca, Oae, Stanga, Patriche, Ferfelea, Varga, Nitu, Lulea, Nicola si Turcu

La Romprim au fost titulari doi fosti jucatori ai Sportului: Carbunaru si Dobre (ambii acum la 38 de ani)

In tribuna au fost prezenti Lazar si Dedu…

Tavi
    Member

presupun ca exista retur … stii mai multe Ovidiu?

ettexor
    Member

Stii mai bine cum e competitia, cite echipe joaca, tot tacamul?

ultrasro
    Member

Marti se joaca un nou meci din baraj dar Sportul joaca cu Termo abia vineri, iar daca bate ajunge la baraj banuiesc, deoarece in primul meci Sportul batuse. In plus stiu ca cei de la Romprim au doua egaluri acum.
    Nu stiu cati jucatori din prima echipa o sa mai joace vineri deoarece sambata jucam cu RAPID!

Radu Dobrin
    Member

ettexor…bun venit printre noi :)

ovidiu…nu pricep un lucru…cum e posibil ca jucatorii de la echipa 1 sa joace la echipa 3 (sau 2..sau ‘n’)?…asta a fost un meci cit de cit oficial, nu?

dragos
    Member

deci, nu promovam nici anu’ asta……pacat !!!!

ultrasro
    Member

Un numar de 12 jucatori la prima echipa au drept de joc si la echipa secunda. Atunci cand nu joaca la prima si nici nu prind lotul de 18 ei se duc sa joace la divizia D!

dar la D e foarte greu, e vestul salbatic, sabii ninja si alte chestii, pe acolo am arbitrat eu 😯

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Un numar de 12 jucatori la prima echipa au drept de joc si la echipa secunda. Atunci cand nu joaca la prima si nici nu prind lotul de 18 ei se duc sa joace la divizia D!

dar la D e foarte greu, e vestul salbatic, sabii ninja si alte chestii, pe acolo am arbitrat eu 😯

da, da, imi amintesc cand ne povesteai, ca te alergau jucatorii si spectatorii….

ultrasro
    Member

Fugareala a fost chiar pe stadionul Romprim din Soseaua Oltenitei!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 189 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.