Stiri despre adversarii nostri.

Home Forums General Football Fotbal Intern / Romanian Football Stiri despre adversarii nostri.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 90 total)
  • Author
    Zibling
    Member

@Giani wrote:

Mai tineti minte expresia “buzaul sclavii lui steaua”? Multi dintre voi ati spus ca este gratuita. Uitati dovada: http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=42974

Auguri!

Da, am vazut si eu articolul. Mi-ai luat vorba din gura. Unde sunt cei 2 buzoieni care ne contraziceau ?!?! 😈

adso
    Member

eu zic sa nu va grabiti
    jiji spune multe da face mai putine :D

adi
    Member
    Zibling
    Member

@adi wrote:

Liga Becali

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=43686&ads=1

Omuletul asta o ia pe urmele lui Vadim, si cred ca il va si depasi in curand. Aberatii peste aberatii ies pe gura lui. Cat oare il vor mai suporta liderii FRF si LPF? :(

Giani
    Member

Intrebati-va mai bine de ce NU ne suporta pe noi. Daca nu ati constatat, prietenia dintre nashu&corleone si oier este evidenta. Ei au nevoie de un papagal care sa le faca imagine, sa aduca circul pe stadion, ori asta nu va fi niciodata Iacov sau Siman. Gogoasa cu jiji la Cluj este atat de umflata totusi, incat am dubii ca se va realiza. Cu toti zmarandeii lui, tot gaseste RJ o cale de a ii pune in vedere ca oierismele nu au cautare in cel mai civilizat oras al tarii.

adso
    Member

Trei stelişti la Buzău!

Gloria a obţinut ieri acceptul Stelei pentru a-i împrumuta, pe un an, pe fundaşul Alexandru Tudose şi pe atacanţii Alin Liţu şi Valentin Simion, toţi avînd 20 de ani. “Noi doar le vom plăti contractele. În cazul în care nu-şi vor găsi echipe, Stancu, Boştină şi Baciu ar putea veni şi ei la Buzău”, a declarat antrenorul Viorel Ion.

E clar ca devin caruta stelei. nu imprumuta gigi pe stancu si pe bostina degeaba… citisem zilele trecute ca si dinamo isi face trib de trei echipe. unde se va ajunge oare?

Giani
    Member

La FRF – filiala SDR, dupa cum le scandam in urma cu un an, prin august. In orice caz, trebuie luat atitudine impotriva deciziei abuzive de neanalizare a licentei celor din Tulcea.

2006 – Sportul Studentesc.
    2007 – Delta Tulcea.
    Abuzurile continua.

Stiati, de exemplu, ca manualul de licentiere al UEFA recomanda ca, in cazul acordarii licentelor de club profesionist, sa primeze criteriul sportiv, si abia apoi cele birocratice, financiare si de infrastructura? Filiala SDR procedeaza insa invers: pune in prim-plan criteriile birocratice si finaciare, apoi infrastructura si abia la final cele sportive.

Tavi
    Member

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=46540

o sa incerc maine sa iau si textul din formarul .pdf

07Ex
    Keymaster

Ciobotariu va prelua conducerea tehnica a formatiei CS Otopeni (este vorba insa de LIVIU Ciubotariu, nu Cristian, jucatorul Sportului)

Dupa ce a parasit pe Dunarea Galati, tehnicianul Liviu Ciobotariu este gata sa preia pe CS Otopeni. Conducerea echipei din Otopeni a facut aseara o sedinta în care a decis sa renunte la serviciile lui Costel Orac si sa apeleze la Liviu Ciobotariu. “Am discutat cu cei de la CS Otopeni. In principiu am acceptat, dar mai trebuie sa-mi rezolv niste probleme la Galati. Mai târziu o sa va spun mai multe”, a declarat Liviu Ciobotariu în exclusivitate pentru http://www.prosport.ro.

Tavi
    Member

Cei de la IT de la serviciul meu nu ma pot lasa cu Mozilla :(

dragos
    Member

pana in prezent, din ceea ce am vazut, Otopeniul si Brasovul sunt 2 echipe
    bune, bune……giurgiul, bacaul si botosaniul se lupta sa ajunga sus……..
    doar la finele turului ne putem pronunta cat-de-cat cu privire la echipele ce trag la promovare, insa nici atunci NU va fi elocvent, intrucat anu’ trecut buzaul era pe la jumatatea clasamentului, iar in retur a mancat carbuni……

Giani
    Member

Buzaul a mancat carbuni cu arbitrii. Am fost la Gloria – Petrolul cu vecinii de cartier din Ploiesti. Am plecat scarbit, si acel criminal a primit din partea proscrot 3 stele, iar mazeta scroturilor i-a dat nota 7,5. Desi nu a comis-o penal cum a facut altul, la Modelu – Petrolul, care a inchis ochii la pasa data de jucatorul aflat la incalzire, i-a impins pe moldoveni de la spate tot meciul. Se pare ca banii lui fecali si-au facut simtita prezenta inca din iarna.

Tavi
    Member

http://www.antena3.ro/sport/Chiajna-stelista-Fl-Dumitru-si-Lincar-au-semnat-Urmeaza-Falemi_22226_ext.html

În urmă cu un an de zile, Concordia Chiajna se lupta cu Juventus Bucureşti, în Seria C a Ligii a III-a, pentru un loc în eşalonul secund. Acum însă, cu totul altfel stau lucrurile în micuţa localitate de lângă Bucureşti.

Antrenată de o fostă glorie a Stelei – Liţă Dumitru -, echipa din Chiajna se află pe poziţia a patra a Seriei 1 din Liga a II-a, cu patru meciuri câştigate din primele cinci etape. Victorioasă în urmă cu o săptămână în faţa Sportului Studenţesc – scor 4-0 chiar în Regie -, Concordia trage speranţe mari la promovare, golaverajul fiind unul cât se poate de promiţător: 12 goluri marcate şi doar 3 primite. Şi ca totul să fie complet, echipa antrenată de Liţă Dumitru a profitat de ultimele zile a mecato-ului din eşalonul secund şi a obţinut semnăturile a doi foşti jucători ai Stelei.

Este vorba despre Florentin Dumitru (foto) şi Erik Lincar. Cei doi – primul în vârstă de 30 de ani, al doilea cu doi ani mai tânăr – au fost colegi ani de zile în Ghencea, fiind consideraţi în acea perioadă două dintre marile pariuri ale fotbalului românesc. Lucrurile s-au schimbat însă şi, după ce au fost colegi şi la FC Naţional, „Micuţul Beckham” şi Erik au ajuns la Chiajna , formaţie pentru care vor să obţină promovarea în primul eşalon fotbalistic în acest sezon. Mai mult chiar, Concordia face eforturi mari pentru a obţine semnătura unui al treilea fost stelist, a camerunezului Nana Falemi, coleg cu cei doi în „era” Piţurcă.

07Ex
    Keymaster

Vad ca mai toate echipele din Romania, pana si cele din diviziile inferioare isi intaresc loturile cu jucatori buni. Numai la noi Siman merge mai departe cu juniorii nostri si nu aduce pe nimeni.

Giani
    Member

Daca ar putea, Siman ar fi in stare sa o bage si pe ma-sa in teren ca apoi sa o vanda.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 90 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.