Stiri din presa din Intersezon, 2004-2005

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Stiri din presa din Intersezon, 2004-2005

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 227 total)
  • Author

Il cerem la schimb pe Drogba si Joe Cole si poate se prosteste si ni-l da si pe John Terry. 😆 😆

dragos
    Member

in ceasul al-12-lea fara 1/4……

dragos
    Member

vis-a-vis de “atacurile” unor fotbalisti din generatia de aur, la conferinta de presa pe care a tinut-o ieri, raspunzand unei intrebari din partea ziaristilor referitor la banii pe care i-a “scos” din propriul buzunar pentru federatie si centrele de copii si juniori, a afirmat: “….eu am investit
    in centrele de copii si juniori ale federatiei si la sportul stud….”

dom’ne, da’ MARE OM e NASU’ asta !!!!
    generos, nu alta….

cameliu
    Member

M-am gindit sa deschid un topic unde sa postam stiri din intersezon:

amicale, turnee, transferuri si alte stiri:

Prima stire ar fi:

SPORTUL y Tom Cristea, secundul lui Dan Petrescu pe perioada turului, va primi o altã funcþie în cadrul clubului, conform preºedintelui Vasile ªiman. Cristi Pojar este principalul favorit pentru a-l înlocui pe Cristea. y Paul Muntenescu

cameliu
    Member

Din Prosport:

Regulile “Bursucului”
    Pînă la reunirea lotului, programată pentru 12 ianuarie, jucătorii sînt obligaţi să respecte un program strict, impus de antrenorul Dan Petrescu. Astfel, fiecare jucător al Sportului trebuie să alerge zilnic cel puţin cîte o jumătate de oră şi să “tragă” de fiare la sala de forţă. “Nu s-a stabilit o amendă pentru kilogramele în plus, însă trebuie să ne menţinem în formă, altfel e deranj”, a spus mijlocaşul Florin Maxim.

ion
    Member

@dragos wrote:

vis-a-vis de “atacurile” unor fotbalisti din generatia de aur, la conferinta de presa pe care a tinut-o ieri, raspunzand unei intrebari din partea ziaristilor referitor la banii pe care i-a “scos” din propriul buzunar pentru federatie si centrele de copii si juniori, a afirmat: “….eu am investit
    in centrele de copii si juniori ale federatiei si la sportul stud….”

dom’ne, da’ MARE OM e NASU’ asta !!!!
    generos, nu alta….

Nu vreau sa supar pe nimeni,nu-l am la inima pe Nasu (de cind a lasat pe Sportu in voia sortii) dar mie mi se pare atacul asa- zisilor mari jucatori de aur drept o mirsavie …Cind au avut de supt ,au supt cu nesat nu-i mai interesa ca e dictatura sau nu …Acum se erijeaza in mari apostoli ai democartiei si cinstei …apropo ce are politica cu prefectura? De cind cind se schimba nebunii care ne conduc se schimba totul in tara …Te pomenesti ca dupa mintea lor va trebui sa ne imbracam in portocaliu si sa mincam doar portocale 4 ani ca asa e democratic…Scuze ca am deraiat !!!

Ultras
    Member

Nu ai deraiat, chiar ai pus punctul pe i…

dragos
    Member

iar il pune pe tomita responsabil cu depart. marketing ????

pojar parca a fost portar la cluj, nu-i asa???
    vor fi 2 antrenori de portari??? sa vedem…..

Ultras
    Member

Pojar a fost secundul lui Sabau la Cluj. Sergiu Costea a fost promovat la U tot de Sabau, ca si Ciupe si Turcu.

cameliu
    Member

Cristi Pojar a fost fundas dreapta la U, nu portar! E prieten cu Iasko ce-a fost portar la Cluj si antrenor de portari la noi.
    In tur a fost secundul lui Gherman la Alba.

A fost un simbol al U pe la inceputul anilor 90, datorita daruirii in joc. Spun asta pt ca l-am vazut de nenumarate ori jucind! Din pacate prin 95-96 a suferit o accidentare urita, care l-a cam scos din ritm.

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

M-am gindit sa deschid un topic unde sa postam stiri din intersezon:

Excelenta idee. Merci mult Cameliu.

dragos
    Member

multam’ pentru info……..deci, tot fundas (ca si dan), probabil vor fortifica
    apararea…….

dragos
    Member

NASU’ RADE TOT ORASU’ !!!

wex
    Member

Nasu’ ar trebuie sa plece nu pentru ca asa spune Lupescu, ci pentru ca FRF nu are nici o realizare in ultimii 4 ani.

ramos
    Member

“Dezvoltam sportul de masa”

Cum veti putea sprijini sportul romanesc în timpul mandatului dumneavoastra?
    Sprijinul il poate da executivul. Eu voi sustine, voi avea grija ca sportul nostru sa fie o emblema, sa ramina o zona de prestigiu si de sanatate. Si, cel mai important, sa se dezvolte sportul de masa. Acolo, jos, la nivelul primar.
    Pe cine vedeti la conducerea ANS?
    Nu ma exprim, ca sa nu influentez deciziile. Este o atributie a premierului, sper sa fie numita o persoana care sa iubeasca mult sportul.
    Mai sustineti preluarea de catre primarie a clubului FC National?
    Da, dar mai degraba a Sportului Studentesc. Nu va ascund ca, sufleteste, as prefera varianta a doua. Mai bine la municipalitate decit la vreun smecher.

http://www.prosport.ro/index.php?c=3&a=46294

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 227 total)
  • The topic ‘Stiri din presa din Intersezon, 2004-2005’ is closed to new replies.