Stiri din presa – intersezon 2003-2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Stiri din presa – intersezon 2003-2004

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 190 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Asta este…. de parca cei care platesc beneficiaza de vreun serviciu medical gratuit din parte unitatilor medicale…. orice se plateste, inclusiv viza si vizita medicala pentru sportivi…. asa e in Romania, banii se iau prima data asa apoi se cere si CAS-ul separat….. traiasca dubla impozitare….

ion
    Member

portar lipsa
    farmache galamaz necsulescu (se pregateste maxim)
    paduret (se pregatesc lazar si irimia) negru
    chihaia dinita (se pregatesc bucur si mazilu)

fratilor recunoasteti echipa ?acesti jucatori joaca acum la steaua rapid posibil vor juca la dinamo adica topul topurilor de la noi …asta inseamna ca au ceva valoare si ca daca se actiona corect acum aveam sanse macar sa jucam intr-o cupa fie si balcanica…echipa insa a retrogradat … cum si de ce oare? Pe cine sa injuri ?Destinul crud sau poate mai cunoasteti voi pe altcineva sau ceva …Eu zic sa ne lasam de meserie si sa tratam problema la misto si cu sictir…Daca asta ni se ofera asa trebe sa raspundem! Cu caterinca si fara jena ca… nu sintem adunati de pe drumuri, ne mai si spalam pe dinti si cred ca e singura ipostaza care acum se muleaza pe situatie.Sintem luati la misto e clar si din 1989 iarna s-a dat voie sa ne ironizam reciproc fara consecinte ulterioare prea mari.S-au paote va e frica ca-l suparam pe jupin bled a med ?

Ultras
    Member

Ca sa fim corecti dintre jucatorii enumerati doar Paduret, Chihaia si Dinita erau valori certe. Galamaz prevad ca se va reaccidenta (cu toate ca nu ii doresc decat sanatate maxima). Faramache, Negru, Necsulescu nu sunt pierderi prea importante. Lazar, Irimia, Maxim, Bucur si Mazilu nu vor pleca, cel putin pana in vara. Si in orice caz nu toti odata. In cazul lui Mazilu (ca de altfel si al lui Bucur) Balint nu va fi de acord cu transferul decat daca gaseste inlocuitor.

Ultras
    Member
    Ultras
    Member

Ca de obicei ProSportul abereaza. Aceste reglementari se aplica pentru echipele din Divizia A. Pentru nou promovate se acorda o perioada de 1 an pana la indeplinirea standardelor. Oricum, din cate stiu, Mac Popescu va declansa in primavara modernizarea intregii baze sportive, care apartine acum Arhitecturii.

dragos
    Member

siman nu cred, ca doreste PERFORMANTA, ci doar PROFIT+PROFIT+etc
    caci, vorba aia…..a “bagat” bani in club la greu…….cine stie????

dragos
    Member

problema este veche de cand lumea si pamantul…….un sambure de adevar exista, altfel………asta este… nu avem cu ce, sau mai bine zis NU SE VREA INVESTITIE IN AMENAJAREA STADIONULUI…….la finalul turului
    se auzea de schimbarea localitatii (urziceni)…….vom trai si vom vedea..

Ultras
    Member

Problema la care m-am referit e pur tehnica si tine de regulamente. Ideea e ca mai avem un an, dupa ce promovam, pana la inspectarea stadionului.

“Ştiut fiind faptul că Şiman nu este un preşedinte cu dare de mînă, există voci din interiorul clubului care susţin că acesta intenţionează, în cazul promovării, să vîndă locul din Divizia A. De asemenea, cei mai buni jucători vor fi transferaţi, urmînd ca Şiman să se aleagă cu o sumă frumuşică şi să evite cheltuielile pe care le presupune participarea în primul eşalon.”

Daca acest lucuru se va adeverii cred ca nea Sile se va alege cu o strangere cordiala din partea suporterilor si nu de mana ci in cel mai fericit de gatul sau. 👿 Sper ca aceste zvonuri publicate de cei de la Proscrot sa nu se adevereasca… ca multe alte zvonuri pe care le-au lansat, din lipsa de subiecte bineinteles.

Ultras
    Member

Nu din lipsa de subiecte, ci in goana lor dupa senzational si scandal.

Cainele
    Member

Siman si PERFORMANTA… BEEcali si corectitudinea 😆
    Sile ar trebui facut cu nervii la fiecare joc…

cameliu
    Member

Noi nu jucam chiar niciun amical?
    Parca saptamina asta urmeaza sa plece in turneu in Turcia… Stiti ceva?

Ultras
    Member

Am jucat un amical cu Precizia Sacele. Scor: 1-0. A marcat: Secareanu.
    Starea terenurilor de la noi, mai ales la munte, nu corespunde necesitatilor pentru desfasurarea unor meciuri. Zapada inghetata bocna.
    Cred ca in turneu de pregatire din Antalya, care va incepe pe 6 februarie, vom disputa mai multe amicale.

07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

Am jucat un amical cu Precizia Sacele. Scor: 1-0. A marcat: Secareanu.

Cand s-a jucat meciul asta?

Ultras
    Member

Cred ca vineri. Mai multe detalii nu cunosc.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 190 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – intersezon 2003-2004’ is closed to new replies.