Stiri din presa – intersezon 2003-2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Stiri din presa – intersezon 2003-2004

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 190 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Am banuiala ca Ciobotariu si Cruceru vor fi titulari in meciurile din retur 😯

cameliu
    Member

si eu de tine… 😆

dragos
    Member

asa ne-a confirmat tomescu…..si A-ul si B-ul incep simultan.

Ultras
    Member

De-ar fi asa! Ca am inceput sa ruginesc pe forumuri! 😈 Am nevoie de actiune ca am ajuns la 110 kg 😳

Cainele
    Member

Florine ….mai scade din paine si bere 😆
    Bine ca incepe mai repede :P

Cainele
    Member

😯 😯 😯 😯 😯

Giani
    Member

@cameliu wrote:

Ioi, a dat gol Ciubotariu…

Pai bajetzii de la proscorot ar trebui sa zica si data, ca s-o notam cu cruce roshie in calendar 😯

Giani
    Member

@Cainele wrote:

Siman si PERFORMANTA… BEEcali si corectitudinea 😆
    Sile ar trebui facut cu nervii la fiecare joc…

Da tata, da’ bajatu’ e supercredincios, a construit si o besearica. Ma rog, ca dupa aia mai trage un pokerash, e logic, doar e bajat de bajat, asculta manele si bea la cafele. Numa banii aia de nimic pe care tre’ sa-i dea la Brad ii uita. Si mitica se face ca ploua, cred ca era pe buda (sau prea inauntrul ei) cand trebuia sa dicteze neprezentarea aurolacilor lanoshi in meciul cu Farul. Noroc de Balaj ca a fost baiat salon si i-a trantit de pamant (sau sub, o locatie mai realista pentru mafiotzi).

Giani
    Member

@Ultras wrote:

Nu din lipsa de subiecte, ci in goana lor dupa senzational si scandal.

Da’ tu ai citit ceva plauzibil macar in fitzuica aia?? Eu nu tin minte sa o fi facut.

ultrasro
    Member

Recital marca Gigel Bucur (15.02)

Introdus după pauză, micuţul atacant bucureştean a schimbat soarta partidei dintre Sportul şi ungurii de la Bajock (echipa secunda a lui MTK Budapesta)

INCISIV. Gigel Bucur (centru) a dovedit că nu degeaba se bat pentru el marile cluburi

Iulian Anghel
    (Belek)

Amînat cu o zi din cauza timpului nefavorabil, amicalul dintre Sportul şi formaţia maghiară Bajock s-a disputat ieri-dimineaţă, pe unul dintre terenurile bazei Attaleia, situat la 50 de metri de malul mării. Chiar dacă vîntul nu a mai bătut atît de tare ca în ziua precedentă, meciul nu s-a jucat în cele mai bune condiţii, din cauza frigului pătrunzător.
    Gabi Balint a început cu o echipă fără mulţi titulari, gîndind că meciul cu echipa de ligă secundă, în fapt formaţia a doua a lui MTK Budapesta, poate fi un test util şi pentru cei care au evoluat mai puţin în acest turneu. Surprinzător însă, maghiarii conduceau la pauză cu 1-0, iar antrenorul bucureştenilor a fost nevoit să apeleze la artileria grea pentru a redresa situaţia. Cu titularii pe gazon, Sportul a făcut spectacol, dominînd copios şi prilejuindu-i lui Gigel Bucur un recital caracteristic.
    Micuţul atacant i-a întors pe unguri pe toate feţele, a marcat de două ori, a mai ratat o dată şi a dovedit că e probabil cel mai rapid vîrf din fotbalul românesc. Victoria studenţilor nu a putut fi însă savurată, deoarece tînărul Nicola trăieşte momente extrem de dificile, după aflarea veştii trecerii în nefiinţă a mamei sale. Conducerea studenţilor se zbătea ieri să facă rost de un bilet de avion pentru ca fotbalistul să poată ajunge azi în Bucureşti.
    iulian.anghel@prosport.ro

Tibi Bălan şi-a tras tunsoare afro

Mijlocaşul Sportului, Tiberiu Bălan , are un nou look începînd cu această iarnă. El şi-a împletit părul în multe şuviţe, abordînd stilul afro, în ciuda faptului că are părul blond, iar această tunsoare se potriveşte mai degrabă bruneţilor. Bălan a fost chestionat de jucătorii dinamovişti în privinţa noii sale în-făţişări, mai mulţi dintre ei interesîndu-se de impactul pe care l-a avut aceasta în rîndul sexului frumos.

SPORTUL STUDENŢESC 2
    BAJOCK 1

Au marcat: Bucur (2) / Gabor
    SPORTUL: Stăncioiu – Ioviţă, Toma, Lazăr, Rusu – Oae, Stancu, Nicola, Varga – Mazilu, Curelea. Au mai jucat: Raţiu, Irimia, Bucur, Ciubotariu, T. Bălan, Secăreanu, Maxim
    Antrenor: Gabi Balint

Ultras
    Member

Din ProSport

Derby stricat de arbitru (16.02)

Meciul nu s-a putut disputa pe cel mai bun teren al bazei Attaleia, întrucît Dinamo nu a permis acest lucru, “cîinii” avînd prima opţiune la terenuri.

Sportul şi FC Vaslui, pretendente la un loc în Divizia A, s-au întîlnit într-un amical în Antalya

Meciul nu s-a putut disputa pe cel mai bun teren al bazei Attaleia, întrucît Dinamo nu a permis acest lucru, “cîinii” avînd prima opţiune la terenuri.

Iulian Anghel
    (Belek)

În schimb, vremea a fost de partea divizionarelor B, care au scăpat, cel puţin pentru o zi, de vîntul puternic ce a influenţat de multe ori desfăşurarea normală a jocurilor. Partida s-a dovedit un test util pentru ambele formaţii, care au jucat cu angajament, dar românii au avut ghinionul de a da peste un arbitru turc care avea numai vagi tangenţe cu fenomenul. Acesta a enervat pe toată lumea, dar îndeosebi pe moldoveni, care au fost opriţi o dată eronat din poziţie favorabilă. Meciul în sine le-a avut la pupitru, pe rînd, şi pe Sportul, şi pe FC Vaslui, însă poate şi din cauza încrîncenării, nu a oferit prea multe ocazii de poartă. Cea mai mare a aparţinut echipei lui Gabi Stan şi s-a petrecut în prima repriză, cînd Badea a şutat în bara porţii lui Stanca.
    În rest, dăruire multă şi încercări ale celor doi antrenori de a pune la punct nişte sisteme capabile să netezească drumul către promovarea în primul eşalon.
    iulian.anghel@prosport.ro

16 februarie 2004

Ultras
    Member

Sportul Studentesc – FC Vaslui 0-0

Sportul: Stanca – Stancu, Ratiu, Secareanu, Ciobotariu – T. Balan, Cruceru, Lazar, Maxim – Mazilu, Bucur. Au mai jucat: Stancioiu, Iovita, Oae, Curelea. Antrenor: Gabi Balint

FC Vaslui:Irimia – Cazangiu, Ardeleanu, Iovanovici, Sinmartean – C.Ilie, Frunza, Tudor, Badea – Fl. Petcu, Fl. Anghel. Au mai jucat: Pancovici, V. Gheorghe. antrenor: Gabi Stan

Ultras
    Member

Observ ca Irimia nu a jucat.
    Nicola s-a intors in tara din cauza decesului mamei sale. Condoleantele noastre Vasile.

dragos
    Member

CONDOLEANTE NICOLA !!!
    este trist si tragic, in acelasi timp……
    de-acum vei avea un inger langa tine, care te va sustine MEREU!!!!!
    DUMNEZEU SA O ODIHNEASCA!!

07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

De-ar fi asa! Ca am inceput sa ruginesc pe forumuri! 😈 Am nevoie de actiune ca am ajuns la 110 kg 😳

Pai chiar asa, si eu m-am cam saturat de atatea forumuri si astept cu nerabdare returul.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 190 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – intersezon 2003-2004’ is closed to new replies.