Stiri din presa, INTERSEZON, vara 2006

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Stiri din presa, INTERSEZON, vara 2006

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 146 total)
  • Author
    cameliu
    Member

O sa inceapa stirile cu trasnferurile. Cred ca trebuie deschis alt topic pina la inceperea campionatului.

Prosport:

Stăncioiu a ajuns la spital

Portarul s-a ales pe litoral cu o toxiinfecţie alimentară.

Răzvan IONAŞCU
    Aflat în vacanţă în staţiunea Mamaia, portarul Sportului, Eduard Stăncioiu (foto), numai de distracţie n-a avut parte.
    Şi asta din cauza unei toxiinfecţii alimentare, care a necesitat chiar internarea lui în spital. “Am stat o oră şi ceva cu perfuzii. Totul mi s-a tras de la nişte fructe de mare. Numai vacanţă nu a fost asta. În tot cazul este ultima dată când mai vin pe litoralul românesc. Am zis că, dacă renunţ la o vacanţă în Turcia, va fi mai bine acasă. Am făcut o mare greşeală”, a precizat el. Referindu-se la viitorul lui fotbalistic, Stăncioiu a declarat: “Nu cred că voi mai rămâne la Sportul. Am avut ceva oferte din campionatul intern, dar şi de la echipe din Grecia, respectiv Cipru. Aş vrea să plec într-un campionat puternic”.

07Ex
    Keymaster

@cameliu wrote:

O sa inceapa stirile cu trasnferurile. Cred ca trebuie deschis alt topic pina la inceperea campionatului.

De acord. Mersi Cameliu.

cameliu
    Member

SPORTUL
    Stancioiu nu mai sta
    El va pleca liber de contract Dupa un campionat in care elevii lui Gigi Multescu au terminat pe un nesperat loc patru, Gasca Nebuna ar putea ramine fara citiva jucatori, daca finantatorul Vasile Siman nu va veni cu oferte mai consistente financiar. De altfel, din cite se pare, unul dintre jucatorii de baza din sezonul trecut este deja hotarit sa plece din Regie. Este vorba de Eduard Stancioiu, cel care a fost titular intre buturile alb-negrilor.

‘Ne vom intruni luni, la ora zece dimineata, pentru primul antrenament oficial. Oricum, eu mai am contract cu Sportul pina pe data de 30 iunie si nu cred ca il voi mai prelungi daca domnul Siman nu imi ofera ce am discutat. I-am spus ce vreau, si cred ca lucrurile sunt destul de clare”, a declarat portarul studentilor. In aceeasi situatie, sint mai multi jucatori care vor dori sa-si renegocieze contractele.
    Autor: Mihai Voinea
    Publicat pe http://www.spt.ro

cameliu
    Member

gsp:

Fără antrenor
    Gigi Mulţescu nu a decis încă dacă va continua sau nu la cîrma echipei din Regie. “Principalul” Sportului va hotărî în zilele următoare, după o nouă discuţie cu preşedintele Vasile Şiman, dacă îi va mai pregăti sau nu pe “studenţi” şi în sezonul viitor. Mulţescu trebuie să aleagă între oferta Sportului şi alte două propuneri, una din ţară şi una din străinătate. Interimar e Cezar Zamfir. (Alexandru Mihăescu)

cameliu
    Member

Prosport:

Aleargă fără antrenor…

De la reunirea de ieri a echipei din Regie a lipsit tehnicianul Gigi Mulţescu, care negociază cu Vasile Şiman prelungirea contractului. Situaţia e deocamdată confuză.

Daniel VLAD
    În jurul orei 10:00, pe o căldură insuportabilă, jucătorii bucureşteni şi-au făcut apariţia la stadion.
    Pregătirea a fost condusă de antrenorul secund Cezar Zamfir, pentru că Gigi Mulţescu ezită să semneze un nou angajament cu “studenţii”, fiind ofertat şi de formaţii din Turcia. Tehnicianul a avut sezonul trecut unul dintre cele mai mici salarii din rândul antrenorilor din prima ligă. După finalul campionatului, acesta a avut mai multe serii de negocieri cu finanţatorul Sportului, Vasile Şiman, privind prelungirea contractului iar răspunsul final îl va da în cursul zilei de azi. La reunire a participat şi portarul Eduard Stăncioiu, care pe 30 iunie îşi va încheia contractul cu echipa din Regie, acesta anunţând că îşi va prelungi înţelegerea doar dacă i se va mări salariul, care în prezent se situează în jurul sumei de 17.000 de dolari. Căpitanul echipei, Tibi Bălan, a fost ieri la stadion, însă nu a participat la şedinţa de pregătire, nefiind refăcut în urma accidentării suferite la meciul cu Rapid şi care s-a agravat în partida cu Gloria Bistriţa. De altfel, Tibi Bălan, Ionuţ Mazilu, Costin Lazăr, Cruceru şi Dacian Varga fac parte dintre jucătorii Sportului care au primit oferte de a activa la cluburi din prima ligă, dar şi din străinătate.

Ultras
    Member

Galerie foto de la primul antrenament…
    http://www.prosport.ro/index.php?c=605&a=117418

Nu numai ca nu a plecat nimeni pana acum, dar au aparut unele fete noi si au reaparut altele… gen Stere…

Radu Dobrin
    Member

cine e lunganul ala de peste 2 m?? 😯 😯

cameliu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

cine e lunganul ala de peste 2 m?? 😯 😯

Paraca aveam odata pe Stanga la 2 m. Tot el e?

@Ultras wrote:

Galerie foto de la primul antrenament…

Parca l-am vazut pe Maxim sau mi s-a parut ?!!

Ultras
    Member

E Andrei Stanga, refacut dupa accidentare la ligamente.
    Este Maxim, care si el revine dupa accidentare la genunchi

Articol din ProSport: Alearga fara antrenor…
    http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=117258

Giani
    Member

@Ultras wrote:

E Andrei Stanga, refacut dupa accidentare la ligamente.
    Este Maxim, care si el revine dupa accidentare la genunchi

Articol din ProSport: Alearga fara antrenor…
    http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=117258

Ne-ar prinde bine si noua o “clona” a lui Crouch, poate asa mai apar si goluri la centrarile inalte in careul advers.

cameliu
    Member

@Giani wrote:

Ne-ar prinde bine si noua o “clona” a lui Crouch, poate asa mai apar si goluri la centrarile inalte in careul advers.

Important e sa avem adversari cu par lung si coada… :) :( :)

Giani
    Member

@cameliu wrote:

@Giani wrote:

Important e sa avem adversari cu par lung si coada… :) :( :)

Indeplinesc conditiile: am parul lung si strans in coada. La ce echipa sa ma bag ca sa devin adversar />:)” title=”>:)” class=”bbcode_smiley” />?</p>

</div><!-- .bbp-reply-content -->
</div><!-- .reply -->

<div id=

Ultras
    Member

Si antrenorul, Multescu sau care o veni, sa il reprofileze din fundas, atacant…

Giani
    Member

@Ultras wrote:

Si antrenorul, Multescu sau care o veni, sa il reprofileze din fundas, atacant…

Te referi la Stanga? Sa joace orice, numai sa marcheze.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 146 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.