Stiri din presa, INTERSEZON, vara 2006

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B Stiri din presa, INTERSEZON, vara 2006

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 146 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Nu inteleg ce poate Multescu sa-i reproseze doctorului in conditiile in care acesta a reusit sa recupereze toti jucatorii accidentati dar antrenorului i era frica sa-i bage in teren, vezi cazul lui Dedu care a intrat doar in ultima etapa sau al lui Ciupe care nu a intrat deloc.

Ultras
    Member

Multescu nu i-a reprosat recuperarile, ci accidentarea lui Mazilu. Dar din cate stiu, Baican nu a fost de acord sa joace cu Steaua, dar a fost decizia lui Ionut… si a lui Multescu.

Giani
    Member

@Radu Dobrin wrote:

vorbesc acum, in mod sigur, cu pacat…dar ma intreb…daca ii mai dadea siman citiva firfirici la contract, se imbunatateau oare “conditiile” sau calitatile vraciului?…

Fii sigur. Sunt curios ce “conditii” va avea la Vaslui, dupa ce nenea stiulete a declarat ca paraseste echipa.

cameliu
    Member

In ziarul local de alba 😯 😯 😯 la transferurile verii, curelea apare transferat la herenveen!? 😯 😯 😯
    Stiti ceva de asta?

SPORTUL STUDENŢESC: *Veniri: G. Balint (antrenor), Seroni, S. Achim (FC Bi­hor, ?). *Plecări: G. Mulţescu (antrenor, FC Vaslui), L. Rusu (FC Naţional), Cruceru (liber de contract, FC Argeş), Stăncioiu (liber de contract), Mazilu (Rapid, Steaua, Rusia, ?), T. Bălan (?), Curelea (Heerenveen), Cisteian (FC Bihor).

Radu Dobrin
    Member

si cisteian inapoi la bihor???…parca era cumparat..nu imprumutat.

Ultras
    Member

Sichitiu noul antrenor al Sportului Studenţesc

Astăzi, de la ora 15:00, va avea loc o conferinţă de presă în care Grigore Sichitiu va fi anunţat oficial ca noul antrenor al Sportului Studenţesc, deşi s-a înteles de ieri cu patronul Vasile Şiman.

După şase ani petrecuţi în zona Golfului, Grigore Sichitiu a acceptat o provocare din ţară.

Fost antrenor şi conducător în România, ultima oară la Rapid, Grigore Sichitiu a părăsit ţara în 2000, începând o aventură în Arabia.

http://www.prosport.ro/index.php?c=1&a=120651

Radu Dobrin
    Member

ce stim despre el? mie, personal, numele nu imi spune nimic 😳

cameliu
    Member

😯 😯 😯

Da pe cine a antrenat asta vreodata in tara?
    Io-l stiu doar ca ceva presedinte la Rapid…

😯 😯 😯

Ultras
    Member

A fost secundul lui Iordanescu prin tarile arabe. Este numit director tehnic. Antrenor poate ca il numeste pe Cezarica…

ovidiu
    Member

Curioasa chestie.
    Nu prea inteleg ce se intampla.
    Oare din cauza distantei?
    Am auzit eu de Sichitiu. Dar de aici pana a ajunge la Sportul Studentesc … …
    Astept cu nerabdare numele noului antrenor. Si avand in vdere ca prea putini au plecat sper in ceva bun.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Bob
    Member

Atunci cand era antrenor la Extensiv, Sichitiu le vorbea baietilor la antrenament despre cursul valutar, fluctuatia $-lui in raport cu yen-ul (parca au si retrogadat in anul ala), iar cand era “conducator” la Rapid ma intalneam frecvent cu el la Connex-ul din Nerva Traian unde ducea facturile de telefon ale jucatorilor.

sorin
    Member

Varga şi Ferfelea prinşi fără bilet!

Duminică la prînz, jucătorii Sportului Dacian Varga şi Viorel Ferfelea au fost prinşi fără bilet în autobuzul cu care mergeau din Poiana Braşov spre Braşov. Ei au călătorit împreună cu alţi colegi de-ai lor, însă aceştia şi-au cumpărat tichete. Varga şi Ferfelea au primit pînă la urmă amendă din partea controlorilor, care i-au cerut şoferului să nu deschidă uşile din spate ale autobuzului pentru ca “studenţii” să nu fugă fără să fie sancţionaţi.

11 iulie 2006

cameliu
    Member

peste citeva zeci de minute ar fi trebuit sa inceapa meciul nostru in uefa…
    insa joaca pacalicii de dinamo. sper sa nu-i prinda turu 1…

crys41
    Member

Asta e, nu am prins uefa nu tre’ sa murim de ciuda si sa le dorim altora raul, poate cu ajutorul lor vom avea in viitor sansa sa jucam in uefa. Ia ganditi-va, daca prin evolutiile din sezonul asta ale sdr vom avansa pe locul 8 in clasamentul uefa si vom avea 6 echipe, n-ar fi bine sa jucam in uefa peste 2 ani (sau cu putin noroc la anul)? 8)

Dragos Chiva
    Member

Vad ca nici unul dintre voi nu vorbeste despre eventuale meciuri amicale ce ar putea avea loc.Eu tot mai sper sa aflu de pe forum cu cel putin o zi inainte despre un meci amical in intersezon.Totusi nu pot sa nu observ ca nimeni nu spune nimic ci se multumeste cel mult cu postarea scorului dupa ce un astfel de meci a avut loc.Si ma refer in principal la meciuri amicale in Regie, nu alltundeva.Pe TV Sport a fost anuntata disputarea unui meci amical intre Universitatea Craiova si Sportul, ce va fi transmis in direct, maine 15/07 de la ora 20:00.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 146 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.