Stiri din presa – sezon 2002-2003

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Stiri din presa – sezon 2002-2003

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 165 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Puteti vedea la:
    http://www.prosport.ro/forum/read.php?f=2&i=44560&t=44560

si bineinteles expuneti-va parerea!

Eu inca cred ca Andone nu pleaca, asta am dedus din interviul dupa cistigarea cupei Stalinkaya. Om vedea…
    Uf, parca tocmai echipa incepuse sa se maturizeze…
    Chiar nu e nimeni cu bani in tara asta sa se implice??? 🙄

adi
    Member

STAU SI MA INTREB DE UNDE ATATA PESIMISM CU VANZAREA IN BLOC, CU DESFIINTAREA ECHIPEI.
    SA FIE OARE NISTE ZVONURI LANSATE INTENTIONAT? EU SPER CA NUMAI ATAT.

webmaster
    Keymaster

Eu sunt de aceeasi parere cu Cameliu. L-am ascultat pe Ando dupa meciul cu Farul si mi s-a parut ca nu prea are de gand sa plece. Nu stiu insa dece cei din presa se lamenteaza atata cum ca pleaca toata lumea de la echipa. De unde au ei informatiile astea si cum de noi nu le avem? Poate ma lamureste cineva si pe mine.

Anonymous
    Member

7 e enorm! totusi. Eu credeam ca maxim 3… Ovidiu cum va merg antrenamentele? Bagati mare ca din primavara avem nevoie de voi in echipa…

Din Prosport:

“Dacã eram manager,
    vindeam jumãtate din echipã”
    Antrenorul alb-negrilor, Ioan Andone, a confirmat cã,
    în prezent, se poartã negocieri pentru
    transferul a sapte dintre fotbalistii sãi. “Sportul e
    cea mai ofertatã echipã din Divizia A. Dacã
    as fi eu managerul clubului, as vinde jumãtate din
    jucãtori pentru cã meritã sã meargã la mai
    bine. În ce mã priveste, n-am decis încã ce voi face”,
    a spus Andone. Studentii vor face
    antrenamente pînã sîmbãtã, cînd vor intra în vacantã,
    urmînd sã reia pregãtirile pe 12 ianuarie.
    (Mihai Brezeanu)

Rednic îi vrea
    pe Farmache si Irimia
    Plecare a lui Cornel Buta l-a determinat pe Rednic sã
    se orienteze spre un alt jucãtor de bandã
    dreaptã. Se pare cã alesul este Rãzvan Farmache, 24 de
    ani, jucãtor de bandã dreaptã.
    Fotbalistul din Regie a fost cel mai constant din lotul
    lui Andone în acest tur de campionat,
    jucînd în toate cele 15 partide. Rednic l-ar dori si pe
    Irimia, 21 de ani, intentionînd sã
    pregãteascã un înlocuitor pentru Sabãu, dacã acesta din
    urmã va decide la varã sã nu mai
    continue activitatea.

07Ex
    Keymaster

Intr-un fel nu vad care e problema daca Siman vinde 7 jucatori. Stiu, jucatorii au fost impreuna nu stiu cati ani si joaca foarte omogen, dar cand a fost vorba sa pierdem 2-3 meciuri unul dupa altul turul asta de campionat multi dintre voi ati scris pe forum cum ca ar trebui ca multi dintre jucatori sa ne lase. Va aduceti aminte cand Mazilu a ratat nu stiu cate ocazii clare de gol cum toata lumea a sarit la gatul lui? Ar fi bine sa-i putem pastra pe Farmache, Irimia, Dinita, Paduret, ma rog, cei care la mai toate meciurile au jucat bine, dar dece nu am lasa cativa din jucatorii care nu au jucat cine stie ce sa plece?

Anonymous
    Member

Cei mai aproape de plecare sunt Dinita (cred ca totusi in Turcia), Farmache si Irimia (la Rapid), poate Paduret si chiar Chihaia si Bucur!!!
    Deci cu cine raminem?

07Ex
    Keymaster

Daca sunt aia buni care pleaca atunci suntem in pom. Eu ma gandeam ca poate ii vand pe Stanca, Necsulescu, poate Mazilu. In orice caz daca pleaca si 2-3 jucatori buni eu zic ca nu e cine stie ce. Daca insa vor pleaca 7, si toti din primul 11, atunci intr-adevar e tragic. 😥

Anonymous
    Member

In Gazeta de azi este un articol despre problemele GRAVE de la echipa! http://www.gazetasporturilor.ro/modules.php?name=News&file=article&sid=11260

Siman si Andone nu-si mai vorbesc de o luna!
    Iar se pare ca s-au certat in direct la emisiunea lui Dumitru Graur de la “Radio Bucuresti”.

A ascultat cineva emisiunea??? Daca pina acum puteam zice ca presa “zvoneste”, acum se pare totusi situatia e DISPERATA la echipa!!! Daca ati ascultat vreunul emisiunea si exact ce s-a vorbit scrieti va rog in Forum.

Mai jos e ceva din articolul respectiv, insa merita sa-l cititi in intregime!!!
    Invitatul ultimei editii din acest an a emisiunii directorului “Gazetei sporturilor”,
    Dumitru Graur, a fost antrenorul Sportului, Ioan Andone.
    Momentul cel mai interesant a fost însã duelul dintre “Ando” si patronul
    “studentilor”, Vasile Siman, care a intervenit telefonic. Acesta a negat categoric
    spusele lui Andone, care declarase cã existã oferte pentru elevii sãi, în frunte cu
    Dinitã, curtat de Craiova. “Nu avem nici o ofertã pentru Irimia, Farmache sau Dinitã.
    Andone este antrenor si nu trebuie sã antreneze din presupuneri”, a declarat
    nervos Siman. 😡

webmaster
    Keymaster

Nu, eu nu am ascultat emisiunea cu pricina insa dupa ce am citit articolul asta m-a cam luat cu fiori. Tare ma tem ca Siman va vinde jumatate din echipa, Ando va pleca, iar la primavara nu vom putea face fata primei divizii. 😡

ultrasro
    Member

Pleaca Dinita, Paduret, Farmache, Irimia, Lazar : foarte posibil
    Mazilu, Chihaia, Stancioiu, Galamaz, Secareanu : putin probabil
    Dar unii dintre ei nu sunt titulari!!!
    Sau altii nu sunt superiori rezervelor!!!
    Pai Farmache cu ce e mai bun lui Rusu?
    Irimia era rezerva lui Balan pana sa se accidenteze!
    Chihaia si Mazilu nu sunt ca valoare peste Bucur!
    Iovita mi se pare ca stie jocul ca si Dinita!!!
    Iar dintr tineri Varga, Curelea, Dedu si ceilalti mi se par valori de certa clasa!

Anonymous
    Member

Pai la astia care pleaca sau nu, adauga plecarea lui Andone, si a lui Siman cu bani cu tot (luati pe jucatori)…
    Pai daca Andone si Siman s-au certat la radio in fata opiniei publice… ce sa mai astepti??? Sa nu te panichezi??
    Cu jucatorii hai c-om drege-o cu ce-o ramine daca-i Ando linga ei…

Situatie ideala: sa aiba dreptate Siman ca nu vinde pe nimeni (poate hai sa zic pleaca Dinita si Farmache ca e nevoie de bani) si se impaca cu Ando!

Situatie cea mai defavorabila: Ando pleaca, Siman vinde ce-apuca si se retrage!

07Ex
    Keymaster

Dupa mine problema nu este ca pleaca Dinita, Farmache, Paduret, Irimia, si mai stiu eu cine altcineva. Eu zic ca problema majora este cea a banilor. Pana acum jucatorii au acceptat sa joace doar pe prime de obiectiv, dar cand nici pe alea nu le primesc normal ca toti vor sa plece. Faptul ca avem inlocuitori precum Curelea si Dedu este doar o solutie de moment. Pai cand le va promite Siman si lor mai stiu eu ce si nu le va da banii respectivi bineanteles ca si ei vor pleca. Si atunci pe ei cu cine ii inlocuim?
    In ceea ce-l priveste pe Ando, el se afla probabil in aceeasi situatie cu jucatorii. Daca nu si-a primit banii de la Siman dece ar ma sta la noi? Nu stiu insa ce se va intampla daca el va pleca deoarece nu vad pe nimeni altcineva antrenandu-ne pe gratis. Poate doar daca-l gasesc pe M. Marian sau daca o vrea Tom Cristea sa fie antrenor.

Anonymous
    Member

Lotul Sportului Studentesc s-a reunit ieri-dimineata, “secundul” Cezar Zamfir avand la dispozitie 28 de jucatori, inclusiv Tibi Balan si Costin Lazar, ambii aflati in convalescenta dupa accidentari mai vechi. In ceea ce-l priveste pe Ioan Andone, tehnicianul a absentat motivat, intrucat a participat la consfatuirea antrenorilor de la FRF. Aflat pe lista de achizitii a Rapidului, Ionut Mazilu a evitat subiectul, insa a precizat ca “Sportul are puterea sa se claseze in prima jumatate a clasamentului, singura problema fiind continuitatea in rezultate”. Referitor la situatia financiara, “alb-negrii” au spus ca mai au de primit restante, patronul Vasile Siman, dupa ce a achitat o parte din bani inainte de Sarbatori, promitand ca totul se va rezolva in scurt timp. (“Gardianul”, 9 ianuarie 2002)

Dupa cum observati, de plecat nu se prea pleaca, iar la inceputul returului se pare ca o sa avem tot lotul la dizpozitie, inainte de sarbatori jucatorii au mai primit niste bani restanti. Iar fie vorba intre noi i-am vazut ieri sera pe o parte dintre ei, mama ce masinute aveau, cu una din aia ti-ai cumpara lejer un aprtament. Revenind la problema banilor, dupa inceheierea turului o parte din jucatori precizau ca restanta consta ca nu au primit mare lucuru din parima de ramanere in Divizia A, nu se punea problema de salarii, in momentul de fata Siman mai are ceva restante fata de jucatori. Nu se stie cat. Am auzit ca slariatii clubului nu si-au mai primit bani de nu stiu cand, suncer asa erau cand a venit Siman si le-a platit salarii restante (pe care trebuia sa le plateasca ministerul -MEC- fiind angajati ai acestuia, el atunci nu avea nici o treaba cu salariile pe care alt angajator nu le platea). Acum fie vorba intre noi nici el nu o fi un sac fara fund, pana acum a investit si din imprumuturi la Divizia B, exceptie Aurel Dumitru, si un singur transfer nu se face primavara, cred ca este mai bine ca nu a vandut jucatori la kilogram cum faceau altii. Steua oferea 700.000$ pentru 6 jucatori printre care si Dinita, sincer nu cred ca un jucator se cumpara la kilogram ci la valoare lui. Daca stam sa ne gandim bine Dinita de unul singur nu valoreaza la grila cat oferea Steaua.

FORZA SPORTUL!!! SI HAI SA FIM OPTIMISTI, SI SA NU DAM CU BARDA PANA NU AVEM CEVA CLAR. SI…. HAIDETI SA FACEM SI NOI CEVA

07Ex
    Keymaster

Stirile din ziarul Gardianul, Ziua, si ProSport sunt deja “live” pe pagina de News.
    Cat despre plecarea jucatorilor vad ca nu se mai aude nimic. La sfarsitul turului s-a scris in ziare ca ne pleaca aproape toata echipa si Sportul se va destrama. Probabil ca vor pleca 1-2 jucatori, cel mai probabil unul din ei fiind Dinita dar asta este. Daca vor ramane ceilalti si daca echipa va juca bine nu vad dece sa ne impacientam.

:D

Anonymous
    Member

SPORTUL + RAPID vor pleca in Antalya pentru un turneu de pregatire…
    Dini si Padure stiu de ce……

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 165 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2002-2003’ is closed to new replies.