Stiri din presa – sezon 2002-2003

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Stiri din presa – sezon 2002-2003

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 165 total)
  • Author
    Giani
    Member

Ultras, ai uitat un amanunt nesemnificativ: banii de pe transferul lui Patrascu nu au venit. Asta e un fel de vandut blana ursului din padure. Numai ca animalu’ e naparlit rau de tot, sufera de inanitie accentuata si nici macar nu a avut bunul simt sa apara in bataia pustii.

Ultras
    Member

Exact acelasi lucru il spun si eu. Citeste un pic mai atent

ultrasro
    Member

Le ajung pe moment!!!!

07Ex
    Keymaster

Eu tot nu pot sa inteleg cum de banii pe Patrascu nu au venit inca. Asa cum pe noi ne-au penalizat pentru ne plata banilor pe Maxim, asa ar trebui penalizati si cei care il au acum pe Patrascu.
    Cat despre faptul ca Siman va plati banii jucatorilor tocmai din banii pe care ii are de primit pe Patrascu si de la liga ma face sa cred ca de fapt el nu prea are de gand sa le dea jucatorilor banii. Altfel ar scoate banii din buzunar acum. Intr-un fel insa il inteleg. Cand primeste si el banii de la ceilalti atunci ii plateste si pe jucatori, dar ce vina au jucatorii ca liga nu ii da banii lui Siman?

ultrasro
    Member

Mazilu si Irimia sunt doriti insistent de Rapid! Se pare ca oferta ar fi de circa 200 000 usd per jucator dar Siman considera suma extrem de mica pentru valoarea jucatorilor (7 respectiv 6 goluri marcate in acest sezon)

ultrasro
    Member

SPORTUL / În urma unor negocieri care au avut loc ieri la sediul clubului, în prezenta reprezentantilor AFAN, patru jucãtori ai Sportului, Pãduret, Ciubotariu, Secãreanu si Farmache, au fost de acord sã-si retragã memoriile pe care le înaintaserã la LPF. Ceilalti 12 “studenti” nu au fost convinsi de propunerile boss-ul echipei din Regie, mentinîndu-si actiunea initiatã la Ligã. (Mihai Brezeanu)

Siman a promis ca le da banii in intervalul 1 iunie-1 iulie, celor care si-au retras memoriul la LPF.!

Mi se pare normal sa ii platesti pe cei care isi retrag memoriile. In rest…

Giani
    Member

Daca mai negociaza mult, ii va da gratis. Cred ca totusi cei doi sunt subevaluati. Daca ar mai plusa cu 100-150 k pe jucator, ar fi corect.

Corect oferta rapidista este subevaluata. Irimia nu este clar jucator de 200.000$ este de cel putin 300/350.000, Mazilu ar merge cu 250.000 ca momentan rateaza mult, dar si aici ar fi putin.

07Ex
    Keymaster

Cred ca pana la urma si ceilalti jucatori isi vor retrage memoriile. Cel putin atunci cand vor vedea ca nu ii vrea nimeni altcineva. Poate doar Dinita, Mazilu, Irimia, si Bucur sa nu-si retraga memoriile deoarece ei stiu ca daca e sa fie liberi de contract Rapidul, Dinamo sau Steaua ii vor lua imediat la ei “in ograda”.

cameliu
    Member

Se cam tot zvoneste asta…

Din Prosport:
    “În viitorul sezon, e posibil sã colaborãm cu Ioan Nicolae, patronul Astrei, sau cu Vasile Siman, boss-ul Sportului, care ar urma sã participe la capitalul social al Petrolului”
    Florin Bercea, presedintele Consiliului de Administratie

Si-am mai citit parca pe undeva.
    Intrebarea e, daca merge ia toti jucatorii cu el???

Radu Dobrin
    Member

daca face chestia asta…face un mare rahat pe tot ce a facut (sau incercat sa faca) pina acum

dragos
    Member

asta ne-ar mai lipsi……..adica, fuzionam (cu tot cu echipe) sau va pleca doar el ca investitor???
    sunt zvonuri sau cetitudini???

07Ex
    Keymaster

Sper ca daca e sa plece cineva sa plece doar el. Cine stie, poate odata plecat sa vina si la noi un investitor calumea. :)

ion
    Member

Mircea Sandu a declarat ca fotbalul romanesc nu are nevoie de performante 10 ani de acum incolo!!!Ori s-a timpit ori s-a timpit ….Se pare ca sintem sortiti sa traim in aceasta lume kafkiana, cu impostori care sa ne conduca ,cu oameni pe care ii credem normali la cap dar ei sint de mult dusi(Vezi cazul Siman) cu indivizi lipsiti de scrupule si onoare…Dupa meciul cu Norvegia atit nea Puiu cit si Sandu trebuia sa-si dea clar demisia ,insa unul zice ca slovacul e de vina iar altul parca e in delir si crede ca ne vom califica!!!Iti vine sa scuipi (scuzati-ma) si vorba lui Doroftei :mama a gresit si ea e de vina pentru tot ce se intimpla!!!

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 165 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2002-2003’ is closed to new replies.