Stiri din presa – sezon 2002-2003

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Stiri din presa – sezon 2002-2003

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 165 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

asta a picat ca o bomba….chiar asa de disperat e Siman?

cameliu
    Member

M. Marian nu vrea sa vina!
    Situatia ar sta cam asa: (din Libertatea)

Vine “Regele”?

Dupa ce a fost refuzat de Dan Petrescu, de Gigi Multescu si de Mihail Marian, Vasile Siman, patronul din Regie, l-a contactat pe Emil Sandoi. Gica Hagi ramane insa o prioritate, iar el cantareste inca oferta de a prelua Sportul.
    Titlu

Hagi ar putea reveni pe banca tehnica. Gica a fost contactat de Vasile Siman, finantatorul clubului din Regie, si a promis ca va da un raspuns ofertei de a antrena “gasca nebuna” pana azi sau, cel tarziu, maine. Hagi se teme de faptul ca ar putea retrograda cu o echipa tanara, fara experienta, ceea ce n-ar fi tocmai un “plus” pentru cartea sa de vizita. Atras totusi de formatia studenteasca, pentru care a si jucat mai mult timp, fostul selectioner i-a cerut parerea si lui Ioan Becali, raspunsul primit de la impresar fiind ceva de genul: “E o situatie grea acolo, eu zic sa mai astepti pana in vara”. De asemenea, contractul viitorului antrenor nu-l multumeste pe Hagi, care ezita sa accepte sa fie succesorul lui Andone.
    La un moment dat, cea mai vehiculata varianta pentru banca tehnica, asigurata interimar de “secundul” Cezar Zamfir, a fost cea a lui Gigi Multescu, care a mai pregatit Sportul inaintea lui Andone, dar Siman a anuntat ca prefera un antrenor tanar. Daca Hagi spune “nu”, varianta de rezerva e Emil Sandoi. De altfel, craioveanul a recunoscut ieri: “Am fost sunat de mai multe ori saptamana trecuta de patronul Sportului. Am amanat un raspuns clar pana marti sau miercuri”.

07Ex
    Keymaster

Eu unul nu as vrea sa vina Sandoi antrenor deoarece nu cred ca stie mai mult decat Ando. Ba se paote ca Ando sa fie chiar un antrenor mai bun decat Sandoi. Mai bine vine Hagi. Macar stim ca vom avea ca antrenor pe cineva pe care-l stie toata lumea, cineva cu relatii, si cineva care a mai jucat la noi. Oricum nici unul din ei nu prea o au cu antrenoratul!

ultrasro
    Member

Sigur nu vor fi antrenori la Sportul urmatorii: HAGI, MULTESCU, DINU sau SANDOI

Posibili : Serbanica, Mihail Marian, Panduru

Antrenorul va fi numit cel tarziu pana vineri.

Dinu nu ar fi in stare sa antreneze in alta parte in Romania,
    Daca as fi in locul lui Multescu mi-ar fi rusine sa ma mai introrc dupa ce iam jignit pe cei cu care am lucrat la Sportul.
    Hagi, probabil ca ii este frica sa nu dea cu stangul in dreptul cum a facut cu nationala.
    Sandoi??? nu cred ca ar fi antrenorul potrivit pentru Sportul
    Celalalte trei variante ar mai plauzibile.

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Sigur nu vor fi antrenori la Sportul urmatorii: HAGI, MULTESCU, DINU sau SANDOI
    Posibili : Serbanica, Mihail Marian, Panduru

Imi pare bine sa aud ca nu vine Sandoi. Ma cam temeam de el deoarece nu-l consider a fi un antrenor bun pentru noi. Sper sa vina M. Marian sau daca nu Serbanica.

Radu Dobrin
    Member

Multescu a iesit din carti. Se pare ca va antrena timisoara pina in vara in locul lui gherman.

dragos
    Member

mie imi pare rau ca nu l-am “arvunit” pe multescu; mi s-a parut un bun cunoscator al echipei si sa nu uitam ca in div.B nu am primit multe goluri.
    era omul croit pe aparare……acum, cine stie cine vine – pana cunoaste lotul, potentialul fiecaruia va mai trece vreme…….pacat!!!!
    scopul ramane – salvarea de la inec, dar cum??????? caci nu jucam nimic..
    se lamenteaza ca a plecat ando, parca echipa nu realizeaza ca TREBUIE
    sa castige orice meci (le trebuie un stimul de pe banca???)

Anonymous
    Member

nu prea inteleg ce aveti cu sandoi……
    mie, sincer, in afara de mihail marian imi place cel mai mult dintre toate variantele…

forza sportul

Sandoi ar fi spus ca ar da un raspuns astazi, cam la fel si Hagi. Multescu stiti si voi este la AEK, sincer nu l-as fi dorit la noi… sti de ce a plecat? Pentru ca dupa promovare i sa spus ca toate meciurile se joaca pe bune inclusiv cu Dinamo… rezultatul l-ati vazut si voi. Mihail Marian a refuzat din start, iar varianta Cornel Dinu a fost exclusa din start de Siman. Ramane de vazut in schimb ce solutie va fi gasita…
    AVANTI-BIANCONERI!!!

cameliu
    Member

Pina una alta, Gherman a demisionat de la Poli dupa plecarea lui Ando.
    Insa cei de la Poli s-au miscat… iar Multescu a avut deja azi antrenament acolo!

Ca la noi la nimeni… Timpul zboara, locul e cel pe care-l avem… insa antrenor inca nu, mai asteptam…

07Ex
    Keymaster

George, sti cumva dece M. Marian a refuzat?

07Ex
    Keymaster

Cred ca si daca Siman s-ar fi miscat mai repede, Multescu tot n-ar fi acceptat sa vina la noi. Cel putin nu dupa cele intamplate in Regie in urma cu doi ani.

dragos
    Member

stati linistiti, caci antrenor vom avea probabil cu o zi inaintea meciului cu farul……sau mai stii, poate il lasa pe cezarica (pe bani mai putini) sa antreneze…..

Anonymous
    Member

Am vrut sa stau departe de fotbal in ultimele saptamani! Si totusi! E foarte greu de gasit un antrenor!!! De ce?? Simplu, nu sunt bani! Multescu acceptat initial dar a cerut 20.000 USD imediat! Bani jos ca la bordel!!! Dinu si Hagi sunt fantezii umoristice!!! Sandoi s-ar putea sa vina doar ca sa ne ingroape!! Ne vom lupta cu Craiova!!! M Marian nu cred ca va veni pentru ca e certat cu Siman! Serbanica e slab!!! Variante raman: Gherman, sau Panduru! Dar nu cred! Variante plauzibile: Romeo Chihaia, Cezar Zamfir, Cornel Jurca, Marian Bucurescu, Ion Munteanu II, MARCEL CORAS, sau Mihai Tarlea! Problema e cine vine sa antreneze gratis Sportul! Andone a plecat desi avea contract pana in vara pentru ca a renuntat la bani!!!! Trebuie facut ceva: sa constituim o delegatie a suporterilor si sa stam de vorba cu Siman??? Ce are de gand Siman?????

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 165 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2002-2003’ is closed to new replies.