Stiri din presa – sezon 2002-2003

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Stiri din presa – sezon 2002-2003

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 165 total)
  • Author
    ion
    Member

@cezar_mih wrote:

Am vrut sa stau departe de fotbal in ultimele saptamani! Si totusi! E foarte greu de gasit un antrenor!!! De ce?? Simplu, nu sunt bani! Multescu acceptat initial dar a cerut 20.000 USD imediat! Bani jos ca la bordel!!! Dinu si Hagi sunt fantezii umoristice!!! Sandoi s-ar putea sa vina doar ca sa ne ingroape!! Ne vom lupta cu Craiova!!! M Marian nu cred ca va veni pentru ca e certat cu Siman! Serbanica e slab!!! Variante raman: Gherman, sau Panduru! Dar nu cred! Variante plauzibile: Romeo Chihaia, Cezar Zamfir, Cornel Jurca, Marian Bucurescu, Ion Munteanu II, MARCEL CORAS, sau Mihai Tarlea! Problema e cine vine sa antreneze gratis Sportul! Andone a plecat desi avea contract pana in vara pentru ca a renuntat la bani!!!! Trebuie facut ceva: sa constituim o delegatie a suporterilor si sa stam de vorba cu Siman??? Ce are de gand Siman?????

Din pacate nu sint bani !Am fost cu UTA la meci…Aradenii erau mai multi ca noi iar ei erau destul de putini!Nu cred ca putem face ceva deci nu contam in aceasta ecuatie…Pina nu facem ceva oficial cu acte e clar ca vom astepta mereu sa vedem ce vraji se mai fac pe la club.Poate Siman va razbi si de data asta ceea ce ii dorim cu toti fara ranchiuna dar un lucru este vizibil :criza se adinceste iar ulciorul nu va merge la apa mereu.Dintre variantele plauzibile nici un nume nu cred ca se potriveste gindurilor noastre de a vedea echipa cit mai sus .Ne trebuie un antrenor cu veleitati ,care sa doreasca performanta si sa nu fie conditionat de bani.Dupa cum se vede nu se baga nimeni si as vrea sa stiu de ce !Chiar asa e de rau la Sportul? .Echipa a mers de bine de rau si pare capabila !atunci daca stie cineva adevarul sa-l spuna pe forum !E incredibil ca s-a impacat Hizo cu Stefan si noi nu reusim sa gasim un antrenor cit de cit !Perioada care urmeaza e f importanta daca o ratam ne vedem sau auzim la ora 11 din toamna din pacate!!!

Anonymous
    Member

Viata mi-a dat dreptate!!! Suntem depunctati! Nu avem antrenor! iar jucatorii vor sa-si depuna memorii sa plece!!! Nici acum nu s-au platit primele de ramanere in primul esalon!!! de anul trecut!!! Vinovat : VASILE SIMAN!!! L-ati aparat cu totii!!! Acum nici un antrenor nu vrea sa vina la Sportul din cauza lui!!! SIMAN PLEACA NE-AI NENOROCIT DESTUL!!! Pentru voi toti : il mai sustineti????????? NE-a ingropat!!!!

ion
    Member

@cezar_mih wrote:

Viata mi-a dat dreptate!!! Suntem depunctati! Nu avem antrenor! iar jucatorii vor sa-si depuna memorii sa plece!!! Nici acum nu s-au platit primele de ramanere in primul esalon!!! de anul trecut!!! Vinovat : VASILE SIMAN!!! L-ati aparat cu totii!!! Acum nici un antrenor nu vrea sa vina la Sportul din cauza lui!!! SIMAN PLEACA NE-AI NENOROCIT DESTUL!!! Pentru voi toti : il mai sustineti????????? NE-a ingropat!!!!

Nu el ne-a ingropat ci viata din Romania .Asocierea cu Copos dupa cum am spus ne costa si probabil ne va costa si pe mai departe .Cit va conduce Dragomir liga Rusinii asa ne va fi mereu.Eu cred ca depunctarea va fi anulata dar ceea ce ma deranjeaza este starea de haos din fotbalul romanesc in care acest personaj idiot (dragomir) in loc sa linisteasca lucrurile mai rau le strica .El putea sa pasuiasca pe Sportul dar de ce sa nu scape de un adversar?Are acoperire legal si acum pe fondul derutei care domneste la noi face ce vrea .Acum s-a legat de Sportul deoarece e club sarac dar de Dinamo,rapid etc cind a fost cazul a dat 1000 de aminari.Judecind si altfel daca chiar nu avem bani asta e mergem in B cu placere dar nu cred ca Siman este singurul vinovat si asta trebuie s-o intelegi si tu.Ti-am mai spus :daca tu stii ceva concret precum ca a vrut cineva sa bage bani in echipa si nu a vrut Siman sau vreo minarie facuta de el este cu totul altceva dar daca nu asta e trebuie sa acceptam realitatea care ne doare si ne revolta si hai s-o spun si ghinionul pe care il are acest club.Parca e ciumat !!! De fapt celebrul Mac ne-a bagat in B tot el ne va baga din nou deoarece nimeni, cred eu, nu vrea sa se asocieze cu el.

Radu Dobrin
    Member

Domnilor, eu nu stiu, bineinteles, toate datele problemei aici, dar daca sintem datori lui X-ulica bani pentru vre-un jucator, banii respectivi trebuie platiti. Cel putin asa inteleg eu notiunea de afacere: ambele parti trebuie sa fie multumite. In acelasi timp, daca nu se platesc banii, si vre-un regulament (bun/prost..cum o fi el) zice ca pedeapsa e depunctarea, atunci depunctati sa fim!

Aaa…ca daca stam sa luam la lupa motive….comparatii etc…ies la iveala tot felul de mizerii…asta e…astia sint ai nostrii ..si cu ei dansam. Nu este nici o noutate si cu atit mai putin o surpriza.

Ce vreau sa zic e ca, daca am fi achitat de la bun inceput banii pentru Maxim, acum ne-am fi vazut bine mersi de treaba noastra (mai ales cind afacerea se face cu oameni de teapa acelui individ cu trecut dubios si prezent obscur, care incepe propozitiile cu ‘deci’).

Sint total de acord cu Ion: daca nu avem bani de ‘A’….atunci nu prea avem ce cauta acolo. Siman baga probabil cit poate. Mult, putin, dar baga.

dragos
    Member

Fiecare CLUB are Presedintele pe care si-l merita!!!!
    NOI……………….??????????????????????????????????????????????????????
    sunt si “jocuri de culise” in spatele acestei decizii, dar trebuia sa platim banii respectivi.
    DACA nu avem bani, mai bine plecam ACASA!!!!!
    ne apucam de vandut jucatori, de agricultura etc…..

Am si eu o intrebare pentru cei de pe aici, la aplaudat cineva pe Siman cand a soc Sportul din incapacitate de plata, si ma refer aici ca angajatii nu mai primisera bani de 3 luni inclusiv cei care erau salariati MEC… mai era putin si clubul ramanea fara utilitatile necasare unui vestiar, adica apa nu mai vorbim de curent electric. Pana la urma nici el nu este sac fara fund. Ar investii cineva la infinit fara sa isi recupereze din bani?
    Eu nu sunt pro-Siman, eu sunt pro-Sportul Studentesc… oricum eu cred ca a fost solutia cea mai buna in momentul respectiv decat sa ne fi transformat in enclava rapidista.

HAI SPORTUL!!! si eu zic ca ar fi sa discutam aceste lucruri numai atunci cand o sa avem lucruri concrete, sau mai bine zis ceva palpabil.

ultrasro
    Member

Priviti ce spune Ovidiu Ioanitoaia

Cu unii muma, cu altii ciuma

Lovind în Sportul Studentesc, Liga dovedeste cã, în loc sã trateze cu aceeasi monedã toate echipele, îsi aratã muschii numai cînd e vorba despre cluburile mici

Ovidiu Ioanitoaia

Constatînd cã Sportul Studentesc n-a achitat Stelei 150.000 de dolari din transferul lui Maxim, Liga a hotãrît depunctarea formatiei din Regie, care ar cãdea astfel, penalizatã cu un punct pe sãptãmînã începînd din 18 martie, pe locul 15, direct retrogradabil. Cum Comitetul Executiv al FRF a decis, în decembrie 2002, sã sanctioneze cluburile ce nu-si îndeplinesc obligatiile financiare, rezultã cã unde-i lege, nu-i tocmealã si, ca atare, pozitia Ligii nu poate fi atacatã. Legal vorbind, asa e. Moral, lucrurile se schimbã însã radical, deoarece restanta în discutie n-o priveste pe SC FC Steaua SA, societate înscrisã recent în Ligã de Gigi Becali, ci pe AFC Steaua lui Viorel Pãunescu. Cu alte cuvinte, Vasile Siman, patronul Sportului, îi datoreazã suma amintitã lui Pãunescu, adicã unei grupãri care, nemaifiind afiliatã la Ligã, nu s-ar cuveni nici mãcar sã mai intereseze LPF. Atîta vreme cît SC FC Steaua SA n-a preluat si datoriile vechii societãti, nu-i normal ca ea sã solicite creantele acesteia.

Lovind în Sportul, Liga dovedeste cã, în loc sã trateze cu aceeasi monedã toate echipele, îsi aratã muschii numai cînd e vorba despre cluburile mici. Altfel nu se explicã de ce n-a procedat la fel chiar cu Steaua, pe care se impunea s-o depuncteze întrucît, împotriva unei hotãrîri definitive a LPF, n-a plãtit la termen banii lui Miu. Dacã te numesti Ligã si pretinzi respect, e obligatoriu sã te respecti tu însãti, nu sã fii cu unii mumã si cu altii ciumã.

02 aprilie 2003

Ai dreptate, dar din pacate vedem asta doar noi si Ioanitoaia nu si Dragomir.
    Dragomir este un bolsevic si asa va ramane mereu.
    FORZA SPORTUL!

Anonymous
    Member

Uite ce investitori puteau veni la Sportul : Cohn, Ghera si Dinu Vama!!! Mai ca o sa plang, ce oameni de bine a putut Siman sa respinga!!! Vai, vai, vai!!!

Cezar Zamfir poate antrena Sportul pana in vara

Victor Partan

Vasile Siman a trecut, ieri dimineata, pe la stadionul din Regie, unde a discutat cu directorul sportiv Romeo Chihaia si cu antrenorul interimar Cezar Zamfir despre situatia creata de depunctarea dictata de Liga Profesionista. Presedintele Sportului i-a evitat pe fotbalisti, care l-ar fi luat la intrebari despre banii pe care ii asteapta de atata timp. Gruparea din Regie trece printr-o perioada critica. Ca si cum nu ar fi fost dificil sa se evite retrogradarea si in conditii normale, “studentilor” li se va scadea un punct pe saptamana, cat timp nu vor scoate din buzunar 150.000 de dolari. Cum Siman nu prea are acesti bani, este din in ce mai greu de crezut ca vreun antrenor se va incumeta sa vina in locul lui Ioan Andone.

Cine ar fi nebun sa ii preia pe “studenti”?
    In aceste conditii, este foarte probabil ca, pana in vara, la conducerea tehnica a echipei sa ramana Cezar Zamfir, ajutat de Romeo Chihaia, urmand ca “stafeta” sa fie preluata apoi de Dan Petrescu. Ipoteza a fost confirmata de surse din interiorul echipei, care au dat putine sanse de realizare “transferului” lui Marcel Coras. Pentru Sportul Studentesc, urmeaza partida cu Farul. “Daca vom castiga la Constanta, ne intoarcem cu un punct, e ca si cum am face egal”, glumesc, amar, fotbalistii Sportului. Ei nu au, saracii, nici o vina. In vara, cand oameni de afaceri precum Vladimir Cohn, Dinu “Vama” sau Nicu Gheara i-au propus lui Siman sa devina asociati si sa ajute cu bani echipa, acesta le-a intors spatele cu superioritate.

07Ex
    Keymaster

Ovidiule, ai dreptate in privinta venirii lui Dinu Vama si a celorlalti. Nici eu nu as fi vrut sa vina astia chiar daca asta ar fi insemnat retrogradarea in B.
    In conditiile actuale nu cred ca mai are importanta cine ne va antrena deoarece cand noua ni se vor scade 1p pe saptamana nici daca il avem pe Lucescu (senior) la carma de retrogradare tot nu scapam.
    Pacat insa ca dupa munca depusa de jucatori, de Andone, si nu in ultimul rand si de Siman, care a dat totusi ceva din buzunarul propriu, sa ajungem sa retrogradam pe motiv de penalizare.

:( :( :(

dragos
    Member

la oamenii saraci, nici boii nu trag, nici oamenii nu vin sa-i sprijine.
    pacat!!!! mai bine plecam acasa!!!

Se spune ca ar veni Panduru sau Sabau… se mai zice de Dan Petrescu din vara. Momentan vad ca am ramas doar cu Cezarica

07Ex
    Keymaster

In ProSport am citit ca cica si Coras ar fi pe fir. Ce ziceti daca ar veni dulapul inapoi in Regie?
    😆

07Ex
    Keymaster

Conform site-ului http://www.soccerstats.com Sportul Studentesc continua sa se afle pe primul loc la fair play cu 41 cartonase galbene si 2 rosii. Locul 2 este ocupat de Rapid iar pe 3 e Nationalul. In coada clasamentului se afla Dinamo, Ceahlaul si Astra, ultima fiind cea mai “rea” echipa din divizia A.

La spectatori insa doar Nationalul “ne bate” ei avand o medie de 2190 de spectatori iar noi 2900.

Pentru mai multe amanunte click aici: http://www.soccerstats.com/league.asp?league=romania

Macar atat, pacat ca nu suntem lideri si in alt sens tot pozitiv… dar cine stie, cred ca va veni si pentru noi o zi pana la urma.

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 165 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2002-2003’ is closed to new replies.