Stiri din presa – sezon 2002-2003

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Stiri din presa – sezon 2002-2003

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 165 total)
  • Author
    cameliu
    Member

din Prosport:

Rãzvan poate prelua Sportul
    Vicepresedintele giulestean Rãzvan Lucescu ar putea pleca la finalul campionatului în Regie, unde va prelua functia de antrenor al formatiei Sportul Studentesc. Oficialul rapidist a afirmat de mai multe ori cã dacã renuntã la pozitia sa din Grant, în nici un caz nu va prelua o functie asemãnãtoare la Dinamo, ci se va apuca de antrenorat. (Radu Oprisan)

dragos
    Member

asa au spus si comentatorii meciului – asteptam sa vedem mai inainte de toate in ce divizie vom juca (sper sa ramanem in A) si apoi selectam antrenorul

07Ex
    Keymaster

Unu la mana, daca nu ramanem in diviza A R. Lucescu NU va veni la noi. Doi la mana, chiar daca ramanem in divizia A nu stiu daca venirea lui R. Lucescu ar constitui un motiv de bucurie. Nu stiu cat de mult stie el sa antreneze. Eu parca l-as prefera pe Balint. :)

Radu Dobrin
    Member

si eu l-as prefera pe balint…pe de alta parte, imaginea lui razvan ar folositoare pentru noi

07Ex
    Keymaster

@Radu Dobrin wrote:

pe de alta parte, imaginea lui razvan ar folositoare pentru noi

In ce sens ar fi folositoare imaginea lui Razvan? Eu zic ca tocmai Balint are mai multe relatii si o imagine mai buna decat R. Lucescu, nu? In plus cu R. Lucescu la timona ma tem ca nu ii vom bate niciodata pe Rapid. Sa nu uitam ca totusi Razvan mananca de mult timp o paine buna in Giulesti.
    Nu in ultimul rand tre’ sa recunosc ca nu-l prea am la suflet pe Razvan dupa ce a plecat de la noi imediat dupa retrogradarea din ’97.

Radu Dobrin
    Member

Din cite am vazut eu, Razvan Lucescu se bucura de o imagine buna in fotbalul nostru (nu mai putin adevarat e ca depinde cu cine compari….). Ca nu ii batem pe Rapid..sa fie ultima noastra grija…macar de i-am bate pe toti ceilalti :)

Nu in ultimul rind…cam noi l-am crescut…il tin minte din regie cind avea vre-o 15 ani si alerga dupa mingi pe acolo

Anonymous
    Member

Din Evenimentul Zilei de astazi: http://www.expres.ro/editorial/?news_id=120329

Intre maretie si rusine
    de Cornel Nistorescu

…………………….
    Alaltaseara cine avea frica de Dumnezeu a fost obligat sa se gindeasca la faptul ca vede maximum din ce poate da omul in sport. Efort, vointa, imaginatie! Si, ca un facut, unul dintre marii jucatori ai lumii, Luis Figo, intr-un moment-cheie, rateaza o lovitura de la 11 metri care ar fi schimbat total soarta meciului si a finalei din Anglia. La Bucuresti, in cloaca, bezmeticul inscrie. La Torino, intr-un vulcan de pasiune, un mare campion rateaza. La Bucuresti, un cacanar de arbitru, parte dintr-o golaneala ce a dat ca rezultat final scorul, in vreme ce, la Torino, acelasi 11 metri hotaritor a fost fluierat de un judecator neutru. In fata unui stadion incremenit, Urs Meier i-a mai acordat si un cartonas galben lui Pavel Nedved, lipsind Juventus-ul de cel mai valoros mijlocas tocmai in finala Ligii Campionilor. In Romania, hotie nerusinata, in Italia, dreptate sportiva facuta aproape la gram. De o parte, o batalie intre lorzi, de cealalta, o maimutareala intre ciumeti.
    …………………………

Giani
    Member

Hai sa nu comparam. Mai avem 3 ani sa ne desteptam, altfel vom ramane la periferia Europei si vom deveni un soi de tara a Lumii a treia. Si cred ca mai degraba asta ne va paste.

Anonymous
    Member

….pai eu deja cred ca ne indreptam rapid spre Lumea III…..din pacate.!!!
    :(

dragos
    Member

din datoria pe care siman o are (inca) fata de andone, acesta din urma s-a
    hotarat asupra jucatorilor pe care ii doreste: dini, lazar, irimia + ceva bani
    din bugetul lui dinamo!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    macar asa sa se realizeze jucatorii…….

Giani
    Member

Lui Ando ar trebui sa i se ceara daune. Nu are moral nici un drept sa mai ceara ceva, e un neserios si un blatiator, din cauza caruia am pierdut o multime de puncte. Cu un antrenor valabil, am fi avut acum punctajul necesar ramanerii in divizia A chiar pierzand ultimele trei meciuri. E un caine rosu si nimic mai mult. Si care merita un singur lucru: ECARISAJUL.

Da, asa am citit si eu. Ii vrea pe Dinita, Irimia si Lazar. Vrea sa negocieze cu Siman dupa ce se termina campioblatul, iar din suma de transfer a celor 3 sa se scada suma pe care Siman o datoreaza lui Ando.
    Legat de peretentiile lui Becali, acum il vrea pe Dinita asta nu cred ca este decat o tentativa de al sufla pe Dini de la boticul lui Dinamo. Oierul ii ofera lui Siman si 100.000$, dar am impresia ca siman nu vrea sa cedeze fara aia 35% din suma urmatorului transfer. In total Steaua ofera 250.000, care zic eu este totusi convenabil pentru un jucator de varsta lui Dinita, stiu ca in mod normal ar fi fost minim 300.000, dara asta este.

nicu
    Member

Nu mai inteleg nimic.
    Ando nu avea contract cu Sportul pana la sfarsitul campionatului macar?
    Daca da inseamna ca l-a rupt ca sa plece la Dinamo, deci ar trebui sa nu mai aiba nici o pretentie. Sau Sportul, daca nu cumva a fost cineva fraier si a semnat ca-l lasa sa plece fara pretentii, ar putea cere daune materiale.

Anonymous
    Member

Componentii echipei Sportul Studentesc vor depune memorii la Liga Profesionistã de Fotbal (LPF) pentru a deveni jucãtori liberi de contract, în cazul în care nu li se vor achita restantele financiare. Jucãtorii echipei Sportul s-a întîlnit, joi, cu reprezentantii Asociatiei Fotbalistilor Amatori si Nonamatori din România (AFAN) pentru a discuta acest lucru. “Mîine (n.r. – vineri) vom depune memoriile la LPF. Urmeazã ca membrii Comisiei Juridice sã ia o decizie în privinta lor peste vreo douã-trei sãptãmîni”, a declarat, joi, presedintele AFAN, Alex Rãdulescu.

de pe site-ul prosport…..

….. asta ne-ar mai lipsi….. 😡

07Ex
    Keymaster

Ovidiu, Florin, Giani, stiti ceva de chestia asta sau sunt pur si simplu doar zvonuri? In ziua de astazi nu mai cred nimic din ce scriu astia in presa.

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 165 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2002-2003’ is closed to new replies.