Stiri din presa – sezon 2002-2003

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Stiri din presa – sezon 2002-2003

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 165 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Ovidiu nu a auzit nimic. Ieri a vorbit cu Chihaia

07Ex
    Keymaster

Deci ca deobicei astia din presa scriu doar ca sa se afle in treaba.

Anonymous
    Member

Jucãtorii au depus memorii
    Ieri, fotbalistii echipei din Regie si-au depus memorii prin care solicitã primirea ratelor contractuale pe ultimele douã luni si achitarea integralã a primelor pentru obiectiv din sezonul trecut, în valoare de 15.000 de dolari pentru fiecare titular, din care nu au încasat decît 20%. Suma totalã revendicatã de jucãtorii antrenati de Cezar Zamfir este de aproximativ 100.000 de dolari. “E treaba lor cã în momentul cînd echipa e pe locul 15 fac un astfel de gest. Nu voi lua nici o mãsurã împotriva lor, pentru cã în fata mea rãspund pentru evolutia din teren, nu pentru locurile pe unde se plimbã prin oras”, a comentat presedintele Vasile Siman. (Mihai Brezeanu)

prosportul de vineri 23 mai 2003 😥

Anonymous
    Member

1. Daca jucatorii au depus memorii atunci…. rusinicaaa!!!! Dupa ce au jucat penibil si au adus echipa pe locul 15, au si tupeu sa depuna memorii ca nu sunt platiti !!!! In Romania nesimtirea a atins cote alarmante!!!

2. Raman la parea ca Siman a retrogradat Sportul in proportie de 60%. Chiar daca il apreciez ca este incapatanat si s-a luat de Becali, Dragomir, totusi cand e vorba sa dai niste bani la timp tr sa-i dai daca esti manager si vrei sa dai exemplu si la alti!!!!

3. Va pun si eu intrebari .

3.1 Cine vrea sa-l ia pe Stanca ? Poate cine vrea sa-l vada mereu la Fotbal la MAX.

3.2 Cine i-a pus sa-si ia masini Ford la 21 ani cand traiesti intr-o tara in tanzitie , iar cursul de schimb se modifica de la o zi la alta ! Pe de alta parte stiau ca Sportul nu sta bine cu bani !

Daca Sportul era pe un loc neretrogradabil, puteau sa pleca toti, dar in aceste conditii nu pot sa accept. Daca depun memoriile asta inseamna inca o dovada ca i-a durut in cot de culorile clubului !!! Pacat !!!

Radu Dobrin
    Member

@Florin Maican wrote:

3.2 Cine i-a pus sa-si ia masini Ford la 21 ani cand traiesti intr-o tara in tanzitie , iar cursul de schimb se modifica de la o zi la alta ! Pe de alta parte stiau ca Sportul nu sta bine cu bani !

de acord cu florin. stiati ca, de ex, dinita si paduret au contracte de aprox 50000$ pe an impreuna?….la cum a jucat echipa returul asta merita 50.000 de lire italienesti

in alta ordine de idei, la meciul cu astra, comentatorul tv spunea ca toti jucatorii nostrii sint cu contractele la zi!…ciudata situatie

Giani
    Member

@Radu Dobrin wrote:

de acord cu florin. stiati ca, de ex, dinita si paduret au contracte de aprox 50000$ pe an impreuna?….la cum a jucat echipa returul asta merita 50.000 de lire italienesti

in alta ordine de idei, la meciul cu astra, comentatorul tv spunea ca toti jucatorii nostrii sint cu contractele la zi!…ciudata situatie

Corect, mai ales ca lira italiana a disparut de vreun an si juma’te.

dragos
    Member

este trist ceea ce se intampla cu jucatorii nostri…..era de asteptat, dealtfel
    PACAT!!!!!!!! aseara la stirile sportive de la protv s-a confirmat aceasta actiune in corpore.
    in alta ordina de ide, presa ar trebui sa ne multumeasca ca in aceste zile, saptamani au avut ceva de ros (de scris)….

Anonymous
    Member

@Florin Maican wrote:

1. Daca jucatorii au depus memorii atunci…. rusinicaaa!!!! Dupa ce au jucat penibil si au adus echipa pe locul 15, au si tupeu sa depuna memorii ca nu sunt platiti !!!! In Romania nesimtirea a atins cote alarmante!!!

Bai e dreptul lor sa-si ceara banu’. Din ce sa traiasca daca nu din lefuri??? Din vandut meciuri?! Poate ar trebui sa tineti cu FC SIMAN nu cu Sportul. Nu uitati ca Siman a adus echipa in KKT-ul asta. Inainte de meciul cu Bacaul toti aveam sperante ca Sportul se va salva. Acum dati vina pe jucatori, cand de fapt miroase din alta parte. Sa va fie rusine suporteri de KKT!

Sau poate vreti sa traiasca din chetele voastre de toata jena!!!

Giani
    Member

KKTul asta este o revenire a echipei de la un pas in divizia C, cand nu mai erau bani nici pentru apa de la aspersoare. E simplu sa iti dai cu parerea, dar daca analizezi situatia, iti dai seama ca restantele salariale sunt de 2 luni, plus primele. Dar daca ar fi avut stipulate in contracte penalizari pentru rezultate slabe? ca la alte cluburi, mult mai datoare fata de jucatori. Ca manager al clubului, ce penalizare le-ai fi dat dupa acel 0-3 cu Farul din tur? starving mind?

Anonymous
    Member

[/quote]

Bai e dreptul lor sa-si ceara banu’. Din ce sa traiasca daca nu din lefuri??? Din vandut meciuri?! Poate ar trebui sa tineti cu FC SIMAN nu cu Sportul. Nu uitati ca Siman a adus echipa in KKT-ul asta. Inainte de meciul cu Bacaul toti aveam sperante ca Sportul se va salva. Acum dati vina pe jucatori, cand de fapt miroase din alta parte. Sa va fie rusine suporteri de KKT!

Sau poate vreti sa traiasca din chetele voastre de toata jena!!![/quote]

1. Nu cred ca in Romania un jucator de fotbal de dizivia A moare de foame.
    Sa iti aduc aminte ca de exemplu un salariu de cercetator este 80$. Aia nu mor de foame ! Daca mureau de foame nu isi luau Ford, umblau cu Dacia.

2. Dovedeau atasament fata de club, nu jucau asa de penibil.

3. Pe mine nu ma intereseaza Siman si nici nu-l apar. Daca as fi fost in locul lui…..pai sa stii ca jucatorii imi ereau datori in acest moment, iar antrenor nu ar fi fost unul care nu-l duce capul (Andone)!!!

4. Daca mori de foame, Hungry_mind, asta inseamna ca tr sa muncesti mai mult si bani vor veni. Nu este vina nici a mea nici a ta si nici a lor ca ne-am nascut intr-o tara care este in tanzitie.
    Du-te tu in orice tara din lumea asta si vei constata ca NIMENI nu da bani pe sperante. Ai rezultate esti platit daca nu PLATESTI, adica mori de foame. Asta cu plangeri, iesiri in stada nu a dat rezultate si nici nu va da!!!

Ei sunt usor de manipulat acum , dar vor pierde! Daca esti bun nu se ia nici dracu de tine si nici de foame nu mori ! Eu le doresc sa ajunga la echipe mari de club si sa aiba bani, dar sa stii doar 2-3 au valoare pe restul nu-i vad prea bine.

5. Anul trecut cu Bacaul au luat vreo 3 acasa, parca !!! Poate erau nemancati saracii!!!

6. Faza cu suporteri ca KKT , pai nu stiu cine este sa nu !!!! Eu mi-am dat numele ca asa-i frumos si civilizat . Alti nu !

ion
    Member

@HUNGRY_MIND wrote:

@Florin Maican wrote:

Sau poate vreti sa traiasca din chetele voastre de toata jena!!!

Am calmepan daca vrei si daca nu te calmezi incearca un dus rece poate te ajuta cu ceva…Nu intelegi nimic din ce se petrece si cred ca de fapt esti un Cezar deghizat.Incearca sa fi civilizat si nu ne mai jigni ,nu te roaga nimeni sa vi pe forum

Anonymous
    Member

@ion wrote:

Am calmepan daca vrei si daca nu te calmezi incearca un dus rece poate te ajuta cu ceva…Nu intelegi nimic din ce se petrece si cred ca de fapt esti un Cezar deghizat.Incearca sa fi civilizat si nu ne mai jigni ,nu te roaga nimeni sa vi pe forum

E bine ca ai, foloseste-l!

Tot ce inteleg este ca va bucurati ca va retrogradeaza echipa favorita. Eu stiam alte reguli la sputul asta. Oricum, felicitari! Ma bucur pentru voi.

Tot mai…jos…

Anonymous
    Member

Hungry_mind, daca crezi ca ma bucur ca o sa cada Sportul te inseli! Nu cred ca cineva de pe acest forum vrea sa cada Sportul. Foarte bine ca avem pareri diferite !
    Este bine sa ne spunem parerile, bune rele asa cum sunt, ca poate cei de la club si jucatorii le vor citi si pot trage anumite concluzii.

@HUNGRY_MIND wrote:

@ion wrote:

Tot ce inteleg este ca va bucurati ca va retrogradeaza echipa favorita. Eu stiam alte reguli la sputul asta. Oricum, felicitari! Ma bucur pentru voi.

Tot mai…jos…

ion
    Member

@HUNGRY_MIND wrote:

@ion wrote:

Tot mai…jos…

OK amice o sa-l folosesc pentru mine cind vor mai aparea pe forum nervosi ca tine!Pina una alta iti repet nu intelegi nimic si ce este mai grav este ca nici nu ai sanse in viitor dupa cum gindesti!Dar n-are rost sa mai discutam …Oricum iti dau dreptate ca cine stie…

Ultras
    Member

Pt. Hungry_Mind
    1. Jucatorii si-au primit salariile, dar nu au primit primele. Daca stii mai alceva spune de unde ai aflat.
    2. Este adevarat ca fara bani nu poti realiza performanta. Dar, la fel de adevarat ca primele pe care jucatorii le cer acum, erau pentru clasarea in prima jumatate a clasamentului, nu pentru castigarea barajului.
    3. Un exemplu: daca ai fi patron (poate ca esti) si soferul ar baga masina firmei intr-un stalp de beton facand-o zob, banuiesc ca ia-i da si o prima grasa de vreo 15.000$.
    4. Siman greseste, pentru ca asa este el: gresit din nascare. Are meritele lui, dar le anuleaza prin idioteniile pe care le comite. Si nu accepta sfaturi!
    5. Referitor la eforturile noastre de a ne organiza (cheta pentru Iovita este si un pretext). Daca tie iti par de toata jena, e treaba ta personala. Si parerea ta despre acest subiect pur si simplu nu ne intereseaza. Pentru ca cel mai usor lucru este sa dai din gura ca o moara stricata, dar sa faci ceva concret este ceva mai dificil, lucru de care nu te vad in stare. Daca mai iti expui parerile din putul gandirii despre ceea ce dorim sa realizam noi, iti promit ca ai sa sughiti tot restul anului!

Viewing 15 posts - 106 through 120 (of 165 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2002-2003’ is closed to new replies.