Stiri din presa – sezon 2002-2003

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A Stiri din presa – sezon 2002-2003

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 165 total)
  • Author
    Anonymous
    Member

@Ultras wrote:

Siman greseste, pentru ca asa este el: gresit din nascare. Are meritele lui, dar le anuleaza prin idioteniile pe care le comite. Si nu accepta sfaturi!

daca mai iti expui parerile din putul gandirii despre ceea ce dorim sa realizam noi, iti promit ca ai sa sughiti tot restul anului

amice, este o tara libera. fiecare isi spune parearea. la rece si fara alte medicamente cum foloseste prietenul de mai inainte.

din pacate, vorbele zboara, faptele raman si razultatele se vad.

ion
    Member

@Ultras wrote:

Pt. Hungry_Mind
    1. Jucatorii si-au primit salariile, dar nu au primit primele. Daca stii mai alceva spune de unde ai aflat.
    2. Este adevarat ca fara bani nu poti realiza performanta. Dar, la fel de adevarat ca primele pe care jucatorii le cer acum, erau pentru clasarea in prima jumatate a clasamentului, nu pentru castigarea barajului.
    3. Un exemplu: daca ai fi patron (poate ca esti) si soferul ar baga masina firmei intr-un stalp de beton facand-o zob, banuiesc ca ia-i da si o prima grasa de vreo 15.000$.
    4. Siman greseste, pentru ca asa este el: gresit din nascare. Are meritele lui, dar le anuleaza prin idioteniile pe care le comite. Si nu accepta sfaturi!
    5. Referitor la eforturile noastre de a ne organiza (cheta pentru Iovita este si un pretext). Daca tie iti par de toata jena, e treaba ta personala. Si parerea ta despre acest subiect pur si simplu nu ne intereseaza. Pentru ca cel mai usor lucru este sa dai din gura ca o moara stricata, dar sa faci
    ceva concret este ceva mai dificil, lucru de care nu te vad in stare. Daca mai iti expui parerile din putul gandirii despre ceea ce dorim sa realizam noi, iti promit ca ai sa sughiti tot restul anului!

Saru-mina Florine !
    Dau o bere ! Pe bune ca mai inveselit ca ai intervenit si tu sa-l lamuresti pe patagonez ca nu se pricepe!

Ultras
    Member

Hai sa incerc sa-ti explic in cuvinte cat mai simple:
    Despre orice subiect doresti sa discuti aici este OK
    Cu exceptia celui de la pct.5 din motiv foarte simplu: nu intereseaza pe nimeni, pentru ca subiectul respectiv te depaseste. Fara suparare!

dragos
    Member

hungry_mind, nu este civilizat sa ne jignesti…….pe acest forum nimeni nu
    a jignit pe cineva; iar, parerea ta ca noi “ne bucuram de retrogradarea sportului” este TOTAL GRESITA!!!!!!
    trebuie sa te anunt ca eu impreuna cu alti prieteni de pe acest forum, ne-am intalnit de cateva ori si incercam sa facem ceva pentru asociatia suporterilor……tu ce faci????
    folosesti un pseudonim si mai mult……??????????????????

Anonymous
    Member

@dragos wrote:

hungry_mind, nu este civilizat sa ne jignesti…….pe acest forum nimeni nu
    a jignit pe cineva; iar, parerea ta ca noi “ne bucuram de retrogradarea sportului” este TOTAL GRESITA!!!!!!
    trebuie sa te anunt ca eu impreuna cu alti prieteni de pe acest forum, ne-am intalnit de cateva ori si incercam sa facem ceva pentru asociatia suporterilor……tu ce faci????
    folosesti un pseudonim si mai mult……??????????????????

1. n-am jignit pe nici un SUPORTER (repet, SUPORTER!) de-al Sportului. Daca cineva s-a simtit jignit nu este problema mea.
    2. Bafta cu asociatia! Poate in felul asta Sportul iese din mocirla. Si nu astept sa moara Corleone sau Nasu’. Trebuie REZULTATE! Ele inchid gura la carcotasi si sporesc numarul suporterilor (NB: suporterilor).

Dar daca nu reusiti sa faceti ceva util si mai mult faceti rau, aveti macar demnitatea sa dati piept criticilor! La urma urmei este o chestiune de onoare.

ultrasro
    Member

Conform regulamentului de ordine interioara ei luau prima intreaga daca jucau minim 25 de meciuri si terminau in primii 12. Dar cum au terminat pe 13 Siman le-a dat cati bani a vrut putea sa le dea 50 sau 10 000 usd.

Nu uita cazul lui Daniel Iftodi: avea contract la Bacau si primea tot contractul daca Bacaul termina pe locul 5 anul trecut. Au terminat pe 6 iar Sechelariu nu i-a mai dat nimic, nada, degeaba a facut memoriu. Moral ar putea sa primeasca deci primele de obiectiv, dar de fapt ei au terminat pe 12 bis deci adio prime.

Greseala lui siman este alta : mai bune erau niste prime de victorie micute (adica 200 cu 400 la victorie a/d) cu dublarea lor la sfarsit daca obiectivul era indeplinit. Atunci ii cointeresai sa bata cat mai des.

Asa stiau ca freaca menta, scapa si iau toata suma promisa!

Nu inteleg cum poate crede cineva ca se bucura unul dintre noi macar de caderea echipei in B.

Dar eu cred ca mai avem 5% sanse sa prindem barajul 13A-14A-2B. Restul de 95% sanse sunt pentru barajul de la Vidraru ca sa ramana in picioare!

Ultras
    Member

Sughiti? Eu cred ca da!
    Ti-am spus ca subiectul este TABU pentru tine!

Baieti sunteti tari:

1. Estea adevarat fiecare are dreptul la libera exprimare, dar si asta are limitel ei se opreste acolo unde s-ar ajunge la aducerea de jiniri altor persoane, printre altele.

2. Din cate am inteles jucatorii si-au primit salariile pe luna februarie in ziua de miercuri a acestei saptamani. Si va spu ca variaza intre 700 si 1500 de dolari de om. Daca Siman era smecher le dadea pe martie, ca oricum nu mai au nici un drept sa ceara salarii restante de mai bine de 60 de zile si s-ar fi dus la Liga pentru o singura luna restanta.

In rest numai bine si am rugamintea sa mai temperati vocabularul fata de cei care scriu pe acest forum.

FORZA SPORTUL!

cameliu
    Member

Jucãtorii Sportului au depus memorii la LPF (26.05)

Optsprezece componenti ai echipei Sportul au depus, azi, memorii la LPF, în care solicitã sã devinã jucãtori liberi în cazul în care nu li se vor achita restantele contractuale.

“Jucãtorii solicitã în unanimitate respectarea Regulamentului de Ordine Interioarã semnat între pãrti pe 31 iulie 2001, prin care acestea se obligã sã respecte cu strictete prevederile regulamentului, care face parte integrantã din Contractul de Muncã si a cãrui încheiere are caracter obligatoriu”, se precizeazã într-un comunicat al AFAN.

Sumele pe care conducerea grupãrii din Regie le datoreazã fiecãrui jucãtor în parte sînt urmãtoarele: Romeo Pãduret – 16.000 de dolari; Gigel Bucur – 15.500 de dolari; Costin Lazãr – 15.000; Laurentiu Dinitã – 15.000; George Galamaz – 14.800; Florentin Cruceru – 14.500; Cristian Ciubotariu – 12.500; Rãzvan Stanca – 12.000; Cristian Irimia – 11.300; Rãzvan Farmache – 10.600; Eduard Stãncioiu – 9.562; Liviu Rusu – 9.500; Constantin Secãreanu – 9.500; Tiberiu Bãlan – 8.500; Ionut Mazilu – 8.000; Octavian Chihaia – 7.000; Florin Maxim – 6.500 si Stelian Stancu – 5.000 de dolari. O decizie în acest caz va fi luatã de Comisia Juridicã a LPF.

26 mai 2003

07Ex
    Keymaster

Sper ca Siman sa le dea banii ca altfel fara 18 jucatori nici in B nu vom reusi sa ne mentinem.

Tavi
    Member

in locul lui siman le-asi da drepturile doar atacantilor si mijlocasilor … ceilalti sa devina liberi ca nu e nici o pierdere

daca cumva le da banii si la aparatori/portari … o sa-i dau eu in judecata ca mi-au mancat sufletul … m-am imbolnavit de inima de trasnaile lor 😆

@Tavi wrote:

in locul lui siman le-asi da drepturile doar atacantilor si mijlocasilor … ceilalti sa devina liberi ca nu e nici o pierdere

daca cumva le da banii si la aparatori/portari … o sa-i dau eu in judecata ca mi-au mancat sufletul … m-am imbolnavit de inima de trasnaile lor 😆

Sunt de aceeasi parere cu tine Tavi. Galamaz vrea 14.000$ si ori cu el or fara el tot aia a fost. Daca vrea sa aiba Passat tr sa munceasca!
    Stanca la fel! Au tupeu copiii astia ! Dinita si Bucur isi merita bani , restul imi pare rau dar au obrazul cam gros ! Paduret parca nu l-am vazut pe lista marcatorilor !!! Posibil sa ma insel .

Vad ca la Siman (60%) + jucatori (40%) NU le pasa de SPORTUL STUDENTESC !
    Daca as fi fost jucator mi-ar fi fost rusine sa ma duc la liga la 2 zile dupa ce Sportul au retrogradat ! Poate ca Cezar, de exemplu nu gandeste la fel. Eu unul care lucrez in cercetare consider ca in viata mai tr sa ai si ONOARE, iar in sport ONAREA si DEVOTAMENTUL sunt esentiale!

Corect in sport ONOAREA si DEVOTAMENTUL sunt esentiale.
    Aici aveti dreptate, poate ca si eu as face la fel cum ziceti voi daca as fi in locul lui Siman as plati numai atacantii si mijlocasii, dar mai simplu pentru fiecare meci la care au gresit copilareste i-as penaliza cate 100 $ pentru fiecare greseala prosteasca, cred ca asa ar fi corect si fata de ei si fata de Siman care ar trebui sa le plateasca banii.

Giani
    Member

@florin_maican wrote:

[
    Vad ca la Siman (60%) + jucatori (40%) NU le pasa de SPORTUL STUDENTESC !
    Daca as fi fost jucator mi-ar fi fost rusine sa ma duc la liga la 2 zile dupa ce Sportul au retrogradat ! Poate ca Cezar, de exemplu nu gandeste la fel. Eu unul care lucrez in cercetare consider ca in viata mai tr sa ai si ONOARE, iar in sport ONAREA si DEVOTAMENTUL sunt esentiale!

Vad ca intr-un fel suntem colegi. Eu sunt universitar, dar din pacate in Bucuresti, unde oricat ai vrea sa faci ceva, nu prea ai cu ce. Si ma intreb cum de nu le este rusine sa deschida gura. ca asistent, cu 8 ani vechime si norma didactica dubla, abia de ating 120$, si ei se vaita de saracie ca nu si-au primit salariul pe doua luni (care ma depaseste la scor de maidan) si niste prime la care nu dreptul, prin neindeplinirea obiectivului. Dar sunt ata de fraieri incat nici macar nu au citit corect regulamentul de ordine interioara. Daca si-or lua-o in freza cu chesrtia asta, e fraiereala lor. Oricum, nu pricep ce autoritate au sa ceara bani Negru, Galamaz, Stanca sau Secareanu. Astia meritau penalizati, nu premiati pentru ce au facut in teren.

Despre onoare si devotament, ai perfecta dreptate. Pana la a cere niste bani, tot numele conteaza, chiar daca ai pantalonii rupti in fund.

Ultras
    Member

Ieri la AFAN Siman a promis ca da banii pana la 1 iunie. 70.000 din drepturile de televiziune si restul din transferul lui Patrascu. Cu alte cuvinte daca mi se achita datoriile, mi le achit si eu.

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 165 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2002-2003’ is closed to new replies.