Stiri din presa – sezon 2003-2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Stiri din presa – sezon 2003-2004

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 511 total)
  • Author
    Giani
    Member

Taticu’, na-m nimic impotriva opiniilor voastre. Totusi, admirati semnatura de pe articol. Nu a fost scris de un neica-nimeni, pripasit accidental prin redactia RL. Articolul a fost scris de unul dintre cei mai experimentati ziaristi sportivi din Romania, si anume Ion Bocioaca. Mult mai experimentat si mult mai valabil decat ilustri amatori gen Tontoman fost proscrot si actual mazeta sau mai stiu eu care. Este unul dintre putinii ziaristi care insotea echipa noastra la deplasarile din Cupa UEFA in vremurile de trista amintire in care echipa noastra insemna foarte mult in peisajul cazon-militienesc al diviziei blAt.

Pana si faptul ca acest jurnalist a iesit de la naftalina cu un comentariu pe teme sportive, si a si reusit sa il puna in paginile unui ziar in care rubrica Sport este practic inexistenta de vreo 13 ani, spune multe. Din pacate pentru noi, opinia lui Bocioaca, revenit astfel intr-un mod trist cu un material cu teme sportive, nu este o noutate. Desi l-am sustinut pe Siman si i-am recunoscut anumite merite, nu pot sa ii trec cu vederea faptul ca se comporta, atat pe stadion cat si in sediul din Moxa, ca un stapan atotputernic pe propria feuda. Desi nu este nici stapan, si nici atotputernic (dimpotriva, as spune). Si, mai mult, isi mai si bate joc de niste oameni pe care ar trebui sa ii plateasca mai mult decat regeste, si aici ma refer in primul rand la antrenorii echipelor de copii si juniori, dar nu numai.

Iar Sportul Studentesc nu este feuda domniei-sale, ci un nume, o stare de spirit, care apartine in primul rand celor cateva zeci (hai sa fim indulgenti cu noi insine si sa zicem suta) de suporteri, care suntem alaturi de echipa aproape meci de meci, inclusiv in deplasari, atunci cand ne permit timpul si buzunarele. Indiferent de anotimp, vreme sau pozitia in clasament. Iar atitudinea de a refuza orice implicare a unui alt potential sponsor mi se pare de-a dreptul criminala.

Asa se explica si atitudinea lui Neagu (scuze, nu pot sa-i “ofer” calitatea pe care nu o are, de “domn”), care era nemultumit pentru faptul ca s-au comercializat, de catre firma care asigura oficial echipamentul jucatorilor, tricouri cu sigla clubului. Uita acest tovarisci ca sigla asta e tot a noastra, a suporterilor, nu a lui! Daca mai tin cont si de pumnul incasat de Puiu acum 2 ani si cateva luni, ajung la o singura concluzie:

LASATI-NE!!! 😡

Radu Dobrin
    Member

@Giani wrote:

…LASATI-NE!!! 😡

….cui???

cameliu
    Member

Nu e deloc de gluma:

11-10-03 Juventus Bucharest (H)
    18-10-03 International Pitesti (A)
    25-10-03 Pandurii Tg. Jiu (H)
    01-11-03 Extensiv Craiova (A)
    08-11-03 Inter Gaz Bucharest (H)
    15-11-03 Aro Campulung Muscel (A)
    19-11-03 Rulmentul Alexandria (H)
    22-22-03 Cimentul Fieni (A)

Tavi
    Member

urmatoarele cinci meciuri sunt grele de tot … unde mai pui si scaderea de forma si de moral .. :(

Napoleon9
    Member

Din ce am vazut sambata in Colentina, Juve nu este chiar de top. Iar meciul cu Extensiv nu are voie sa ne puna probleme!! 😈

Ultras
    Member

Nici Otopeni, Motru si Targoviste nu sunt cine stie ce si nu prea ne-au pus probleme! 😈

Giani
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@Giani wrote:

…LASATI-NE!!! 😡

….cui???

Pai cam asta e jalea cea mare. Cui??? doar nu cine stie carui caine doritor de sateliti neoficiali…

ion
    Member

din jurnalul national de azi:

Petrescu va fi antrenorul Astrei din Ploiesti!!!
    Sa ne traiesti nea Simane si multumim mult de tot daca e adevarat !!!
    Eu chiar am postat ca se va ajunge la acest lucru si era previzibil ca asa se va intimpla (nu mai spun de ce) .NU MAI SPER NIMIC DE LA SIMAN daca ceea ce scrie in jurnal e adevarat…

Ultras
    Member

Nu avem noi norocul sa scapam de el! In loc sa antreneze, Dan Petrescu sta sa faca emisiuni de televiziune in compania a tot felul de modiste, iar cumparaturile trebuie neaparat sa si le faca doar de la Londra. Tratativele cu Petrolul orcim au cazut cerandu-le gazarilor 100.000$/an in timp ce acestia au oferit max. 70.000$. Faptul ca dupa doar cateva luni in care nu a aratat decat fite negociaza o eventuala plecare e sintomatic. Mai bine ne-ar lasa, Cezarica fiind un antrenor mult mai bun decat el (din munca acestuia a “trait” Bursucul pana acum).

DANE LASA-NE!

Gabi
    Member

l-am facut si pe asta om. avem noi un talent in a-i scoate pe toti din cacat/anonimat.
    ii spunem La Revedereeee…

Tavi
    Member

Zenga a cerut 150.000 $ anual, Cartu s-ar plia pe pretentiile conducerii petroliste, dar a ramas “in carti” si varianta Dan Petrescu. Dupa ce varianta Walter Zenga – antrenor principal la Ploiesti a picat, conducerea Petrolulului s-a miscat rapid si a tratat cu Sorin Cartu .Nu s-a renuntat nici la solutia Dan Petrescu tehnicianul Sportului fiind contactat ieri!

Daca tehnicianul italian a solicitat un contract de 150.000 $ anual, considerat “exagerat” de “gazari”, fostul “principal” al Universitatii a fost de acord sa antreneze formatia “galben-albastra” pentru jumatate din aceasta suma. Pentru Cartu, care s-a intalnit luni seara, la sediul Petrom din Bucuresti, cu Liviu Luca, unul dintre actionarii principali ai Petrolului, un angajament de 75.000 $ pe sezon ar insemna o crestere salariala importanta, de vreme ce Sorin era remunerat de Dinel Staicu in Banie cu 80.000 $ pe doi ani.
    Pe rand – pentru ca nu au intrunit sufragiile celor doi actionari, Ioan Nicolaie si Liviu Luca – numele lui Gigi Multescu, Gabi Stan sau Gabi Balint au fost radiate de pe lista “posibililor”.
    Fotbalistii prahoveni au primit informatii ieri cum ca ar fi reaparut in discutie varianta numirii lui Dan Petrescu sau – surpriza! – a lui Cornel Dinu. Desi Cartu devenise favorit sa preia Petrolul, aseara, tehnicianul oltean a anuntat ca e mai aproape de divizionara B, UTA.
    Azi, totusi, “gazarii” trebuie sa-si anunte antrenorul principal

Radu Dobrin
    Member

@Ultras wrote:

Nu avem noi norocul sa scapam de el! In loc sa antreneze, Dan Petrescu sta sa faca emisiuni de televiziune in compania a tot felul de modiste, iar cumparaturile trebuie neaparat sa si le faca doar de la Londra. Tratativele cu Petrolul orcim au cazut cerandu-le gazarilor 100.000$/an in timp ce acestia au oferit max. 70.000$. Faptul ca dupa doar cateva luni in care nu a aratat decat fite negociaza o eventuala plecare e sintomatic. Mai bine ne-ar lasa, Cezarica fiind un antrenor mult mai bun decat el (din munca acestuia a “trait” Bursucul pana acum).

DANE LASA-NE!

din partea mea poate sa isi faca cumparaturile la baicoi…numai sa isi faca treaba pentru care e angajat….ce e trist e ca se joaca alba-neagra cu antrenorii in mijlocul campionatului..

cezarica, din pacate, nu a aratat mai nimic anul trecut..:(

Ultras
    Member

Acelasi subiect este tratat la http://www.estrony.com/ssb/viewtopic.php?t=940

Cum am mai zis:

DANE LASA-NE!!!

Ultras
    Member

@Radu Dobrin wrote:

cezarica, din pacate, nu a aratat mai nimic anul trecut..:(

Asta este parerea ta! Dar nu uita in ce conditii a preluat echipa (lasata de Andone intr-o stare jalnica, problemele financiare si scandalul meciului cu Bacaul), iar in ultimele etape chiar daca nu am avut rezultate spectaculoase, s-a facut simtita o schimbare in bine in jocul echipei. Chiar una semnificativa! Si nici macar nu avea contract de antrenor principal
    Eu zic ca a aratat ca are stofa de mare antrenor! Sa i se dea painea si cutitul si va avea si rezultate!

Ultras
    Member

Era sa uit de atmosfera pe care i-au facut-o unii dintre apropiatii clubului, exprimata prin injuraturile lui Ilie Malureanu de la fiecare meci acasa!

Viewing 15 posts - 166 through 180 (of 511 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2003-2004’ is closed to new replies.