Stiri din presa – sezon 2003-2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Stiri din presa – sezon 2003-2004

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 511 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Chestia cu tribuna… probabil nu stiau exact daca are dreptul sau nu sa stea pe banca! (avind in vedere datoria spre Manu). Si poate dupa vreo 20 de minute au dat si ei vreun telefon pe la vreun Kassai sa-l intrebe daca e suspendat sau nu…

Ultras
    Member

Cameliu, chestia asta se intampla la fiecare meci, nu a fost un caz izolat la Motru. Baietii de acolo nu prea intelegeau care e faza (nici eu) si au cautat o explicatie (treaba cu banii lui Manu).
    Dan Petrescu motiveaza ca are o viziune mai buna asupra asezarii in teren a echipelor.

dragos
    Member

ACEASTA LEHAMITE!!!!
    credeti ca va aduce alti antrenori???
    stiti raspunsul………..
    ma gandesc la copii ramasi fara antrenori……ce vor face???
    probabil, ceilalti antrenori ii vor prelua…….dar, vor dori sa faca acest lucru fara marire de salariu????? stim raspunsul……
    totusi, sa-i dai afara pe cei, care de-a lungul anilor, au transpirat pentru culorile acestui club, mi se pare un lucru DEPLORABIL !!!!
    ma gandesc ca, eu l-am avut antrenor pe suciu……. iar pe costel pana il stiu de cand eram mic……..nu mai vorbesc de ceilalti etc……….

Ultras
    Member

Si in cazul unora le vor duce dorul si parintii care nu mai au cui cara la greu pentru titularizarea feciorilor. Numai in cazul unora!

ultrasro
    Member

Suciu trebuia sa se pensioneze de un an dar cum Siman a platit taxele din parti omul nu poate sa iasa la pensie

Giani
    Member

Si pana la urma, Dan tot a ramas. Totul a fost un vis erotic al gazarilor si o barfa de reporter de coltul blocului.

07Ex
    Keymaster

Mie inca nu-mi vine sa cred ca i-a dat afara pe astia. 😮

Ultras
    Member

Din ProSport
    “Muciu” a luat cinci cupe si un titlu

de Razvan Toma

Nu demult, imi insoteam un prieten cu masina prin Bucuresti si, la un moment dat, ne-a aparut in fata o masina “smechera” care venea pe contrasens. In dreptul nostru, cel de la volanul ei a inceput sa ne faca semne ba cu farurile, ba cu pumnii sa ne dam la o parte, ca si cand noi am fi fost cei in neregula. In vreun alt colt al lumii, i s-ar fi luat pe vecie carnetul.
    Saptamana trecuta, in ziarul nostru au fost prezentate neregulile de la Sportul Studentesc – motiv pentru care antrenorii, alaturi de alti angajati ai clubului erau gata sa puna de-o greva – indignindu-ma un raspuns cinic al lui Vasile Siman. Dupa ce i s-a spus ca unul dintre antrenorii sai, Vasile Suciu, nu poate iesi la pensie fiindca nu i s-a platit de luni bune CAS-ul, Siman a raspuns cu rautate: “Nu-mi pasa ca Suciu sau Muciu nu poate iesi la pensie”.
    Acest filozof de talk-show-uri n-o fi auzit ca “Muciu” nu este un oarecare, ci unul dintre portarii cu cele mai elegante interventii din fotbalul romanesc, care a cucerit cinci Cupe ale Romaniei si un titlu, a fost campion european de juniori in 1962, a aparat in trei rinduri pentru echipa nationala si de 252 de ori in “A”. Totodata, acest om a fost la un pas de moarte in 1975, dupa tragicul accident rutier al autocarului Sportului Studentesc, in urma caruia si-a fracturat ambele picioare, fiind nevoit sa abandoneze cariera.
    Acel raspuns sfidator il pune in culpa pe Siman si daca era vorba de oricare alt angajat caruia nu i-a platit acele CAS, pentru ca el este cel vinovat. Profita insa de legi sau de legiuitori permisivi si atunci poate sa faca precum acel sofer de pe contrasens.

Cine e pana la urma acest Sile Sculescu?
    Problema este ca nu avem nici o alternativa viabila! Nasol!

ultrasro
    Member

Se pare ca va investi mai nou la Marmatia SIGHETUL MARMATIEI, in satul lui natal se pare!

VASILE du-te la SAPA!!!

fanatikSS
    Member

Sa se duca invartindu-se…….desi nu cred eu ca pleaca el asa usor din capitala…
    Poate vine “fratele Becali” investitor la echipa, ca tot si-a anuntat “retragerea” din emisiunea lui Calinescu!!!

Tavi
    Member

@fanatikSS wrote:

Sa se duca invartindu-se…….desi nu cred eu ca pleaca el asa usor din capitala…
    Poate vine “fratele Becali” investitor la echipa, ca tot si-a anuntat “retragerea” din emisiunea lui Calinescu!!!

orice schimbare in bine este acum mai mult decat binevenita

fanatikSS
    Member

Poate ca o schimbare in bine ar fi daca majoritatea suporterilor ar veni la stadion…!!!
    Faptul ca sambata la meciul cu Juve am fost 10-15 oameni care i-am cerut lui Siman sa-si vanda masina….s-a facut imediat simtit in presa.

Tavi
    Member

suporterii trebuie convinsi sa vina la stadion … iar asta poata face si presa dar si clubul in primul rand!

Sincer vorbind nu cred ca scandarile suporterilor au dezmortit presa …

fanatikSS
    Member

Vocea galeriei s-a facut de multe ori simtita la cluburi precum steaua si

dinamo….

Cat despre interesul clubului nostru ce sa mai vorbim….nici

macar un tricou cu emblema clubului nu ai de unde sa-ti cumperi…

Ultras
    Member

La presa vocea galeriilor se face simtita numai atunci cand e vorba de scandal. La cluburi se face simtita prin prisma faptului ca sefii de galerie sunt pe statul de plata al acestora.
    Iar cu Siman nu prea ai cum sa discuti sau mai bine zis nu ai cum sa-l faci sa inteleaga anumite lucruri. De fortat nici macar atat. Poate sa ne razbunam pe el, eventual, zgariindu-i masina dar noi nu ne putem cobora la acest nivel.
    Iar suporterii adevarati vin la stadion singuri nu trebuie sa ii convinga nimeni! Iar ca sa ai suporteri mai multi acestia trebuie formati sau corupti, dupa caz. Cei vechi trebuie reeducati cu privire la drumul spre stadion.
    Dupa parerea mea am ajuns sa ne miscam intr-un cerc vicios din care nu prea vad iesire: Siman-Bani-Jucatori-Suporteri-Interese externe-Siman. Presa e undeva deasupra si asteapta sa se cac…bip careva pentru a baga maroniu in ziar!

Viewing 15 posts - 226 through 240 (of 511 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2003-2004’ is closed to new replies.