Stiri din presa – sezon 2003-2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Stiri din presa – sezon 2003-2004

Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 511 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

@fanatikSS wrote:

…Poate vine “fratele Becali” investitor la echipa, ca tot si-a anuntat “retragerea” din emisiunea lui Calinescu!!!

pentru mine personal asta ar insemna “Sportul Studentesc – capitol incheiat”………

rhcp
    Member

Un lucru e cert, omul face mai mult rau decat bine echipei. Si cand ma gandesc ca intr-un timp chiar il simpatizam…

07Ex
    Keymaster

@fanatikSS wrote:

Poate ca o schimbare in bine ar fi daca majoritatea suporterilor ar veni la stadion…!!!

Nu chiar majoritatea suporterilor deoarece multi dintre noi nu mai locuim in Romania. :D

ultrasro
    Member

E vorba de cei care trebuie sa se urce in masina sau sa treaca strada pana la stadion….. 😆

@Tavi wrote:

suporterii trebuie convinsi sa vina la stadion … iar asta poata face si presa dar si clubul in primul rand!

Sincer vorbind nu cred ca scandarile suporterilor au dezmortit presa …

Mai baieti…. pe mine nu trebuie sa ma convingeti…. am fost la munca :( credeti ca nu as fi vrut sa fiu la meci?

Giani
    Member

@Ultras wrote:

Din ProSport
    “Muciu” a luat cinci cupe si un titlu

de Razvan Toma […]

Cine e pana la urma acest Sile Sculescu?
    Problema este ca nu avem nici o alternativa viabila! Nasol!

Scuze ca am ras articolul, dar deja exista. Chestia este de mentalitate: orice fraier coclit care poseda ceva bani prin buzunar (in Rromania nu mai conteaza cum ii obtii) se crede net superior “fraierilor” care nu au “stiut” (sau, mai precis, nu au avut nesimtirea de a incalca legea si bunul simt) sa faca bani. Eventual, baga la inaintare principiul rromanesc “te omor si te platesc”. Credeti ca Sica este mai presus ca mentalitate de asemenea indivizi pe care i-am descris mai sus? Nu cred, desi acum 6 luni am facut-o, si rau imi pare.

Tavi
    Member

@Radu Dobrin wrote:

Radu, vreau sa cred ca banul nu are miros

Radu Dobrin
    Member

@Tavi wrote:

nu e vorba de bani aici. acel individ reprezinta pentru mine exponentul mirlaniei “postdecembriste” de la noi. el nu are nici o vina de fapt. nu poti sa il acuzi ca e cum e la fel cum nu poti acuza catelul lui taica-meu ca e patruped. dar daca asa ceva conduce echipa, eu multumesc pentru anii care au fost si imi vad de alte treburi.

ion
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@Tavi wrote:

nu e vorba de bani aici. acel individ reprezinta pentru mine exponentul mirlaniei “postdecembriste” de la noi. el nu are nici o vina de fapt. nu poti sa il acuzi ca e cum e la fel cum nu poti acuza catelul lui taica-meu ca e patruped. dar daca asa ceva conduce echipa, eu multumesc pentru anii care au fost si imi vad de alte treburi.

IN NICI UN CAZ

relele vin si se duc …Nu se poate termina o pasiune si relatiile de prietenie care incep sa apara intre noi(suporteri) daca vine Becali.Totul este trecator iar Becali nu va fi etern.Acum Sportul trebuie sa revina in elita .Iar mai tirziu cind Florin va fi prim ministru ,Ovidiu ministru cu invatamintu’ iar noi suficienti de bogati ca sa investim in fotbal vom prelua echipa si vom avea grija sa o aparam de rele

Tavi
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@fanatikSS wrote:

…Poate vine “fratele Becali” investitor la echipa, ca tot si-a anuntat “retragerea” din emisiunea lui Calinescu!!!

Mai bine a subliniat Nelu ce vroiam sa spun de fapt … Sportul Studentesc nu se termina cu Becali sau cu cine stie cine … astia sunt trecatori … sportul mai are putin si face un secol de existenta … CHIAR VREI SA RENUNTI DACA VINE X SAU Y PATRON, INVESTITOR ZII CUM VREI !??? :(

07Ex
    Keymaster

Desi este putin probabil, eu sper ca Sportul sa castige macar un campionat sau o cupa pana in 2016. Nu de alta dar macar sa avem si noi un titlu sau o cupa in palmares cand vom sarbatori 100 de ani de existenta.

Tavi
    Member

@97SiR wrote:

Desi este putin probabil, eu sper ca Sportul sa castige macar un campionat sau o cupa pana in 2016. Nu de alta dar macar sa avem si noi un titlu sau o cupa in palmares cand vom sarbatori 100 de ani de existenta.

Sa te auda Dumnezeu!

Da’ in stilul lui balamuc asta de siman … poate in 2116 … :(

Tavi
    Member

Antrenorul Sportului Studenţesc, fostul internaţional Dan Petrescu, a făcut un adevărat gest de curaj atunci cînd a părăsit postul de secund la FC Naţional pentru a merge în Divizia B, acolo unde antrenează în acest moment pe Sportul Studenţesc. Dacă alţi colegi ai săi din „generaţia de aur“ au debutat în antrenorat direct la vîrf, Petrescu a avut puterea de a începe de jos. Asta însă nu înseamnă că fostul stelist nu este la fel de ambiţios. Într-o declaraţie acordată presei britanice, tehnicianul din Regie şi-a mărturisit intenţia de a reveni cît mai repede în Anglia, de data aceasta ca antrenor. „În România nu am condiţiile pe care le aveam acolo şi aş vrea să mă întorc, poate în trei ani“. Petrescu a declarat că ţine legătura cu foştii săi coechipieri de la Chelsea, în special cu francezul Desailly şi cu italianul Cudicini, pentru a fi la curent cu evoluţia fotbalului englez.

dragos
    Member

a urmarit cineva aseara emisiunea “recursul….” in care era invitat si dan petrescu???
    eu am adormit…..
    concluzii, planuri de viitor, ceva….alea-alea

Cainele
    Member

A urmarit emisiunea cap-coada ,cine altul decat inegalabilul…Caine.
    Planuri de viitor : se vand jucatori catre Rrapid si FC National.
    Altfel Dan Petrescu spune ca nu-i chiar asa usor pentru Sportu’ sa ajunga in A. 8)

Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 511 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2003-2004’ is closed to new replies.