Stiri din presa – sezon 2003-2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Stiri din presa – sezon 2003-2004

Viewing 15 posts - 286 through 300 (of 511 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Oricum, marlanii de la ProSport au rastalmacit declaratia lui Dan Petrescu care spunea ca pana in iarna nu pleaca nicaieri. I-au aruncat momeala lui Siman iar handicapatul a muscat-o sanatos. ProSportisti traiesc din scandal, care daca nu exista il provoaca!

ion
    Member

In situatia de fata conteaza mai putin daca Prosport cauta sau inventeaza scandalul…Siman in ultima vreme orice ar face face prost ca sa fiu ingatuitor…Antrenorul poate sa anunte :bai patroane astia nu joaca ca vor mai multi bani sau aia, aia .Eu cred ca antrenorului modern nu i se mai poate pretinde sa se ocupe doar de forma fizica a jucatorilor.Daca ei intra in teren cu gindul sa mai vinda ceva sau ca miine pleaca la cutare ca acasa la ei e saracie si dezastru ce poti sa le pretinzi cind joaca…Sa joace pentru gloria lor si atit.E normal cind te invirti intr-un cerc sa ai pretentii materiale cind stii cum stau lucrurile … Ori daca Siman dupa ce ca a ajuns cu bani de se uita si la firele de partunjel care le maninca echipa mai se da si cocos cu istoria atunci chiar ca te apuca miscarea de biela -manivela si faci stop mental.

Ultras
    Member

Aici gresesti in proportie de 90%! Nu e treaba antrenorilor la ce suma se ridica contractele jucatorilor. Acestia isi negocieaza contracte impreuna cu procuratorul direct cu conducerea clubului. Iar treaba ca jucatorii nu joaca din cauza contractelor este un viciu de gandire al tuturor jucatorilor romani. Cum sa vrei marire de contract daca tu joci catastrofal. Joaca bine si apoi ai dreptul sa emiti pretentii. De altfel daca joci bine poti obtine un transfer la o echipa care doreste performanta.

Ai dreptate in ceea ce priveste achitarea la timp a drepturilor financiare ale jucatorilor! Tuturor ne trebuie bani ca sa traim. Aici e buba lu’ Siman: se desparte greu de bani, e extrem de atasat de ei! 😈

cameliu
    Member

daca ii are… 🙄

Ultras
    Member

Asta nu am de unde sa stiu, presupun…

Ultras
    Member

Si chiar daca are, se pare ca n-are de dat. Poate decat la camatari! 😈

sunt deacord ca siman este un prost manager…….. chiar daca el a venit la club intr-un moment dificil, cand daca ne aducem aminte nu existau bani nici pentru facturile de curent……. Insa in stilul in care Siman conduce lucrurile s-ar putea ca binele care l-a facut candva sa se transforme intr-un mare rau. Eu incerc si cred ca nu este cazul sa iu asa prapastios…. nu pot sa cred ca in Romania nu exista cineva cu bani care vrea sa faca o afacere din Sportul sau care sa simpatizeze cu Sportul si sa il scimbe pe Siman….

multi
    Member

Cred ca v-ati cam aprins… si il luati la suturi pe Siman pentru…. pentru ce oare ?!
    Pentru ca ramine mereu dator ?
    Pentru ca a vindut (!?) o jumatate din titulari in vara ?
    Pentru ca a retrogradat ?
    Pentru ca nu investeste in stadionul care aproape sta sa cada ?
    Cam aveti dreptate , o multime de neimpliniri…
    Nu sint avocatul lui , incerc doar sa privesc obiectiv…are si ceva realizari : a mai adus o data echipa in prima divizie , a mai scos-o o data dintr-o criza financiara cumplita , a produs alti copii care sa faca o noua gasca nebuna …
    Poate ca e visator , poate e prost manager, poate e jucator de noroc (si nu mai are noroc in ultima vreme) , poate nu e asa de ahtiat dupa bani asa cum presupune majoritatea noastra…sint lucruri care nu se potrivesc peste imaginea asta de profitor grobian : a adus numai antrenori despre care s-au spus mereu mai multe bune decit rele : Multescu , Balint , Ando , chiar Petrescu; n-a vindut jucatori atunci cind a avut (zice gura lumii) oferte chiar bune-bune (Bucur , Dinita..); a adus jucatorii pe care i i-a cerut Ando (si pina la urma i-a si platit , chiar mai scump decit trebuia) ; nu s-a angrenat in jocul na-ti-o tie , da-mi-o mie chiar daca asta i-ar fi asigurat liniste si , poate, ceva banuti ; nici macar n-a cerut alea 10 milioane cit poate ar fi luat pe bilete la un meci…
    Chiar ca omul e impenetrabil…cel putin asta e parerea mea si n-as tine nici un pariu in ceea ce-l priveste !

Giani
    Member

Ramane de vazut. Inteleg, a facut niste afirmatii complet aiurea, in plus nu prea reuseste sa gestioneze criza financiara in care se afla clubul. Intrebarea este, in cazul in care nu va mai putea continua: cine ii ia locul? (si ma gandesc la solutii viabile, nu la trecerea in remorca vreunui alt club).

ion
    Member

Scuza-ma Florine !
    Daca conduc o echipa sau ceva,si am stabilit cind am preluat conducerea anumite conditii,mai sint si raspunzator de ceea ce fac si legat prin contract,atunci e si treba mea cind ceva sciirtie s-o spun si sa incerc sa indrept greseala!Altfel conform zicalei pentru bici trebe materiale adecvate pentru a plesni corespunator!Iar in fotbal antrenori se implica tot mai mult si in problemele administrative ale echipei cel putin la noi la romani…Cele mai recete exemple Hagi, Rednic,Panduru

Ultras
    Member

@ion wrote:

Scuza-ma Florine !
    Iar in fotbal antrenori se implica tot mai mult si in problemele administrative ale echipei cel putin la noi la romani…Cele mai recete exemple Hagi, Rednic,Panduru

Si ce au realizat?

Ultras
    Member

@multi wrote:

Pentru ca nu investeste in stadionul care aproape sta sa cada ?

Stadionul nu-i al lui!
    Daca as fi chirias la tine in casa ti-ar conveni sa ma apuc sa fac modificari fara acordul tau?
    Oricum se pare ca problema stadionului este in ograda lui Mac Popescu acum, care de altfel a achitat si restantele catre angajati.

ion
    Member

@Ultras wrote:

@ion wrote:

Scuza-ma Florine !
    Iar in fotbal antrenori se implica tot mai mult si in problemele administrative ale echipei cel putin la noi la romani…Cele mai recete exemple Hagi, Rednic,Panduru

Vreau sa spun ca a ridica glasul si sa ceri cind ti se cere nu e o noutate…In plus de acum Piturca,Rednic si altii evident din tara pentru ca in strainatate chiar nu stiu (poate ne lamuresc prietenii nostri care citesc presa de acolo)cel putin aici au reusit.Tu crezi ca Becali sau copos si alti “mari” finantatori chiar nu discuta cu antrenori ?Si sint oricum mult mai bogati ca nea Siman…De frica sa nu-l piarda pe Rednic la facut manager, ii da procent din viznari, nu comenteaza cind da vreo declaratie.Asta ca exemplu…Iar cu stadionul e veche si o mai zic:ati prefera sa stam pe veci in B fiindca Siman nu are bani si nu mai poate sustine financiar echipa.Nu tin minte sa fi vrut sa preia stadionul si oricum tineti minte Siman NU MAI VREA PERFORMANTA.El vrea doar sa scoata bani .Bravo lui!E dreptul lui dar atit timp cit eu tin cu Sportul si vad ca el deraiaza nu pot macar sa nu-l ironizez desi acest lucru e drept nu indreapta cu nimic lucrurile.

Si ce au realizat?

Cainele
    Member

Nu cred ca merita Siman atata atentie din partea noastra…

@Cainele wrote:

Nu cred ca merita Siman atata atentie din partea noastra…

Siman merita ironizat la fiecare meci din Regie….. nimic mai mult

Viewing 15 posts - 286 through 300 (of 511 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2003-2004’ is closed to new replies.