Stiri din presa – sezon 2003-2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Stiri din presa – sezon 2003-2004

Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 511 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Un porumbel care-şi ia zborul din spatele tabelei de marcaj a stadionului din Regie s-a jurat deunăzi cum că iminentul parteneriat dintre Vasile Şiman, boss-ul Sportului, şi Dumitru Bucşaru, omologul său de la Urziceni, se va produce într-o formulă îmbunătăţită.

Un porumbel care-şi ia zborul din spatele tabelei de marcaj a stadionului din Regie s-a jurat deunăzi cum că iminentul parteneriat dintre Vasile Şiman, boss-ul Sportului, şi Dumitru Bucşaru, omologul său de la Urziceni, se va produce într-o formulă îmbunătăţită.

Gingaşa pasăre a prins din zbor zvonul că personajul care va întregi tripla viitoare alianţă este nimeni altul decît un Comandant tot mai nemulţumit de locul pe care-l ocupă în “oficiala” de pe Dinamo

07Ex
    Keymaster

Serios? 😯

Radu Dobrin
    Member

suna fara sens….siman are o echipa care se duce in ‘A’ din inertie…..de ce sa faca coalitii cu “celebrul” bucsaru (!?)….sau cu netoiu…care e un fel de ‘din lac in putz’ comparativ cu oierii…

ultrasro
    Member

Dan Patrascu in articolul Usa interzisa

…………………..

“Insa vineri, zi de post, m-am intristat cu adevarat. Sportul Studentesc, o echipa frumoasa, dupa ce a fost decimata, mai este amenintata si cu mutarea la Urziceni. Un club cu o traditie de aproape o suta de ani este pe cale de a ajunge intr-o localitate unde patron este Bucsaru. Un omolog al lui Culita Tarata, Mischie sau Oprisan, cel cu gazonul din meciul cu Danemarca? Sau o fi vreun urmas al baronului Neumann?”

In rest altceva nu stiu nici eu….. 😯

cameliu
    Member

“Studenţii”, navetişti la Urziceni (28.11)

Patronul Sportului şi cel al Unirii se află în tratative avansate, bucureştenii urmînd ca, din sezonul viitor, să plece din “Regie”

SCHIMBARE DE DOMICILIU. Gigel Bucur (dreapta) şi coechipierii de la Sportul vor disputa meciurile de acasă la 60 de kilometri de Bucureşti, unde vor avea condiţii de pregătire mai aproape de pretenţiile unei potenţiale divizionare “A”

Patronul Sportului şi cel al Unirii se află în tratative avansate, bucureştenii urmînd ca, din sezonul viitor, să plece din “Regie”

Mariana Podeanu
    Alexandru Ştefan

Aproape de finalul primei părţi a competiţiei, apele par să se fi limpezit în seria “bucureşteană” a eşalonului secund. Sportul Studenţesc domină autoritar şi, de departe, nu are adversar în lupta pentru promovare. Perspectiva revenirii grupării din Regie pe prima scenă fotbalistică a readus pe tapet problema banilor, insuficienţi pentru performanţă, şi, de asemenea, pe aceea a unei baze materiale inadecvate. Vasile Şiman pregăteşte însă zilele acestea o “lovitură”, rezervîndu-le o surpriză spectatorilor obişnuiţi să meargă pe bătrînul stadion din Complexul Studenţesc o dată la două săptămîni. Negocierile dintre Şiman şi patronul Unirii Urziceni, Dumitru Bucşaru, pentru ca, de anul viitor, “studenţii” să evolueze pe cocheta arena ialomiţeană şi, în acelaşi timp, să dispună de facilităţile oferite de ultramodernul centru de pregătire al “uniriştilor”, sînt într-un stadiu destul de avansat. În aceste condiţii, Bucşaru urmează să mute domiciliul echipei sale în Slobozia, acţiune ce s-ar putea petrece chiar din această iarnă.
    mariana.podeanu@prosport.ro
    alexandru.stefan@prosport.ro

Şiman confirmă, Bucşaru tace

“Bursucul” ar fi de acord
    Antrenorul echipei din Regie, Dan Petrescu, a spus că
    nu s-ar opune mutării formaţiei la Urziceni. De altfel, “Bursucul” a rămas impresionat de condiţiile oferite
    de baza sportivă ialomiţeană, declarînd la finalul meciului dintre Unirea şi Sportul, din etapa a treia, că s-a simţit
    ca în Anglia. “Nu-mi venea să cred că sîntem la Urziceni”,
    a mărturisit tehnicianul Sportului.

28 noiembrie 2003

ultrasro
    Member

1. Simane printre coceni
    sa joci tu la Urziceni…

2. Studentii bucuresteni nu joaca la Urziceni….

3. Vasile s-o muti pe mata, s-o muti pe mata, la Urziceni, la Urziceni….

Raspunsul lui a fost pe masura, ceva gen Ion Iliescu cand a provocat fenomenul Piata Universitatii in aprilie ’90, stiti voi expresia (nu este cea cu Mai animalule, adresata actualului primar al Constantei, mafiotul sef Radu Mazare, ci e vorba de cealalta expresie cu niste golani). Ghinionul 😯 :D lui Siman ca si al presedintelui Romaniei este ca incearca generalizari fapt ce le dezvaluie carentele destul de mari in materie de logica…

Radu Dobrin
    Member

hehe….ce are logica cu politica ?:)

Ultras
    Member

… sau cu fotbalul!

ultrasro
    Member

Dar uneori este ascunsa rau de tot, si extrem de urat mirositoare…. 😯

dragos
    Member

duminica seara la min.91 a fost invitat si bursucul, care intrebat fiind de cornel dinu cum sta treaba cu mutatul la urziceni, acesta a raspuns ca este doar un zvon; nu stie nimic.
    daca el nu stie, ca este prietinu’ lu’ siman ce sa mai spun….de la fieni au plecat impreuna….

dragos
    Member

va rog, sa participati cu opiniile voastre pe aceasta tema;

acum, cand turul s-a incheiat, putem trage cateva concluzii:
    avem echipa, avem valoare, insa trebuie confirmata si in Div. A, caci aici,
    in B suntem tari, dar in retur trebuie sa fim atenti si sa nu intram “pe varfuri” in teren, caci putem pierde……
    sper ca si bursucul va continua pana la final, caci in gazeta de luni (01.12.03) sustinea ca va continua alaturi de echipa……un alt aspect important ar fi ca lotul sa ramana intact…….in rest NUMAI BINE!!!

Radu Dobrin
    Member

greu de tras concluzii avind in vedere balaceala din ‘B’. ce putem spera, si cifrele indica oarece tendinta, e ca petrescu sa fi pus pe picioare apararea (cea de basme care scapa 6 goluri in meci in care atacul dadea 5 …).

dar asta voi stiti mai bine, care ii vedeti jucind ‘pe viu’

ps…am mutat postul aici in caz ca se ‘intinde’ :)

ultrasro
    Member

Apararea a jucat ceva mai bine ca anul trecut (in valori absolute au fost mai putine erori nefortate ca in divizia A, gen degajari ale portarului in atacantii adversi, mingi degajate de fundasi si portari exact pentru piciorul de sut al adversarului…..

Au fost si ghinioane mai putine, mai putine accidentari…..

Mijlocul a fost evident mai slabut acum fiind nevoie practic de schimbare stilului de joc dupa plecarea lui Paduret…..

Echipa nu face spectacol ca anul trecut, joaca mult mai economic, pana acum cred ca nu au dat in vreun meci mai mult de 60% din potentialkul de joc…. Nu stiu cum vor juca cand vor avea si prime de obiectiv, aspect care acum reprezinta un mare 0. Atacul joaca destul de bine, asteptam explozia in joc a lui Varga si Curelea….. care au aratat destule lucruri pozitive pana acum….

Foarte posibila plecare: Cruceru care a pierdut din pacate locul in primii 14… Apoi e posibil sa plece Galamaz pentru care exista solutia viabila Ratiu ca inlocuire de durata. Daca pleca Mazilu solutii exista din cate se pare….

Oae a crescut mult in joc si se bate acum cu Balan pentru un post de titular. Iovita poate deveni si el in curand un om de baza in lotul de 18.

Stancioiu din pacate nu stiu cum mai apara, el jucand doar in Cupa Romaniei, la cele doua egaluri cu Targoviste si Otopeni, cand au jucat titulari Stere, Toma si Nicola.

cameliu
    Member

Cred ca 46 de goluri date si 2 primite in 15 meciuri e un mic record prin diviziile noastre…

adi
    Member

Noi, galacticii din B. II 😆
    Lasand gluma la o parte, mie imi place cum joaca acum echipa, chiar daca adversarii nostri sunt net inferiori celor de anii trecuti. Am trecut peste socul celor 5 plecari, iar cei promovati in locul lor au pofta de joc si de afirmare.
    Ma ingrijoreaza in continuare instabilitatea financiara. Ca o mica barfa, se pare ca D-l Siman trateaza prin D-l Romeo Chihaia vanzarea unor grupe de la tineret; daca as stii mai multe, v-as spune, asa ca nu ma intrebati ce si cum.
    Eu dau 50% sanse ca SSB sa joace din retur la Urziceni; stiu, nu ne place, dar asta este, eu voi merge acolo cand voi putea.
    Noi sa fim sanatosi.

Viewing 15 posts - 316 through 330 (of 511 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2003-2004’ is closed to new replies.