Stiri din presa – sezon 2003-2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Stiri din presa – sezon 2003-2004

Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 511 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Am stat si am analizat foarte atent evenimentele din ultimele zile si am ajuns la cateva concluzii:

1. Siman, daca nu stia inca, si-a facut un dusman de moarte (Mitica).
    2. Mitica, chiar si fara comisiile de disciplina, are o influenta imensa in fotbalul romanesc (ii stie pe toti, cu toate. Sa nu va surprinda dezvaluirile pe care pana la urma le va face. Omu’ e cu capu’ si nu stie multe)
    3. Siman si-a asumat postura de caine rau a unei aliante care nu ii aduce nici un avantaj (sclavu’ lu’ Giovani, Sandu l-a f…tut cand a vrut, restu’ nici nu-l baga-n seama)
    4. Pana la un anumit punct l-am inteles ca nu are bani si ca nu are cu ce sa plateasca, dar daca la inceputul campionatului viitor toti cei carora are sa le dea bani nu sunt fericiti, atunci e clar ca ceva e “putred in Danemarca”!
    5. Cred ca interesul lui Sile la Sportul este numai unul cu caracter personal (cu toate ca eu consider ca transferurile realizate in aceasta iarna au fost niste afaceri reusite). Nu se vad decat capete de ata investite la echipa.
    6. Tov. Sile nu pricepe ca daca nu vrei sa ai datorii la stat, fie le platesti, fie procedezi ca restul, si declari salarii si profituri mai mici.
    7. Nu vad nici un fel de intentie, nu de a intari lotul, ci macar de a-l aduce la un nivel normal (23-25 de jucatori). Ex. Pulhac am inteles ca s-a miscat bine cat a jucat, a creat faze de poarta. Inseamna ca le are cat de cat. Ce mai asteapta. 50-100 de mii de dolari oferta lui Dinamo (si astia tot geambasi sunt) si peste 2 ani da Giovani 200.000$ pe el. Asa faci bani din fotbal. La vara, indiferent cine ar fi patron, tot vom vinde 2-3 jucatori (Bucur, Mazilu, Lazar sau Tibi Balan). Si atunci aduci inlocuitori?
    8. In varianta cea mai nasoala: Giovani poate vinde 10 jucatori intr-o zi (are tot ce-i trebuie). Ce ne facem?
    9. Pana acum pierderi adevarate au fost: Dinita (ati vazut cu se misca acum la Steaua ca are mana libera!), Paduret, Galamaz si Irimia. Inca nu este grav, dar se impute treaba. Inca trei si s-a terminat lucrarea.
    10. Mai sunt destule, da’ deja ma doare capu’. Asa ca voi trage din toate acestea o singura concluzie:

CAT SIMAN VA FI LA SPORTUL AM BELIT P… NU IMEDIAT, DAR IN DOI, TREI ANI…. 👿

Cainele
    Member

@Giani wrote:

Poate in cimitir, ca tot rimeaza. Sau macar dupa gratii. In orice caz: nici la Liga si nici la Primarie.

o dam in politica???!!! 😈 😈 😈

Ultras
    Member

Nu o dam in politica, dam coltu’! 👿

Cainele
    Member

Din vara se pare (daca vom promova) ca echipa va juca la Urziceni… asta e …vom ajunge navetisti 😥 …
    Ce ziceti de o pichetare…pana nu e prea tarziu…la fazele astea chiar ne lipsesc cativa “ultrasi” adevarati… 😈 … care sa-l “convinga” pe sile…

Cainele
    Member

@Ultras wrote:

Nu o dam in politica, dam coltu’! 👿

nu Florine…sa dea siman cu ai lui …sa li se stinga neamu’…am ajuns ca babele.. 😈

07Ex
    Keymaster

Asta mi se pare parca prea de tot. Am ajuns noi echipa din Bucuresti sa jucam in provincie (si unde, la Urziceni !!!) fiindca vezi Doamne aia au baza sportiva mai buna ca a noastra. 😥

dragos
    Member

mitica ii va trimite lu’ siman : PNA, garda financiara, politia etc., pentru ca
    sustine el, siman a bagat banii in buzunar, fara a plati la stat taxele etc.
    mitica se tine de cuvant…..ii va face rau lu’ sile…..

dragos
    Member

dom’ne, intai sa promovam si apoi, mai discutam…….erau speculatii, insa
    siman a negat tot timpul………..vom vedea.
    mai intai mergem la valcea

Tavi
    Member

@dragos wrote:

si Rarora are patron la parnaie si ce daca :)

Cainele
    Member

@Tavi wrote:

@dragos wrote:

si Rarora are patron la parnaie si ce daca :)

Doamne ajuta…
    P.S: “Cu siman la puscarie/
    Sportu’ joaca meserie…”
    😆 😆 😆 😆 😆 😆

Cainele
    Member

@dragos wrote:

mai intai mergem la valcea

Tot la tzara… 😉

Ultras
    Member

Mircea Sandu si Mitica Dragomir sunt prieteni la catarama. Se schimba “Popa Prostu'” in “Sile Prostu'”? Cu siguranta! 👿

dragos
    Member

dupa 2 saptamani mitica si-a primit inapoi comisiile……..deci, mitica s-a intors……scandalos de rusinos!!!!

Giani
    Member

Si care-i baiu’ frate? E frumos la tara: aer curat, peisaj mioritic, fratii lui fecali in fundal, vaca paste pe marginea drumului… chiar suna relaxant.

Cainele
    Member

@Giani wrote:

Si care-i baiu’ frate? E frumos la tara: aer curat, peisaj mioritic, fratii lui fecali in fundal, vaca paste pe marginea drumului… chiar suna relaxant.

5 milioane de oi …o singura tarla …ghencea.. 😆 😆 😆

Viewing 15 posts - 391 through 405 (of 511 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2003-2004’ is closed to new replies.