Stiri din presa – sezon 2003-2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Stiri din presa – sezon 2003-2004

Viewing 15 posts - 451 through 465 (of 511 total)
  • Author
    Ultras
    Member

au batut cu 4-2 pe nemti 😈

Tavi
    Member

A vrut sa iasa in evidenta in mod clar Tudor dar nu cred ca ne-a furat … pe de alta parte tonul lui Dan ar trebui sa fie decent … nu poti sa raspunzi la o “nenorocire” cu alta

nu cred ca daca ar fi folosit un ton decent ar primit ceea ce a primit

ion
    Member

Asadar ,asadar!Mult noroc lui Gigel si sanatate mxima!Cred ca merita o soarta mai buna pentru modestia si talentul pe care il are!

@Tavi wrote:

A vrut sa iasa in evidenta in mod clar Tudor dar nu cred ca ne-a furat … pe de alta parte tonul lui Dan ar trebui sa fie decent … nu poti sa raspunzi la o “nenorocire” cu alta

nu cred ca daca ar fi folosit un ton decent ar primit ceea ce a primit

NU NE-A FURAT TUDOR????? 😯

Tavi cu tot respectul, dar nu sunt deacord cu tine. Maniera de arbitraj (asta fara sa cadem la un acord comun privind acele faze litigioase) a fost de cel putin + 25% pentru Turma… Intrarile lor dure nu au fost niciodata de cartonasi, intrarile lor de fault usoare in 50% din cazuri nu au fost faulturi, in schimb la 50% din trantirile lor a dat fault… si sa ne aducem aminte ca HENTUL INTENTIONAT SE SANCTIONEAZA CU CU CARTONASI ROSU. El nu a dat nimic, iar arbitrul asistent a vazut foarte bine faza….era 1-1 atunci daca nu ma inseala memoria.

Tavi
    Member

George, eu iti respect parerile. Dar problema ridicata este cu totul alta.

LAMURIRE

Am avut odata eticheta de galerie civilizata, atmosfera universitara … erau doar vorbe??? Daca angajatii clubului dau tonul la mahalagisme, galeria si ea a cam intors-o catre aceasta latura de o buna bucata de vreme :(

Asta nu prea e in regula! Faptul ca unii ne fura mai mult sau mai putin sau faptul ca noi ne simtim furati mai mult sau mai putin nu este o justificare pt o atitudine … neacademica.

Problema in acest topic era daca Bursucu’ a luat-o pe merit sau nu!

Concluzia mea este destul de clara! A luat-o pe merit! Si ar trebui sa traga invatamintele. Eu unul l-am auzit si nu am ce sa mai comentez! Nu poti sa te aperi de pedeapsa primita invocand prestatia arbitrului pt ca nu esti abilitat sa o judeci. Daca iti spui pararea desre arbitraj e ok in masura in care o faci intr-un mod decent. Despre asta era vorba nu cine ne-a furat si cand.

PROPUNERE

Eu am deschis un alt topic in care vorbeam de actiunile intreprinse de club (dc a facut-o) si va propun ca voi cei care sunteti mai aproape de conducerea clubului sa-i rugati sa participe activ pe forum. Nu trebuie sa ne vedem nas in nas daca nu vor sa ne vada, dar pe forum avem ocazia sa discutam si sa lamurim anumite situatii civilizat, nu?

Consider ca in acest fel se evita multe neintelegeri si sunt convins ca toata lumea va avea de castigat dintr-o astfel de atitudine. Suporterii vor fi astfel informati corect si direct despre problemele clubului si sunt convins ca se vor concentra mai putin asupra “binecuvantarilor” la adresa clubului sau a unor persoane din club si mai mult pe sustinerea morala a echipei. Cine are de pierdut de aici??? Doar adversarii cred eu.

Si ca sa-ti raspund George la intrebare nu spun ca arbitrul nu a gresit, dar continui sa cred ca nu ne-a furat. E impresia mea. O fi buna, o fi rea … nu stiu ce relevanta mai are acum. Asa cum jucatorii gresesc nu vad de ce nu ar gresi si arbitri.

Eu nu am pretentii ca arbitrajul sa fie perfect atunci cand luam doua goluri pe greseli elementare de aparare. Daca apararea noastra nu gresea mai aveam discutiile astea?

Am spus ca imi place Sportul si o sa continue sa-mi placa indiferent in ce divizie va fi sau daca, va mai fi sau nu programata la meciuri … sau cine stie ce bazdaganii se vor mai intampla … daca nu ne vroiau in A nu primeam licenta de teren si basta!

ion
    Member

@Tavi wrote:

George, eu iti respect parerile. Dar problema ridicata este cu totul alta.

LAMURIRE

Am avut odata eticheta de galerie civilizata, atmosfera universitara … erau doar vorbe??? Daca angajatii clubului dau tonul la mahalagisme, galeria si ea a cam intors-o catre aceasta latura de o buna bucata de vreme :(

Asta nu prea e in regula! Faptul ca unii ne fura mai mult sau mai putin sau faptul ca noi ne simtim furati mai mult sau mai putin nu este o justificare pt o atitudine … neacademica.

Problema in acest topic era daca Bursucu’ a luat-o pe merit sau nu!

Concluzia mea este destul de clara! A luat-o pe merit! Si ar trebui sa traga invatamintele. Eu unul l-am auzit si nu am ce sa mai comentez! Nu poti sa te aperi de pedeapsa primita invocand prestatia arbitrului pt ca nu esti abilitat sa o judeci. Daca iti spui pararea desre arbitraj e ok in masura in care o faci intr-un mod decent. Despre asta era vorba nu cine ne-a furat si cand.

PROPUNERE

Eu am deschis un alt topic in care vorbeam de actiunile intreprinse de club (dc a facut-o) si va propun ca voi cei care sunteti mai aproape de conducerea clubului sa-i rugati sa participe activ pe forum. Nu trebuie sa ne vedem nas in nas daca nu vor sa ne vada, dar pe forum avem ocazia sa discutam si sa lamurim anumite situatii civilizat, nu?

Consider ca in acest fel se evita multe neintelegeri si sunt convins ca toata lumea va avea de castigat dintr-o astfel de atitudine. Suporterii vor fi astfel informati corect si direct despre problemele clubului si sunt convins ca se vor concentra mai putin asupra “binecuvantarilor” la adresa clubului sau a unor persoane din club si mai mult pe sustinerea morala a echipei. Cine are de pierdut de aici??? Doar adversarii cred eu.

Si ca sa-ti raspund George la intrebare nu spun ca arbitrul nu a gresit, dar continui sa cred ca nu ne-a furat. E impresia mea. O fi buna, o fi rea … nu stiu ce relevanta mai are acum. Asa cum jucatorii gresesc nu vad de ce nu ar gresi si arbitri.

Eu nu am pretentii ca arbitrajul sa fie perfect atunci cand luam doua goluri pe greseli elementare de aparare. Daca apararea noastra nu gresea mai aveam discutiile astea?

Am spus ca imi place Sportul si o sa continue sa-mi placa indiferent in ce divizie va fi sau daca, va mai fi sau nu programata la meciuri … sau cine stie ce bazdaganii se vor mai intampla … daca nu ne vroiau in A nu primeam licenta de teren si basta!

Nu stiu daca are rost sa discutam prea mult pe aceasta tema dar…legile fotbalului romanesc sint cam ciudate incomplete sau lispesc…Exemplu:National -Craiova ,unde s-a dat dreptate primei echipe pe lege dar s-a recunoscut de fapt ca legea e ambigua (ca sa fiu blind) si mai recent cazul Sportu- Faru cu dopaju…Acolo cred ca legea lipseste deoarece e clar ca s-a jucat cu jucatori dopati…Lui Raducan i s-a luat medalia olimpica tot de la un banal nurofen iar Farului nu i se intimpla nimic!!!Cind echipa este prost arbitrata 7 meciuri din 8 si tu ca antrenor vezi cum pierzi puncte pe care nu le mai poti recupera atunci omeneste te ia valu si injuri…Mai ales cind legea e proasta si cel care iti face rau nu este sau nu poate fi pedepsit…Asta e dupa cum am mai spus viata in Romania si cred ca pe fiecare din noi ne ia valu uneori iar apoi regretam ce-am zis sau facut.Cred ca Petrescu trebuia judecat altfel si pedepsit ceva mai blind…Iar arbitri care gresesc pedepsiti atunci macar cu aceiasi moneda…Bani si suspendare serioasa sau inlocuire dupa caz…
    poate daca arbitrilor li s-ar aplica amenzi si suspendari serioase ar exista macar prezumtia de vinovatie nepremeditata adica prostie…

Cit priveste intilnirea noastra electronica cu asazisa conducere a echipei de fotbal ,Tavi, cu respect si simpatie ti-o spun ,se poate dragoste cu de-a sila?Cit ne-am straduit noi sa vorbim cu mariile- lor ? Ne-am ales cu epitete si idea ca noi nu existam de la ei si nimic mai mult!Nu ne-au ajutat cu nimic de 2-3 ani si au aratat ca nu vor sa aiba de-a face cu noi sub nici o forma!Din respect pentru ceea ce a insemnat si inseamna Sportul Studentesc ca stare de spirit nu cred ca e nimerit sa cadem in genuchi fata de ei si sa-i rugam sa fim prieteni!!!Gindeste-te in ultimi 3 ani ce au facut din echipa si mai nou ce intentii au la iarna si o sa vezi ca gindurile tale evident bune si corecte nu au legatura si echivalenta cu actiunile actualei conduceri…Eu personal nu doresc sclavie nici pentru echipa nici pentru noi ca suporteri.Mai bine in C sau D cu o conducere care se straduie si pentru echipa nu numai pentru poftele si interesele lor .

cameliu
    Member

Fratilor, arbitrajul pina acum, a fost mult mai bun decit de ce am “beneficiat” in sezonul in care am retrogradat!

Daca ne legam la infinit de arbitraj nu vedem birna din cauza paiului din ochi…

ion
    Member

hai sa fim atunci de acord cu toti ca nu ne mai intereseaza Sportu decit privit ca ceva strict idealist .Nu conteaza ce se-ntimpla in jurul echipei si cu ea,viata nu exista si daca i se intimpla de rau e bine iar daca i se-ntimpal de bine e si mai bine…Poate asa cei ca mine nu vor mai circoti si isi vor mai reveni compunind poezii despre frumusetea existentei in orice conditii…Nu pricep de ce trebuie sa ma pedepsesc pe mine in conditiile in care altii nu sint corecti fata de persoana mea?Asta e o teza simaniana…Daca arbitri ar gresi si in plus si in minus fata de echipa ar mai fi cum ar mai fi …Da’ cind o fac de 7 meciuri unu dupa altu impotriva mea ce sa mai zic? Pune-te in situatia ipotetica ca tu ca individ te pregatesti cit poti de bine pentru ceva ,actionezi corect ,mai mult nu poti si pe deasupra altcineva te impiedica in mod constant sa reusesti …Cum reactionezi?

Tavi
    Member

Nelu, pe mine personal ma intereseaza Sportul din mai multe puncte de vedere nu doar idealist. Imi pare rau ca ma bagi in aceasta oala. Nu cred ca merit asa ceva. :(

Eu am facut o chemare catre echilibru si civilizatie, catre sprit sportiv si academic. Nu putem sa ne ignoram reciproc (galeria si clubul) trebuie sa infiintam o punte de legatura cu clubul. Daca nu directa, macar virtuala … asa ne-am cunoscut multi dintre noi, nu? Indiferent ca ne place sau nu avem ceva in comun cu Siman & Co.

Desi pare o varianta idealista nu cred ca daca punem intrebari acolo si asteptam raspunsuri e ceva rau. E doar o incercare cu sorti, ce-i drept, mici de izbanda. Eu m-as fi riscat sa fac primul pas daca cunosteam pe cineva “inauntrul” clubului care sa fie in stare sa apese niste taste.

Pe de alta parte va intreb daca credeti ca urland si injurand si amenintand vom rezolva ceva? Noi sau clubul! Va spun eu ce se va intampla! Vom primi in continuare amenzi! + imaginea terfelita! + ca unii or fie catalogati recidivisti la o adica!

Nu spun ca asta e cea mai buna varianta dar trebuie sa incepem cumva. Daca ne ignora in continuare asta e! Macar stim o treaba!

cameliu
    Member

Pe mine nu ma prea intereseaza… doar ca am puls 150 si temperatura 39°C cind ascult meciurile “live” pe internet!

Iti dai seama ca ma intereseaza f. mult ce se intimpla, insa a da vina pe arbitri nu inseamna a rezolva problema!

Tavi
    Member

@ion wrote:

…nu cred ca e nimerit sa cadem in genuchi fata de ei si sa-i rugam sa fim prieteni!!! […] Eu personal nu doresc sclavie nici pentru echipa nici pentru noi ca suporteri.

O discutie nu are nici o legatura cu caderea in genunchi, cu prietenia sau sclavia.

Trevizes
    Member

In primul rind salutare la toata lumea.
    Sunt nou pe aici, si sunt suporter rapidist si cu sportul in egala masura si de abia acum am descoperit acest loc de intilnire virtual.

Vad ca toti cei care se iau de Steaua sutn sanctionati foarte rapid. Pina la urma Tudor a fost un slugoi ordinar in acel meci si ar fi scos din sarite pe oricine. Nu pot sa spun despre el, da, e om si a gresit de doua ori si ii pare rau, e un arogant si un increzut si cu multe proptele.
    Sa protestezi la arbitri inseamna si sa incerci sa-i intimidezi putin sa revina la impartirea justa a dreptatii pe teren. Daca esti civilizat lumea te mai ia si de prost care poate fi fraierit. Pentru Sportul orice punct in clasament conteaza.

Radu Dobrin
    Member

bun venit printre noi! :)

dragos
    Member

lipsesc si eu 2 zile din peisaj (din motive de sanatate) si cand revin, gasesc “contre” intre noi…….. NU ESTE BINE PENTRU NOI, FRATILOR !!!

daca danezul l-a injurat pe tudor (acest brad pitt al romaniei !!!!), cred, ca
    a facut-o involuntar (ce nu spune omule la necaz, nu???), insa, bursucul (spune el) il apreciaza pe tudor…..
    referitor la meci, parerea mea este ca, tudor s-a vrut impartial, insa pe alocuri, a tras putin cu oaspetii……..NU AVEA STEAUA NEVOIE DE AJUTOR!

referitor la relatia: club-galerie = IMAGINE, cred, ca ar fi benefic pentru NOI, daca, macar o persoana autorizata din cadrul clubului s-ar putea intalni cu noi O SINGURA DATA, SAU DE 2 ORI PE SEZON (1 data in tur, 1 data in retur)…..

ion
    Member

@Tavi wrote:

Nelu, pe mine personal ma intereseaza Sportul din mai multe puncte de vedere nu doar idealist. Imi pare rau ca ma bagi in aceasta oala. Nu cred ca merit asa ceva. :(

Eu am facut o chemare catre echilibru si civilizatie, catre sprit sportiv si academic. Nu putem sa ne ignoram reciproc (galeria si clubul) trebuie sa infiintam o punte de legatura cu clubul. Daca nu directa, macar virtuala … asa ne-am cunoscut multi dintre noi, nu? Indiferent ca ne place sau nu avem ceva in comun cu Siman & Co.

Desi pare o varianta idealista nu cred ca daca punem intrebari acolo si asteptam raspunsuri e ceva rau. E doar o incercare cu sorti, ce-i drept, mici de izbanda. Eu m-as fi riscat sa fac primul pas daca cunosteam pe cineva “inauntrul” clubului care sa fie in stare sa apese niste taste.

Pe de alta parte va intreb daca credeti ca urland si injurand si amenintand vom rezolva ceva? Noi sau clubul! Va spun eu ce se va intampla! Vom primi in continuare amenzi! + imaginea terfelita! + ca unii or fie catalogati recidivisti la o adica!

Nu spun ca asta e cea mai buna varianta dar trebuie sa incepem cumva. Daca ne ignora in continuare asta e! Macar stim o treaba!

Tavi !!!!!!!Stii foarte bine ca te respect pentru echilibrul tau si tin la tine !Si asta nu e dedicatie in direct !Te rog da-mi voie sa am alta parere fata de situatia in care se gaseste Sportu acum!Si nu o fac cu rautate ci o fac pentru ca asa simt eu .Poate ca percep gresit situatia …Insa eu dupa cele intimplate in 3 ani nu vreau sa stau la aceiasi masa cu gasca lui Siman.Nu am zis niciodata sa amenintam sau sa distrugem ci doar sa luam o atitudine asa cum spui tu academica fata de ea.Nu s-a putut ca interesele au fost si sint diferite asta e…Da’ pentru a putea supravietui Sportu are nevoie in conditiile in care patron e Siman de dreptate sportiva…iar de la noi de atitudine, repet nu golanii ci atitudine…

Viewing 15 posts - 451 through 465 (of 511 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2003-2004’ is closed to new replies.