Stiri din presa – sezon 2003-2004

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B Stiri din presa – sezon 2003-2004

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 511 total)
  • Author
    Giani
    Member

Mi-ai luat-o inainte. Vestea e bomba!!!! Sunt convins ca efectul va fi la fel de mare, sau poate chiar si mai si, decat cel indus de Gabi Balint. In urma cu ceva vreme, “Bursucul” afirmase, intr-un interviu, ca singurul patron de Divizia A (in acel moment, din pacate) pentru care ar lucra cu placere ar fi Vasile Siman. Cu toate erorile manageriale comise de Siman, iata ca a reusit totusi sa se faca apreciat, si un fost fotbalist de mare valoare il apreciaza din postura de potential angajat. Repet, Vasile Siman a avut marele merit de a salva Sportul Studentesc, si a-l judeca numai dupa erorile omenesti ar fi o eroare si mai mare.

Si iata ca numele finantatorului nostru a fost apreciat de un fost mare jucator. Sper numai ca experienta engleza a lui Dan Petrescu (sa nu uitam ca, pana la urma, jocul de fotbal s-a nascut in Insula) va fi de bun augur echipei noastre. Sau ca un patron patimas de Hattrick, mizez pe faptul ca, desi avem o echipa “poor”, vom avea un antrenor “solid”, cu experienta si leadership “mythical”, sau poate chiar mai mult. Amatorii de hattrick stiu grila, pentru cei ce nu sunt interesati sau nu au avut sansa de a primi echipa in acest joc, in care suporterii SS au deja zece echipe minim, voi posta grila de evaluare la categoria “Internet Games”.

Consider ca un antrenor cu autoritate (Si Dan Petrescu are asa ceva) si cu o echipa valabila (ceea ce in momentul de fata avem), se poate promova fara probleme in divizia blAt, chiar daca valcea e echipa PDSR-ului rebotezat PSD si are un buget declarat mai mare decat Rrapidul lui Cop(r)os.

Bafta si minuni, si dupa mutarea asta am convingerea ca vom marsa, nici macar ca vom defila, in mediocritatea mult mai curatei divizii B.

AVANTI BIANCO-NERI!!!!!!

Giani
    Member

Tata, pai de astia ne vaitam noi. Care ne-au mancat o groaza de puncte in divizia blAt condusa de miticu’???

Pai p-astia ii dadeam si gratis, numai sa scapam de niste loaze. Lasati-i fratilor sa faca tusa pe la rrapid, cainamo, aurolakersteaua, psd aek temesvar bragadiru, farul ouatu’, fese-ne pesede mancau si alte asa zise cluburi ramase in asa-zisa divizie A, patronata de cel mai shmecker militzian al rromaniei pe numelei lui ecsecrabil de dd, care ieste prinshipalu’ faktor de retrogradare a noastra (pe bune, deranjam prea tare), si care facu frate tot ce putu doara doara n-o veni si garda financiara pe la dinamo si steaua. Da’ trecura ma, frate-miu, si vazura acolo niste magarii mai mari decat magaru dd care le patrona, si penalizara ba frate tot pe rromanu de cop(r)os, da’ ce mai conteaza… ca doar tot militzia e la putere (sau poate la putoare).

Da’ hai mai bine s-o lasam moale cu mizeriile lor si sa ne calculam de pe acum ficatii, creierii si bugetele pentru metrii cubi de bere pe care ii vom savura anul viitor prin mai-iunie pentru revenirea acolo unde ne este locul de 87 de ani: DIVIZIA A (nu blAt, insa!!).

FORZA SPORTUL!!!!!!!

07Ex
    Keymaster

Intr-adevar o veste excelenta, dar totusi ma gandesc cat de bun antrenor este Bursucul? Ca fotbalist cred ca nici unul dintre noi nu poate nega faptul ca Dan Petrescu a fost un fotbalist cu nume, dar ca antrenor sincer sa fiu nu prea am auzit mare lucru. Stiu ca parca a fost antrenor secund la FC National, dar principal a fost Zenga, asa ca nu ne putem lua dupa asta. Sper insa sa fie intr-un ceas bun si cu Dan Petrescu la timona sa promovam cat mai curand.

07Ex
    Keymaster

Eu cam sunt de acord cu Giani in privinta plecarii lu’ Galamaz si Mazilu. Dupa cate puncte ne-au mancat anul trecut chiar imi pare bine daca ar pleaca de la noi. Singurul jucator care-mi pare rau ca a plecat e Dinita. Consider ca fara el ne va fi foarte greu la anu’. Chiar ma intreb cine ar putea sa-i ia locul lui Dinita din actuala echipa, deoarece de venit nu cred ca va veni nimeni la noi? Voi ce credeti? Care va fi echipa noastra de baza in sezonul viitor?

cameliu
    Member

Ai dreptate Cazimir, ca Petrescu nu e antrenor. Suntem o echipa mica si-si poate incepe cariera de antrenor la noi. Dar decit Cezarica de ce nu Dan Petrescu?
    Castigam imagine!!!

Insa cum se rezolva problema cu milionul jumate datorat statului???

07Ex
    Keymaster

Mi-am adus aminte de inca o chestie apropo de antrenor. La un moment dat tin minte ca s-a scris prin presa ca Cezarica nu avea nu stiu ce certificat de antrenor si deci legal el nu ar fi avut dreptul sa antreneze in prima divizie. Cum sta treaba cu Bursucul, el are sau nu certificat de antrenor?

Pentru Divizia B nu ai nevoie de acel certificat, este valabil numai pentru Divizia A. Prtobabil se merge pe principiul ca Divizia A este numai pentrtu jucatori profesionisti, iar Divizia B si pentru amatori, asa ca se poate si la nivel de antrenori.

07Ex
    Keymaster

@George Apostol wrote:

Pentru Divizia B nu ai nevoie de acel certificat, este valabil numai pentru Divizia A.

Dar daca promovam la anul? Are sau nu D. Petrescu certificatul respectiv? Va intreb deoarece parca vad ca va gasi Corleone motiv cum sa ne retrogradeze daca nu avem toate actele in regula. 😆

Giani
    Member

Ai dreptate, in afara de Vanju Mare (asta unde dracu’ o fi???) si Cra…iova, putem merge si pe jos :-D.

Nici un regulament nu perevede ca esti retrogadat ca echipa pentru ca antrenorul nu are nu stiu ce certificat, cel mult poate sa ii interzica respectivului sa ia loc pe banca tehnica a unei echipe in calitate de antrenor principal.

Giani
    Member

Ca de obicei, cand sunt optimist e bine. Desi nu speram, dupa ce prima noastra speranta, Balint (nu ii doresc succes cu javrelea astea neocomuniste) a semnat aiurea cu peceristii de bragadiru, mutati accidental la Timisoara, in pielea de PVC a unei echipe cu geneza comuna cu a noastra (matematicianul Traian Lalescu), credeam si eu ca totul s-a naruit. Cand sperantele erau desarte si il vedeam pe Cezarica pe postul lui Del Bosque, a venit surpriza: DAN PETRESCU!!!!!!!!!!! Sa fie intr-un ceas bun (si plin de cucuvele pentru idolatrii acestei pasari cand are pene rosii, cu stelute, secere si ciocane galbene).

07Ex
    Keymaster

Sper doar ca Dan Petrescu sa stie sa si antreneze, nu numai sa joace. De jucat stim cu totii ca stie si poate sa joace asa ca ramane de vazut daca poate acelas lucru si cu antrenoratul. Noi oricum ii uram succes!!!

Giani
    Member

Caz, am incredere in “Bursuc”. A jucat la una dintre cele mai mari echipe din lume (Chelsea) si a fost secundul unui antrenor italian. Fatza de idiot nu are, deci sigur a invat ceva din lunga experienta fotbalistica pe care o are. Sper numai sa nu se certe si el cu Siman pentru bani. Cu Petrescu sunt de asemenea convins ca nici jucatorii nu vor mai face prea multe fitze, chiar daca mai are Siman fata de ei datorii de cateva hartoage verzi cu moaca lui Hamilton la interval.

Giani
    Member

@97SiR wrote:

Eu cam sunt de acord cu Giani in privinta plecarii lu’ Galamaz si Mazilu. Dupa cate puncte ne-au mancat anul trecut chiar imi pare bine daca ar pleaca de la noi. Singurul jucator care-mi pare rau ca a plecat e Dinita. Consider ca fara el ne va fi foarte greu la anu’. Chiar ma intreb cine ar putea sa-i ia locul lui Dinita din actuala echipa, deoarece de venit nu cred ca va veni nimeni la noi? Voi ce credeti? Care va fi echipa noastra de baza in sezonul viitor?

Dinita si-a facut datoria fata de club. Merita insa mai mult decat sa intre sclav la un cioban analfabet, insa in iarna a fost neserios. Ar fi putut fi mai bine, undeva prin Turcia, a preferat echipa asta de slugi la comanda unui stapan gaunos si falit. Ii doresc sa ii fie bine, desi numai astfel nu il vad sub comanda unui jucator de zaruri (sau in folclorul rromanesc barbut), si in sfarsit sa isi gaseasca implinirea profesionala de care avea nevoie (si pe care, sa fim realisti, nu ar fi gasit-o niciodata la Sportul, fie si numai din cauza situatiei financiare). Chiar daca la plecare a fost de doi lei si a aruncat cu noroi asupra unor oameni care l-au apreciat, chiar daca nu finaciar. Indiferent ca si-a facut datoria fata de club pana la capat.

cameliu
    Member
Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 511 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2003-2004’ is closed to new replies.