Stiri din presa – sezon 2004-2005

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Stiri din presa – sezon 2004-2005

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 255 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Pai nu v-am spus eu! D-asta rateaza atata Mazilu, gandeste prea mult! 😈

dragos
    Member

Sabau va fi antrenorul Bistritei in noul sezon; deci, sa speram ADIO BLATURI !!!
    poate il vom vedea si jucand…….BRAVO MOTULE !!!!

dragos
    Member

claudiu raducanu era recunoscut pentru “perlele” sale…….

dragos
    Member

ma bucur ca in noul sezon, multi antrenori din “generatia de aur”, au ales sa antreneze in divizia A: panduru vasluianul, dorinel clujeanul, sabau bistriteanul……..
    numai in acest fel vom avea un campionat : MAI ALB, MAI CURAT, MAI CATIFELAT !!!!

Ultras
    Member

Interesant…

Commando Viola Ultra Curva Sud, galeria lui Poli Timisoara, promite sa aiba o noua fata in sezonul in care echipa antrenata de Cosmin Olaroiu a anuntat ca se lupta pentru titlul de campioana. Liderii nucleului care sustine formatia de pe Bega sunt hotarati sa separe adevaratii ultrasi de cei care vin la stadion numai pentru a privi. “De acum inainte, vom incerca sa scapam de persoanele al caror loc nu este in peluza, datorita modului de manifestare diferit de al nostru, de cele prezente doar pentru a-si etala vestimentatia sau noua prietena, de consumatorii de seminte, care nu pot intelege ca locul lor e in fata micului ecran. Cine este alaturi de noi trebuie sa stea tot meciul in picioare si sa cante”, au comunicat liderii CVUCS. “Sita” va incepe sa cearna o data cu partida-eveniment de pe 16 iulie, dintre Romania ’94 si Brazilia ’94.

dragos
    Member

dom’ne, e o solutie excelenta la nr. lor de 20.000 oameni, insa la noi ???

Tavi
    Member

“Cin’ s-aseamana, s-aduna” spune o vorba din batrani. Asta inseamna ca fiecare din noi are un anumit grad de afinitate fata de cineva sau ceva … deci oricui poate sau nu sa-i placa cineva sau ceva.

Dar daca incepe sa “ridice garduri” sa imparta oamenii in “albi” si “negri” atunci lucrurile se schimba si cred ca o astfel de atitudine, daca nu inseamna, cel putin miroase a extremism … si nu stiu cat de bine da bine imaginii galeriei Timisoarei. :?

dragos
    Member

nu stiu altii ce vor sa faca sau nu, insa noi vom ramane cu imaginea noastra de “gasca nebuna”, atmosfera boema specifica regiei etc.etc…….

ma gandesc cum am putea sa creeam o atmosfera frumoasa in prima etapa: ceva baloane albe,negre, confetti etc…….

Blue Eyes
    Member

finetti …yuuummmmy 8)
    de ce nu am face o brosura cu meciurile Sportului ……
    o petrecere in aer liber :)

@Blue Eyes wrote:

finetti …yuuummmmy 8)
    de ce nu am face o brosura cu meciurile Sportului ……
    o petrecere in aer liber :)

ehe… si invitate speciale toate studentele din regie :))

Blue Eyes
    Member

The supporters of Sportul Studentesc cheered the club’s decision to update the stadium. “Finally!” the head of the fan club exclaimed. “Our competitors will be so jealous.”

….yeah right…..i’m just a dreamer..
    😥 …vreau si io un stadion….
    http://gardianul.ro/2003/06/27/img/sport2003062713.jpg
    se spune ca in spatele fiecarui om puternic sta o femeie…..poate-i sopteste ceva la ureche …io stiu ?

Blue Eyes
    Member

Am si io cateva intrebari :
    Nu suntem prea optimisti ?
    Care sunt sansele sa castigam cu echipa clasata pe locul 4 in lume ??
    Mai ales ca selectia e varza (parerea mea) …Si mai ales ca la echipa nationala vin fie pigmei (vezi Florentin Petre)….fie pensionari ….fie jucatori care au stau o perioada ma lunga in concediu (vezi Mutu)….
    Dar jucatorii de la CFR care au jucat atat de bine in cupa Intertotto ? Nu incapea la echipa nationala macar unu’ pe langa Dorinel Munteanu ???
    Ce sa mai spun de Radoi…

Oricum …concluzia mea este ca “O s-o luam urat de tot !” … :(

Ultras
    Member

Panaramele alea de la CFR? Sau cum le-a zis Munteanu “fetele din gruia”? Niciodata! Mai ales ca sunt si batrane…

dragos
    Member

aceasta etapa (a cincea) a fost de-a dreptul nebuna !!!

farul a “luat-o” de la iasi cu 3-1, iar stanca la primul sau meci ca titular la “rechini”, a pasit cu stangul…..asta este !!!

rapidul se pare ca are complexul 3-0, pentru ca dupa, ce a condus cu 3-0, s-a vazut egalata la 3 (acest lucru se intampla dupa cateva luni de la meciul cu fc national cand istoria s-a repetat); otelul – rapid = 3-3……..

steua s-a chinuit la tg-jiu, iar clujul i-a ARS pe bancari………..

dragos
    Member

Florine, am vazut pe discutiile dintre tine si suporterii argesului pe onlinesport
    chiar mi-a placut atitudinea ta vis-a-vis de “intepaturile” pitestenilor…..bine, ca nu te-ai lasat si le-ai dat mereu replica..

Viewing 15 posts - 211 through 225 (of 255 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2004-2005’ is closed to new replies.