Stiri din presa – sezon 2004-2005

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A Stiri din presa – sezon 2004-2005

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 255 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Noi cei de peste hotare prindem macar unul din posturile astea?

Tavi
    Member

Voi “stranierii” aveti ceva sanse daca TVR2 ar putea fi preluat de TVRi … dar din cate ii stiu eu pe alde Mitica care vinde drepturi de televizare la greu n-o sa se lase el asa usor fara ceva “cascaval” :?

multi
    Member

Scuzati-ma , ce-i aia telesport ? De ce n-am habar de postul asta si ce arie de acoperire are ?
    Ori ,la Tulcea, fac si eu parte din cei de peste hotare ? :(

cameliu
    Member

Culmea e ca in satul parintilor mei in Alba, pe cablu avem si TeleSport si TV sport (ambele romanesti!).

Pt diaspora insa, nu cred ca mai putem vedea meciuri pe internet…
    In urma cu vreo 2 ani, TVR si Protv se vedeau chiar bine pe internet…
    National TV cred ca nici nu are site! d’apoi Telesport…

07Ex
    Keymaster

Pai daca inteleg bine noi cei de afara nu vom putea vedea meciurile live. Vom putea macar sa ascultam meciurile? Daca da, pe ce site?

Stiu ca cei ce la Prosport si parca Onlinesport transmit meciurile “live” pe internet, dar parca nu e la fel ca si cum ai asculta meciul la radio.

ultrasro
    Member

Doar Radio Romania nu e in stare sa transmita meciurile pe internet :(

cameliu
    Member

Singura speranta ramine: http://www.diviziaa.com

Ei au retransmis pe sit: Fotbal Minut cu Minut de la RRA, si pt multe alte meciuri au retransmis sunetul de la televiziuni la unele meciuri televizate.
    Mai bine decit nimic!
    Insa sa vedem daca va functiona si anul asta!
    Oricum e nevoie de inscriere (Login, parola, etc.) pentru a putea asculta stream-ul cu Winamp-ul!

dragos
    Member

pare-se ca protv-ul nu a mai cumparat drepturi de televizare????
    sau poate telesport este “fiul lor”……….

Ultras
    Member

ProTv are datorii de 2 milioane de dolari catre Liga, asa ca nu va mai televiza nimic.

dumy
    Member

Si nici pe divizaa.com nu se vor mai putea urmari toate partidele in direct.Se va alege doar o singura partida care va fi votata de fani.

Pacat. Nu stiti pe Telesport ala care da 3 meciuri pe etapa il baga prin cablu?

dragos
    Member

@cristiansportul wrote:

il vor baga, sigur pe retelele de cablu…….a fost o manevra sa le cresca cota…..

dragos
    Member

@cristiansportul wrote:

il vor baga, sigur pe retelele de cablu…….a fost o manevra sa le creasca cota…..

Mersi. Oricum daca nu erau bagati nu stiu de ce ar mai fi luat drepturile. Daca nu ii vede nimeni, nu pot vinde publicitate si nu au cum sa scoata bani. Sa stii ca ai dreptate , a fost doar o manevra de-a lor.

dragos
    Member

TELESPORT-ul se “prinde” doar pe CVR……asteptam si pe RCS, Astral…

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 255 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2004-2005’ is closed to new replies.