Stiri din presa – sezon 2005-2006

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Stiri din presa – sezon 2005-2006

Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 299 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

pe mine nu ma bucura asta….as fi preferat sa continue sa ne ignore…dar deh…

@Radu Dobrin wrote:

sa speram, pentru ei, ca sint oameni rabdatori din fire 😆 😆 😆

Sa vorbim cu Ovidiu, poate le da lui Mazilu si lui Siman, cate un set de bratari siliconice, sa le trimita lui Muresan de la CFR !
    Cat ar fi ei de rabdatori, nu este frumos sa joace “nestimulati” ! 😆

Radu Dobrin
    Member

asta cu “stimularea”, zau daca am reusit sa o inteleg vreodata…..mie mi se pare o jignire la adresa potentialilor ‘stimulati’

Giani
    Member

@dragos wrote:

nu este editie de ziar de sport, care sa nu contina articole despre SPORTUL STUDENTESC si acest lucru ma bucura ENORM !!!

presa este de partea noastra, echipa joaca SUBLIM….pana si unii suporteri adversi s-ar bucura sa ne vada CAMPIONI !!!

este MOMENTUL NOSTRU SI NU TREBUIE SA-L RATAM !!!!

Ma uit prin alte parti la reactiile suporterilor echipelor de provincie. Toti spun ca decat sa mai asistam la acelasi penibil oligopol SDR, mai bine castiga Sportul. Suntem in peluza mai putin de 100, dar daca vom castiga, vom fi aplaudati de 6 milioane de romani.

@Radu Dobrin wrote:

asta cu “stimularea”, zau daca am reusit sa o inteleg vreodata…..mie mi se pare o jignire la adresa potentialilor ‘stimulati’

Potentialii “stimulati” sunt toti niste “romani adevarati” , iar banul nu jigneste niciodata pe un “roman adevarat” !
    E drept ca mai sunt si romani sanatosi si normali………..

Giani
    Member

@black@white1916 wrote:

@Radu Dobrin wrote:

Potentialii “stimulati” sunt toti niste “romani adevarati” , iar banul nu jigneste niciodata pe un “roman adevarat” !
    E drept ca mai sunt si romani sanatosi si normali………..

Depinde, daca nu te consideri peremist, exista si optiunea “valea”.

Giani
    Member

Stadionul nu a luat foc, nici la propriu si nici la figurat. Dar daca terminam campionatul cu 62 de puncte, sigur stadionul va lua foc, in mod figurat vorbind.

razvanR
    Member

Four-way title fight in Bucharest
    Wednesday, 10 May 2006
    by Paul-Daniel Zaharia from Romania

CF Sportul Studentesc are leading the way as four Bucharest clubs continue their fight to win the championship over the final four rounds of the Romanian season.

Sportul impress

Sportul have seen some terrific attacking football rewarded with some great results – not least a 5-4 win at FC Dinamo 1948 Bucuresti on 29 April. At one point they were 4-1 up before Dinamo pulled the scores back to 4-4. It was all too much for Sportul coach Gheorghe Multescu who spent the night in hospital due to heart problems. Eighth in the table at the winter break, Sportul’s low-budget squad have really gelled in 2006.

Mazilu cautious

With many of the team having graduated through the club’s youth ranks, they could yet win their first national title if they can get good results from their matches against FC Steaua Bucuresti and AFC Rapid Bucuresti. International forward Ionut Mazilu, the club’s top scorer with 22 goals, is keen to play down their chances. “We are not thinking about the title,” he said. “We would love to win it, of course, but there is no pressure. We are playing like a proper team and this is the most important thing.”

Rapid resurgence

Second-placed Rapid are level on points with Sportul having resurrected their title hopes with a run of excellent results. Indeed, Razvan Lucescu’s side would have been top of the table had they not been held to a 0-0 home draw against FC Farul Constanta on Saturday. Third-placed Dinamo, a point behind, have been less impressive under caretaker coach Florin Marin, but general manager Gigi Netoiu is not giving up hope just yet. “The title will be fought out until the very last minute of the season and we have our chance,” he said.

‘No crisis’

Reigning champions Steaua are fourth, level on points with Dinamo, but with a game in hand on all of their rivals. Their form has been mixed since their heartbreaking UEFA Cup semi-final defeat by Middlesbrough FC and much depends upon the result of their next match against fifth-placed CFR Ecomax Cluj-Napoca. “There is no crisis,” insisted general manager Mihai Stoica. “If we win on Sunday against Cluj we’ll win the title, but we need a full stadium.” Should Cluj win they could yet sneak into the title race. Although six points behind the leaders, they have to play both Steaua and Rapid in their final games of the season.

©uefa.com 1998-2006. All rights reserved.

07Ex
    Keymaster

Ma gandesc ca DACA vom reusi sa batem la Bacau, cu Steaua si pe urma eventual si in Giulesti meciul de acasa din ultima etapa cu Gloria ar fi meciul care daca l-am castiga am deveni campioni. Ma intreb cat de multa lume ar veni la meciul asta? Daca nu vom fi in cursa pentru primul loc atunci va fi un meci de vacanta, dar daca vom fi in cursa pentru titlu …

webmaster
    Keymaster

“Nu am primit nicio ofertã pentru Stãncioiu”

Patronul “studenþilor”, Vasile ªiman, a negat ieri interesul Stelei pentru portarul Eduard Stãncioiu.

“Nu am primit nicio ofertã din partea Stelei pentru Stãncioiu ºi nu vreau sã discut despre un eventual transfer înaintea partidei în care ne vom confrunta. Oricum, nu are nicio clauzã în contract referitor la suma de transfer ºi nu m-a sunat nimeni sã mã întrebe de el. Dacã cineva este interesat, aºtept oferte ºi negociem”, a spus ªiman. (Bogdan SAVIN)

La stirile Tv Sport citau din Siman, inainte sa se vorbeasca de Edy, cum ca de la echipa nu va pleca nimeni.
    Ar fi prea frumos sa fie adevarat.

P.S. Calinescu zicea, in vesnica-i bashcalie, ca Siman nu trage la titlu ci la cota jucatorilor.

ovidiu
    Member

Prin anii ’78 Rica Raducanu “minca” posibilitatea echipei de a castiga primul titlu printr-o gafa extraordinara intr-un meci cu steaua. La finalul campionatului a fost transferat la Steaua.
    Gandesc ca Edy nu are in cap asa ceva. Cate interpretari se gasesc cu diferite ocazii. Sper ca doar in cosmarurile mele sa se intample asa ceva.
    In visurile bune echipa sa ramana in actuala formula inca vreo 2(3) ani.
    Si sa castigam anul acesta campionatul. Cu victorii asupra stelei si rapidului.
    Sa auzim numai de VICTORII. Ca FOTBAL au grija baietii sa joace.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Zibling
    Member

Eu cred ca oricum va fi plin stadionul din Regie in ultima etapa, pt ca din toate cele 4 contracandidate, numai noi jucam acasa si deci in Bucuresti in ultima etapa. 😉

Ultras
    Member

Calinescu e un cretin. Asta o stie toata lumea. In ultima vreme a devenit “spalator de cadavre”, ceea ce spune totul. Nu vreau sa continui pentru a nu ofensa Timisoara…

dragos
    Member

@Giani wrote:

@dragos wrote:

nu este editie de ziar de sport, care sa nu contina articole despre SPORTUL STUDENTESC si acest lucru ma bucura ENORM !!!

presa este de partea noastra, echipa joaca SUBLIM….pana si unii suporteri adversi s-ar bucura sa ne vada CAMPIONI !!!

este MOMENTUL NOSTRU SI NU TREBUIE SA-L RATAM !!!!

Suntem in peluza mai putin de 100, dar daca vom castiga, vom fi aplaudati de 6 milioane de romani.

mare vorba spusesi…….de fapt, vor fi vreo 22 mil.

Viewing 15 posts - 241 through 255 (of 299 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2005-2006’ is closed to new replies.