Stiri din presa – sezon 2005-2006

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A Stiri din presa – sezon 2005-2006

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 299 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

Auzite pe la tembeliziuni.

Stie cineva de transferul lui Mara in Regie. Sper sa nu fie adevarat si sa nu se realizeze.
    Ce se mai aude de Norbert Varga?

VIVA SPORTUL STUDENTESC

dragos
    Member

Mara nu mai are valoare………la rapid a facut tusa……..

Radu Dobrin
    Member

@dragos wrote:

Mara nu mai are valoare………la rapid a facut tusa……..

asta nu spune mare lucru. mai toti jucatorii care au plecat de la noi cam fac tusa pe unde sint (si sint convins ca macar o parte din ei au valoare). ce ma face insa sa am dubii visavis de mara e ca e batrin si probabil scump, ceea ce se cam bate cap in cap cu politica lui siman.

cameliu
    Member

SPORTUL
    Piţurcă i-a spionat
    Elevii lui Dan Petrescu au învins ieri într-un meci amical disputat la Mogoşoaia divizionara B Juventus Colentina cu scorul de 2-0, goluri Tibi Bălan (44) şi Marius Nae (89). Varga a ratat un penalty în minutul 30. Partida, arbitrată la centru de Sorin Uţică, a fost urmărită din tribune de selecţionerul echipei naţionale, Viorel Piţurcă, şi de coordonatorul loturilor naţionale de juniori, Florin Halagian. / Andreea Radu

Blue Eyes
    Member

“Sportul Studentesc, conturi blocate
    ANAF abia asteapta vanzarea lui Lazar, Mazilu si Balan! Miercuri 09 Noiembrie 2005

Dintre echipele bucurestene, Sportul Studentesc are cea mai dificila situatie pentru ca, spre deosebire de Steaua, Dinamo sau Rapid, nu are nici un mijloc fix in proprietate! Terenul nu e al lor, active nu exista, asa ca ANAF are dificila sarcina de a recupera 5.191.950 RON (circa 1,4 milioane de euro) din… nimic! Cristian Nicolae Stoina ne-a declarat ca in aceasta situatie nu a mai fost vorba de nici o sesizare penala, ci direct poprire pe conturile clubului, care in acest moment sunt blocate. Practic, acest lucru inseamna ca, orice transfer va face Sportul Studentesc, banii nu vor intra in buzunarele lui Vasile Siman, ci in cele ale statului pana la acoperirea datoriei! Nimeni nu trebuie sa se gandeasca la faptul ca Vasile Siman ar putea face unele “inginerii” financiare, cu trecerea jucatorilor pe alte societati, caci fiscul e cu ochii pe patronul Sportului, orice “pas gresit” fiind monitorizat. Putem spune, asadar, ca Fiscul abia asteapta ca Sportul sa-i vanda pe Ionut Mazilu, Tibi Balan sau Costin Lazar (foto)- actualele vedete ale formatiei din Regie, “curtate” de granzii campionatului – pentru a-si recupera o parte din bani!”

….articol din Romania Libera
    😥

07Ex
    Keymaster

Nu stiu cat de grava e situatia deoarece nu te poti niciodata lua dupa ce scrie presa. Siman nu e el atat de prost incat sa piarda bani, asa ca, nu stiu cum, dar parca-l vad ca va iesi cu fata curata din toata povestea asta.

Ultras
    Member

Dupa cate stiu conturile sunt blocate de peste un an… Asta nu l-a impiedicat pe Siman sa vanda jucatori, pentru ca acestia nu au contracte cu clubul ci cu domnu’ Sile personal…

07Ex
    Keymaster

@Ultras wrote:

Dupa cate stiu conturile sunt blocate de peste un an… Asta nu l-a impiedicat pe Siman sa vanda jucatori, pentru ca acestia nu au contracte cu clubul ci cu domnu’ Sile personal…

😆 Hahaha! Ce marfa!

dragos
    Member

@97SiR wrote:

@Ultras wrote:

😆 Hahaha! Ce marfa!

sile urmeaza modelul altor cluburi……..

Ultras
    Member

Pana la urma am aflat cine a vrut sa investeasca la Sportul: Hagi si Popescu. Nu stiu motivele, dar cert este ca Siman i-a refuzat. Asta e! Cu Sile inainte!

07Ex
    Keymaster

Tu vorbesti serios sau nu? Ma intreb dece i-ar fi refuzat Sile? Oare ce vrea sa faca de unul singul la echipa?

dragos
    Member

@97SiR wrote:

Tu vorbesti serios sau nu? Ma intreb dece i-ar fi refuzat Sile? Oare ce vrea sa faca de unul singul la echipa?

cum de ce ???
    vrea sa ia caimacul de unul singur, fara sa imparta cu nimeni…….2 investitori
    ar fi schimbat situatia financiara……

Ultras
    Member

Sa nu sarim cu presupunerile. Cert este ca i-a refuzat. Poate nu veneau cu bani suficienti…

razvanR
    Member

eu nu cred ca Hagi si Popescu au dorit sa vina la Sportul Studentesc.

Ultras
    Member

Sursa e mai mult decat sigura. Stiam din vara-toamna ca sunt discutii, dar nu stiam cu cine. Probabil ca planul de investitii nu l-a incantat pe Vasile… 😳

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 299 total)
  • The topic ‘Stiri din presa – sezon 2005-2006’ is closed to new replies.